Nuotr.: fiba.com
Nuotr. fiba.com

Antrąją pergalę B grupėje iškovojo Gruzijos rinktinė (2-2). Dviejų nesėkmių seriją gruzinai nutraukė per pratęsimą 104:91 (21:22, 26:27, 20:21, 22:19, 15:2) patiesdami čempionato šeimininkę Izraelio komandą (1-3).

25
30
19
44%
8/18

Po šios nesėkmės Izraelio rinktinė prarado šansus kovoti dėl vietos kitame etape. Ji aukščiau penktosios vietos nebepakils.

Tuo metu gruzinai su Italija dalinasi 3-4 vietomis. Jeigu rytoj Gruzija laimėtų prieš Italiją, tuomet pakiltų bent į trečiąją poziciją. Jeigu Gruzija laimėtų, o Lietuva pralaimėtų, tuomet gruzinai šoktelėtų į antrąją poziciją.

Trečiajame kėlinyje pirmąjį kartą rungtynėse buvo pasiekta dviženklė persvarą, kuomet ją trumpam įgijo Izraelio rinktinė (63:53). Visgi jau prieš lemiamą ketvirtį iš jų pranašumo teliko 3 taškai.

Ketvirtojo kėlinio antroje pusėje Gruzijos krepšininkai išsiveržė į priekį (84:81). Visgi į jų sėkmingą atkarpą dviem dvitaškiais atsakė Lioras Eliyahu, o Galis Mekelis likus minutei iki kėlinio pabaigos persvėrė rezultatą (87:86).

Likus 44 sekundėms ataką rengė žydai, tačiau Tornikė Šengelija blokavo Omri Casspi metimą, o likus 10 sekundžių Michaelas Dixonas gruzinams tritaškiu suteikė 2 taškų persvarą (89:87).

Casspi antrosios progos neiššvaistė – pataikė dvitaškį ir išlygino rezultatą. Zazos Pačulijos metimas buvo blokuotas ir komandos turėjo žaisti pratęsimą.

Papildomas 5 minutes kur kas geriau pradėjo Gruzija, kuri po Šengelijos ir Dixono metimų pirmavo 5 taškų atstumu. Vėliau gruzinus patempė 5 taškus iš eilės pelnęs Pačuliją, o tuomet komandas skyrė jau 10 taškų (101:91). Gruzija laimėjo 13 taškų persvara.

Nugalėtojams galingai žaidęs Šengelija per 41 minutę pelnė 25 taškus (8/18 dvit., 1/4 trit., 6/8 baudos), atkovojo 19 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą ir surinko 32 naudingumo balus.

Izraelio rinktinė: Galis Mekelis 23 (8/12 dvit., 7/7 baudos, 5 rez. perd.), Richardas Howellas 19 (9/13 dvit.), Omri Casspi 16 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Lioras Eliyahu 14 (7/9 dvit., 4 atk. kam., 6 rez. perd.).

Gruzijos rinktinė: Tornikė Šengelija 25 (19 atk. kam., 4 rez. perd., 32 naud. bal.), Zaza Pačulija 19 (11 atk. kam.), Michaelas Dixonas 18 (7 rez. perd.), Duda Sanadze 17.

mauras
zaide tas Shengelia toj NBA,tai tik juokino zmones.....dar didesnis klounas buvo nej Jan Vesely