Nuotr.: Fotodiena.lt/Ž.Gedvila
Nuotr. Fotodiena.lt/Ž.Gedvila

Lietuvos krepšinio federacija nacionalinės komandos treneriu paskyrus Dainių Adomaitį pažymėjo, kad dėl savo sprendimo prisiims atsakomybę. Europos čempionate Lietuvos rinktinė neperžengė aštuntfinalio barjero, todėl kritikos federacijai pažėręs treneris Tomas Pačėsas laukia jos atsakomybės.

„Čia buvo ne konkursas, ne atranka, o trenerio paskyrimas, nes visa atsakomybė krenta ant federacijos pečių ir prezidento, – dar 2016 metų spalio mėnesį tinklalapis „krepsinis.lt“ citavo LKF generalinį sekretorių Mindaugą Špoką. – Be jokių abejonių, federacija prisiims visišką atsakomybę. Rinktinės klausimas visuomet buvo ne tik trenerio, bet ir federacijos atsakomybė, niekas nesikeis.“

Pačėsas pastarosiomis dienomis sulaukė nemažai kritikos, kadangi prieš Lietuvos ir Graikijos rinktinių akistatą kritiškai pasisakė apie oponentų vyriausiąjį trenerį Kostą Missą.

„Visi aplinkui labai gražiai rėkavo ir davė vis papildomos motyvacijos Graikijai. Visi, visi ekspertai mūsų“, – po paskutinių rungtynių kalbėjo Adomaitis, kuris Pačėso neįvardino.

Pačiam Pačėsui rinktinėje kilusios kalbos apie trukdymą iš šalies atrodo juokingos – anot jo, svarbiausia yra tai, kaip komanda atrodo ant parketo.

„Apie šitą rezultatą Europos čempionate reikėtų pagaliau pradėti kalbėti tiesą. Tai yra blogas rezultatas ir jo neįmanoma nuslėpti. Kad ir kas ką pasakė, viskas priklauso nuo to, kaip tu žaidi aikštelėje, – „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“ kalbėjo Pačėsas. – Kaip tu išeini, kaip tu kauniesi, kaip greitai bėgi ir greitai šoki. Mums nereikia daug žmonių, kad tai pamatytume – tas greitesnis, tas šoklesnis, mes stipresni, mes agresyvesni, mes su charakteriu. To pritrūko paskutinėse rungtynėse. Nepritrūko Jonui Valančiūnui, Mindaugui Kuzminskui, Jonui Mačiuliui, Mantui Kalniečiui, tam pačiam Mariui Grigoniui, kuris padarė viską, ką galėjo, kalė penkias baudas. Mums reikia tokių žmonių su charakteriu, kad eitų keliais. Mums reikia pergalės.

Federacija visada bando mus pripratinti prie keliamų uždavinių, jog Lietuva papultų į aštuonetuką. Tai kokia mes krepšinio šalis? Mes seniai esame vidutiniokai ir reikia tai pripažinti. Aš pasakyčiau, kad Adomaitis silpnesnis už graikų trenerį, tai sakytų, kad jis žemina mus, kad negali vadovauti, komanda negali žaisti. Ar graikai būtų dėl to užmigę ant laurų? Ar mes suvokiame, apie ką mes kalbame? Viską lemia tai, kaip mes žaidžiame. Kitą kartą sirgalių atvažiuos tūkstančiu mažiau, tai sakysime, kad nebuvo palaikymo?“

Kalbėdamas apie atsakomybę dėl pasirodymo Europos čempionate, Pačėsas įvardino LKF prezidentą Arvydą Sabonį.

„Be abejo, atsakomybę turėtų prisiimti federacijos vadovai. Arvydas Sabonis yra mūsų legenda, pasididžiavimas, simbolis. Daug žmonių, kurie vykdo procesus, paprasčiausiai slepiasi už jo nugaros ir tai yra labai blogai. Kaip yra sudarytas vykdomasis komitetas – išvis juokas. Nėra jokio skaidrumo, viskas yra valdoma vieno žmogaus.

Bandoma viską nustumti ir įteikti, kad aštunta vieta yra gerai. Tai kokia mes krepšinio šalis? Žaidimas dėl medalių yra labai geras tikslas, o medaliai yra super pasiekimas mūsų istorijai, tradicijai ir vadinamai religijai. O kiti rezultatai yra blogi arba labai blogi. Ir tą reikia pasakyti ir nereikia bijoti. Padarėme klaidas, tai jas taisome. Nereikia ieškoti, kas ką pasakė, gal kažkas vėlai atvažiavo. Yra blogai ir gerai žaidžianti komanda.

