Įvertinimai dvikovoje su Vokietija: galingiausias Valančiūno mačas ir perdegęs Gudaitis

„BasketNews.lt“ iš Tel Avivo (Izraelis)
2017-09-06 20:25
Nuotr.: Fotodiena.lt/M.Baranauskas
Nuotr. Fotodiena.lt/M.Baranauskas

Lietuvos rinktinė pergalinga nata baigė pasirodymą Europos čempionato B grupėje. Paskutinėse rungtynėse 89:72 nugalėję Vokietijos krepšininkus, mūsiškiai užėmė pirmą vietą ir aštuntfinalyje kausis su Graikijos krepšininkais.

Dvikovoje su vokiečiais aikštėje dominavo Jonas Valančiūnas, pelnęs 27 taškus ir atkovojęs 15 kamuolių, bei Donatas Motiejūnas, sužaidęs rezultatyviausias rungtynes čempionate – 15 taškų.

Pateikiame krepšininkų įvertinimus mače su Vokietija.

Žaidėjas

Pažymys

Statistika

Mantas Kalnietis

9

27 MIN |10 PTS |9 AST |4 REB |4/6 FG

Puikiai pavykęs Manto Kalniečio gimtadienis. Įžaidėjas sužaidė dar vienerias solidžias rungtynes, o labiausiai įsiminė ketvirtajame kėlinyje perimtas kamuolys ir du lengvi taškai. Šis Kalniečio žaidimo epizodas galutinai palaidojo vokiečių viltis.

Adas Juškevičius

8

25 MIN |9 PTS |3 AST| 3/5 FG

Pirmoje rungtynių pusėje pasitaikė nepasiteisinusių rizikų gynyboje, tačiau Adas Juškevičius vėl spindėjo puolime. Atrodo, kad šiame čempionate tiesiog nėra tokio metimo, kurio Adas negalėtų pataikyti. Tritaškis su Maodo Lo pražanga buvo labai įspūdingas, o svarbiausia – reikiamu metu.

Jonas Mačiulis

6

17 MIN |2 PTS |4 REB | 2 AST | 1/5 FG

Jonas Mačiulis aikštelėje dirbo gerai. Galbūt puolėją kažkiek išmušė iš ritmo vakarykštės problemos su nosimi, tad ir minučių Mačiulis gavo mažiau nei įprastai.

Martynas Gecevičius

5

8 MIN |0 PTS |0/0 FG

Neutralus įvertinimas. Per aštuonias minutes ant parketo Martynas Gecevičius liko nepastebėtas.

Jonas Valančiūnas

10

32 MIN |27 PTS |15 RBS |35 EFF | 10/16 FG

Kol kas galingiausias ir daugiausiai jėgų pareikalavęs Jono Valančiūno pasirodymas. Artūras Gudaitis atrodė silpnai, tad Dainius Adomaitis buvo priverstas pagrindinį vidurio puolėją aikštelėje laikyti ilgiau nei norėtųsi. Valančiūnas absoliučiai dominavo po krepšiais, žaidė protingai, o ir gynyboje buvo užtikrintas.

Mindaugas Kuzminskas

4

21 MIN |7 PTS |6 RBS |2 AST |3/8 FG

Silpnokos Mindaugo Kuzminsko rungtynės. Puolėjas atrodė perdegęs, ypač antroje rungtynių pusėje. Kiek per daug skubotų ir nepasiteisinusių sprendimų.

Donatas Motiejūnas

8

24 MIN |15 PTS |4 REB | 5 TO | 7/10 FG

Pagaliau driokstelėjo Donatas Motiejūnas. Šįkart pamatėme visą jo puolimo arsenalą. Ir tolimą metimą, ir judesius baudos aikštelėje, ir puskablius. D-Mo buvo puikus papildymas Valančiūnui baudos aikštelėje.

Marius Grigonis

6

19 MIN |6 PTS |3 RBS |1 AST | 2/5 FG

Stipriu epizodu puolime rungtynes pradėjęs Marius Grigonis pirmoje rungtynių pusėje ypatingos gynybos prieš Dennisą Schroderį neparodė. Keliose situacijose gynėjas neprasižengė, praleido vokietį, bet viskas pasikeitė po ilgosios pertraukos. Antroje pusėje pamatėme geresnę gynybą.

Artūras Gudaitis

3

8 MIN |2 PTS |0 RBS | 0/3 FG

Per daug nesiplėčiant, Gudaitis rungtynėse su Vokietija sudegė. Pralaimėtos kovos po krepšiais Johannesui Voigtmannui, neužtikrinti kamuolio perdavimai. Vidurio puolėjui mačas tikrai nenusisekė.

Edgaras Ulanovas

8

18 MIN |11 PTS |3 RBS | 2/4 FG

Vienas iš mažiau apdainuotų pergalės herojų yra vertas stipraus aštuoneto. Edgaras Ulanovas į aikštę atsinešė daug energijos, puikiai kovėsi baudos aikštelėje, gynėsi prieš trijų pozicijų varžovus ir sudalyvavo svarbiuose epizoduose, kai Lietuvos rinktinė perlaužė rungtynes.

2017-09-07 11:06