Į tinklalapio „BasketNews.lt“ sudaromą šeštosios Europos čempionato dienos geriausių krepšininkų penketuką pateko Ukrainos rinktinės siaubu buvęs Jonas Valančiūnas, žydų čempionatą užbaigęs Tornike Šengelija, visur pastebimas Bogdanas Bogdanovičius, prancūzams pergalę prieš lenkus nukovęs Thomasas Heurtelis bei puikiai Kristapą Porzingį lyderio rolėje pavadavęs Janis Timma.

Jonas Valančiūnas – Lietuvos rinktinė

JV sužaidė geriausias rungtynes šiame čempionate, o Lietuva iškovojo didžiausią pergalę per pastarąjį dešimtmetį.

Vidurio puolėjas ant parketo praleido 24 minutes, pelnė 22 taškus (7/11 dvitaškiai, 8/12 baudų metimai), atkovojo 14 kamuolių bei surinko 29 naudingumo balus.

Tai buvo rezultatyviausios, naudingiausios bei su didžiausiu atkovotų kamuolių rodikliu baigtos Valančiūno rungtynės pirmenybėse.

Tornikė Šengelija – Gruzijos rinktinė

Atrodo, kad gruzinai negali laimėti be įspūdingo Šengelijos žaidimo. Fantastiškai sužaidęs atidarymo mačą su Lietuva, vakar didelėmis puolėjo pastangomis buvo nukautas ir Izraelis.

Fantastiškame trileryje per pratęsimą atletas vienas atkovojo net 19 kamuolių, tai yra beveik tiek pat, kiek visa varžovų komanda (22).

Gruziją į priekį tempęs Šengelija sužaidė 41 minute, pelnė 25 taškus (8/18 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 6/8 baudų metimai), atkovojo net 19 kamuolių, atliko 4 rezultatyvus perdavimus bei surinko 32 naudingumo balus.

Thomasas Heurtelis – Prancūzijos rinktinė

Prancūzai sunkiai išvargo pergalę prieš vieną grupės autsaiderių laikomą Lenkiją. Dėl to jie labiausiai turėtų būti dėkingi aikštės generolui Thomasui Heurteliui, kuris pataikė net visus 8 mestus dvitaškius.

Gynėjas vakar buvo pastebimiausia figūra Prancūzijos rinktinėje. Per 32 minutes Heurtelis pelnė 23 taškus (8/8 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 4/5 baudų metimai), atkovojo 4 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus suklydo bei surinko 29 naudingumo balus.

Bogdanas Bogdanovičius – Serbijos rinktinė

Serbija nesunkiai sutvarkė reikalus prieš Didžiąją Britaniją, o į priekį juos vedė Bogdanovičius, kuris aikštelėje vakar darė daugybę gerų dalykų.

Atakuojantis gynėjas per 27 minutes pelnė 18 taškų (5/8 dvitaškiai, 2/10 tritaškiai, 2/2 baudų metimai), atkovojo 7 ir perėmė 5 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus bei surinko 26 naudingumo balus.

Bogdanovičius šiame Europos čempionate yra neginčijamas Serbijos rinktinės lyderis. 25-erių metų krepšininkas vidutiniškai pelno po 21 tašką, atkovoja 4,3 ir perima po 2 kamuolius bei atlieka 4,3 rezultatyvaus perdavimo.

Janis Timma – Latvijos rinktinė

Latvijos rinktinės lyderis Kristaps Porzingis dar antrajame ketvirtyje gavo ketvirtąją asmeninę pražangą, tačiau tai neišmušė Ainaro Bagatskio kariaunos iš vėžų dvikovoje su rusais.

Lyderio rolę perėmė puolėjas Janis Timma, kuris per 37 minutes pelnė 22 taškus (5/10 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 9/11 baudų metimai), atkovojo 6 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą bei surinko 27 naudingumo balus.

Antrajame kėlinyje turėtą 10 taškų deficitą latviai pavertė į 15 taškų pergalę (84:69).