Įsivaizduokite, kaip Graikija žaistų, jeigu trenerio poste turėtų Itoudį, Bartzoką, Katsikarį arba Zourą? Pas mus irgi turi būti geriausi. Ir ne man reikia nustatyti, kas yra geriausi. Mes visi suprantame, kad šiai dienai du geriausi treneriai yra Šarūnas Jasikevičius ir Rimas Kurtinaitis. Kitų trenerių, kurie dirbtų su Eurolygos komandomis, nėra. To reikia – autoriteto, visko. Reikia kalbėti apie asistentų parinkimą. Sabonis pasakė, kad dėl Adomaičio paskyrimo aš prisiimu atsakomybę. Kaip ta atsakomybė skamba mes žinome, bet kaip atrodo – nežinome“, – pasisakė treneris.

„Lietuvos rytą“ iki praėjusio sezono vidurio treniravęs Pačėsas įvardino ir konkrečias LKF problemas. Jis pirštu bedė į moterų ir jaunimo krepšinį, taip pat iš vaikų renkamus pinigus.

„Pernai olimpinėse žaidynėse buvo prastas rezultatas, užpernai Latvijoje vos išėjome iš grupės. Tuomet Jono Mačiulio dėka mes išplaukėme, o dar prieš tai Slovėnijoje išplaukėme Lino Kleizos dėka. Visas tas rinktinių darbas yra neatskiriamas federacijos darbas ir apie tai reikia diskutuoti.

Reikia kompleksiškai žiūrėti, kas federacijoje padaryta per tuos metus, kaip pasikeitė visa struktūra, valdymo struktūra. Daug esminių dalykų yra pasikeitę. Moterų krepšinis išvis yra sumindytas, jo Lietuvoje nėra. Vaikai pirmą kartą turės mokėti nario mokestį, ko niekada nebuvo. Federacija nesurenka pinigų ir bando tokiomis drastiškomis priemonėmis surinkti biudžetą.

Ankstesnės jaunimo rinktinės turėjo 6 savaičių pasiruošimą, mėnesio gal negana. Pinigų nėra, iš vaikų surinkinėjame, trenerių skatinimo programa su 40 tūkst. eurų nubraukta. Yra krūva problemų, kurias reikia spręsti. Treneriai nemokamai neįleidžiami į rinktinės rungtynes, jie nesijaučia krepšinio visuomenės dalis. Vieni žmonės užvaldė vieną sporto šaką ir jie sako, kad kažkas kažką pasakė ir dėl to mes pralaimėjome. Čia yra naivu. Yra daug dalykų, aš turiu visą lapą susirašęs, apie ką mes turėtume kalbėti“, – išsamiai pasakojo Pačėsas. 

Sabonis LKF prezidentu buvo išrinktas 2011 metų pabaigoje, o 2016 jis buvo perrinktas antrai ketverių metų kadencijai. Tuomet kitų kandidatų nebuvo.

2016 metais naujai ketverių metų kadencijai perrinktas ir LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.


Rodyti komentarus
1 2 3 4  »
2017-09-13 16:50
Msd ir Anonimas Šaunuoliai, sugaudot peles.
Tie artistėliai federacijoj, įsijunge žalia šviesa laiko visus durniais.

Niekada nebuvo jokios problemos su jokia pozicija Lietuvoj - Kazlas sukure problema kad tik turetu ant ko numest savo fiasko nu ir po to visi linksejo galvelem avinai.

Mes turim Velicka siuo metu - Slovenai pasieme 18ini, mes irgi turejom pasiimt, jei butu buves treneris ne Deb.ilitikas.

Vasiliausko butu uzteke ramiai - galetu Kalna net antru leist - nebutu reikeje artistu Geco su Milu.

Dulki turejo pasiimt, velgi jei nebutu paskirtas lavonas treneris. Nebutu reikeje gedingo Ado rinktinej, nes jam i snuki primete trajaku kiek norejo, nes toks gynybos imitatorius - visi iskart pamate. Sloukas visus 5 savo trajalius suleido tiesiai Adui i snuki, bet apie tai niekas nekalba.

Adomaiti - Tu esi apsišaukėlis, pusdurnis ir dabar dar ir krites iki dugno, neatsistatydindamas.

