Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Trijų pralaimėjimų seriją lemiamame Europos čempionato A grupės mače nutraukę Graikijos krepšininkai iškovojo vietą aštuntfinalyje, kuriame tapo lietuvių varžovais.

26
27
100%
5/5
83%
5/6

Jie Helsinkyje 95:77 (23:29, 26:14, 21:24, 25:10) sutriuškino Lenkijos nacionalinę komandą ir įsitvirtino ketvirtoje vietoje. Lenkams šios pirmenybės jau baigtos.

Graikija į mūšį su Lietuva aštuntfinalyje stos šeštadienį. Laikas bus paskelbtas vėliau.

Trečiojo kėlinio pabaigoje iš toli pataikęs Damianas Kuligas dar buvo išvedęs Lenkiją į priekį – 65:64, bet tuomet Kostas Sloukas realizavo abi baudas, Ioannis Bourousis pridėjo keturis taškus ir graikai persvėrė rezultatą savo naudai – 70:67.

Ketvirtajame ketvirtyje įsismaginę būsimi lietuvių oponentai pataikė penkis tritaškius, kėlinį laimėjo 25:10 ir triumfavo užtikrintai. Graikai iš viso pataikė 13 tolimų metimų iš 20 bandymų (65 proc. taiklumas).

Tuo metu varžovai realizavo tik 7 tritaškius iš 19 metimų (37 proc. taiklumas). Graikija taip pat užtikrintai laimėjo ir kovą dėl atšokusių kamuolių 37-24, iš kurių 13 sugriebė puolime.

Lenkai namo išvyksta per penkis mačus tik sykį laimėję prieš grupės autsaiderius islandus, kuriuos nušlavė rezultatu 91:61.

Graikijos rinktinė: Kostas Sloukas 26, Nickas Calathesas 24 (10 rez. perd.), Georgios Printezis 14.

Lenkijos rinktinė: Damianas Kuligas 26, Adamas Vačinskis 17, Lukašas Košarekas 12 (9 rez. perd.).

2017-09-06 19:39