Lavonu lavonas - karma tau atsilygins.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-09-13 01:40
¤
Bet kaip jis Guoga suvartė:0 Net keista kad iš to nieks skandalo nekelia? Nes juodai sudyrbo.Idomu ka i tai Guoga?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-09-13 00:23
geda kad sito sito apgailetgino sudmalio-isteriko su alkotesteriu nuomone cia dar dedama. :D Sudmalys nieko nesugebedamas, niekur nedirbdamas bando visus kitus kritikuot ir su sh maisyt :D tai lygiai tas pats buvo su LR, aiskino jis kad sudetis pati geriausia visam LKL tik treneriai nieko neismano, o kai pats gavo pasireikst ir visiska laisve tai nuvare komanda i didziausia dugna istorijoj su dviem bronzikem LKL turint daug didesni biudzeta ir salygas nei varzovai del finalo, tik prisipirko visokiu Lapetu kosminem kainom, o visi geresni lietuviai nuo tokio pabego arba buvo parduoti :D ir kuo daugiau jis dirbo, i shudinesne situacija stume LR, aisku laiku pabego antram sezone apsisikelis matydamas laukianti jo idirbio kracha :D aisku, o kaip gi jo valdomai Dzukijai sekasi kapotis del paskutiniu vietu ? zodziu kai ant kitu pastumt tai erelis, bet kad paciam padaryt kazka sekmingo ir laimincio tai niekaip nesigauna :D
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2017-09-13 00:10
Zalias
Pacesas tiesiog BRAVO!!! po tokio interviu as ji ir lkf prezidentu rinkciau ir LT rinktines vyr treneriu skirciau. Paprastai ir aiskiai viska pasake nemalant sudo! O guoga tai vapsie... vaflis ir tiek.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-09-12 22:05
Lkf neigalus
Pacesas aciu Dievui pasake tiesa. Juokina ta lkf nuo pat pradziu kaip sabas atejo parejo vel atejo. Klaunu komanda sedi. Vaikus dar apmokestino ir tyli visi. Arba supuve arba bijo.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-09-12 21:39
Anonimas
gerai pasisake. nera ko bijoti vesai kalbeti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-09-12 20:52
As
Tas TP grybas. Nieko nenuveikė ir drysta kitus žmones kurie ryžosi imtis veiksmų prieš visą Lietuvą kritikuoti. Gėda

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-09-12 19:47
Aš ir žinau ka daryt...
Čia speceliai Česka valdeni mutina,taikosi i kedė.Kas liudniausia,kiek balamutu Marijos žemei.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-09-12 19:23
Kurtinaitis0
Sakai is tuscio i kiaura:D kaa cia mociute tokiu terminu ismoke..na nesvarbu..

Kokias musu problemas kalbam? Kokiu mes bedu turim papasakok isvardink man bent tris europos valstybes kurios 15 metu butu dalyvavusios visuose prestiziskiausiuose turnyruose mes kiek pamenu tik 2002 indiniajanapoly prlaeidom. Toks turnyro formatas grupiu etape laimejom nu nepaejo ta dvikova su graikais bet kurioje vietoje cia tokia staigmena tie graikai atrodo kaip komie rumunai..nu nera taip lygios komandos susitiko ir laimejo jie tai kame cia tragedija?jauniai jaunuciai kai kurie medalininkai kai kurie netoli ju tai kame cia griutis? Tai jei taip kalbat apie musu salies bedas krepsinio tai ivardink nes klaunas ir verksnys butent tu su tuo savo pacesu..butent apsimyzes verksnys kuris kai paeina rinktinei saukia mes laimejom o kai kazkas blogai deda i krumus ir stumia..tau gal primint kad gavo ir prancuzai ir kroatai kurie buvo vertinami auksciau uz mus ir turi komandose.net ne nba statistu? Pastarieji isvis gavo pries rusus kurie tik dabar po truputy bando.stotis po stilio savo kaseje...vnz reziume nepaejo sis cempas ir atsisedus laidoje postringaut kad va jis nepaejo daug proto nereikia ta visi mato, bet va ka kitaip daryt reiketu niekas nepasako nes apsimyze ir nlb ka.zino apaet klavieturos ir savo mesijaus:D be pykcio is tuscio i kiaura:D

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-09-12 18:38
to Klaidomis
durniau koks dar jaunimas, tik tas kurio teveliai babkiu turi?cia jau Sabas nekaltas, del moteru krepsinio, LKF ir mazai kaltes matau, pupytem but Lietuvoj labiau apsimoka, nei prakaita aikstelej liet , bei manikiura lauzyt kamuoly sugraibant, o ka gi didysis kritikuotojas Pacesas nuveikes? nors biski daugiau nei Adomaitis bent jau...po Sabo vardu taip gali tinginiai sleptis, nieko nesakau, bet ne visi gi, Srioderio neisgimdys gi, pamaina Jasikeviciui Kalnieti gavom, tegul ir toks anoks bet eile metu nepakeiciamas, o Kalnieciui pamaina kada?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-09-12 18:15
Anonimas
va cia tai gerai viska isaiskino. luzau kai sako: as kaltas, prisiimu atsakomybe. isvis juokinga kai pasako cia vos ne ekspertai kalti del pralaimejimo ir rimtai kas jei butu pasakes, kad graiku treneris geresnis, tikriausiai graikai nebutu tureje motyvacijos ir pralose. juokinga tiesiog juokinga... realybe tokia, kad smunka musu krepsinis i apacia. vissiskai neturim jaunu talentu auganciu lietuvoj, kurie realiai pretenduotu po dveju metu zaist uz lietuva. yra talentingo jaunimo uzsienyje ir aciu dievui, kad jie ten. gal kiti mums uzaugins rinktines lyderius. ka mes vesimes po dvieju metu i pasaulio cempionata? pagal viska ziurint vazius vos ne ta pati rinktine kaip siemet tik dar dviem metais visi pasene, o gal isvis net nepateks ten.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-09-12 17:42
to kurtinaitis0
ko tu kloune cia pilstai is tuscio i kiaura? kad ir koks tas pacesas bebutu pasake visiska teisybe ir jei tu negali su tuo susitaikyt eik paverk i kamputi. paziurek i musu rinktiniu rezultatus. tie patys graikai nebuvo labai silpni varzovai, bet eile metu juos visi aplosdavo ir is ju niekas nieko nesitikejo, suomiai juos be vargo sutriuskino. tai arba snekam apie savo problemas ir jas sprendziam arba uzsimerkiam ir verkiam koks pacesas blogas, ka tu sekmingai ir darai...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-09-12 17:32
Jis gal pavydi, kad ne ji paskyre treneriu. Kazin kaip jis pats nutreniruotu rinktine. Top ekspertas blet. Matem visi kaip ryta treniravo :D

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-09-12 15:16
baklazanas
ateviai puola pacesa kuris krepsinije risha tiek kiek cepelinas su mesa
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-09-12 15:04
>>Kurtinaitis0
Anatanai nusiramint, Pacesas tave uzvarte juodai, nebeissivartys jau niekada.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-09-12 13:38
Visas skirtumas
Cia is tu daug sneka, mazai daro.Sabas mazai sneka,bet daro.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-09-12 13:35
Gera laida
Geriausia kaip jis Guoga ten ciut pusprociu nevadino,neismananciu krepsinio.O zurnaliste vis apie LKF,kada tu ant Sabonio uztumsi.O tas apie Guoga sustot negali :))) Paziurekit visa laida :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-09-12 13:31
Pačėsui,reikėtų pirmiausia ką nors nuveikti rimtesnio krepšinyje,o po to kritikuoti,nes vienintelis svarbesnis pasiekimas - bronza Atlantoje iškovotas už Sabonio ir Marčiulionio nugarų ir jis mano ,kad tai suteikia teisia kalbėti prokuroro tonu,jis galėtų būti nebent trečiaeilis patarėjas,koks buvo krepšininkas ir treneris.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-09-12 13:01
Kurtinaitis0
Ir siaip TP yra pavyzdys to kad kritikuot yra daug lengviau nei kazka nuveikt paciam:) oi sorry jis juk laimejo karaliaus taure suskaiciavo teiseju klaidas per vasara padarytas pusfinali issiaiskino neptuno biudzeta surinko nerealia sudeti susuko super klipuka kad kaip mesijus iseina atiduodamas komanda rimui..nes suprask viskas taip gerai sekesi tam sezone tiesiog pamane kad prie rimo dar geriau bus:D

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-09-12 12:57
Kurtinaitis0
Kalnietis ir Maciulis maziau prie Kazlo mete? Na tada mes ne tuos pacius cempus ziurejom..be to sitas psiaudo treneris TP irode kad rekimas be minties nieko gero neduoda..isvis kas pas mus mebtalitetas Lietuvius kad mazdaug tas kuris garsiau rekia yra teisus..

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2 3 4  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 73

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas