Nuotr.: Zalgiris.lt
Nuotr. Zalgiris.lt

Antrąją pergalę per dvi dienas Turkijoje vykstančiame draugiškame turnyre iškovojo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai. Pirmojo kėlinio pabaigoje be vyriausiojo trenerio Šarūno Jasikevičiaus likę kauniečiai Antalijoje 78:71 pranoko Bursos „Tofaš“ žaidėjus.

Sekmadienį žalgiriečiai finalinėse rungtynėse kovos su viena komanda iš kito pogrupio: Stambulo „Anadolu Efes“, kuriai atstovauja buvęs žalgirietis Brockas Motumas, Bandirmos „Banvit“ arba Sankt Peterburgo „Zenit“.

Jau nuo pat rungtynių pradžios Lietuvos čempionai įrodinėjo savo vertę, kuomet taškų sąskaitą dvitaškiu atidarė Brandonas Daviesas, iš toli pataikė Kevinas Pangosas, o triuškinančiu dėjimu su pražanga atsarginių žaidėjų suolelį pakėlė Gytis Masiulis – 8:3.

Varžovų negelbėjo ir minutės pertraukėlė: po jos užspausti Bursos krepšininkai prarado kamuolį, kurį čia pat į krepšį iš toli paleido Paulius Valinskas, pranašumą iki 13:3 didino baudos aikštelėje nesustabdomai rungtyniavęs Daviesas.

Netrukus Daviesas pasižymėjo ir iš vidutinio nuotolio, skirtumui mažėti neleido penkis taškus paeiliui rinkęs Pangosas – 20:8. Žalgiriečiai toliau demonstravo komandinį darbą gynyboje, atsilaisvinęs tritaškį smeigė Artūras Milaknis, nugara sėkmingai sužaidė Paulius Jankūnas, o kėlinį užtikrintai laimėti nesutrukdė net ir trenerio Jasikevičiaus išvarymas iš aikštelės – 30:15.

Antrasis kėlinys prasidėjo pagal visai kitokį scenarijų, kuriame šįkart pagrindinę rolę atliko greitą „Žalgirio“ minutės pertraukėlę provokavę varžovai – 30:22. Užsitęsusią tylą nutraukė komandos kapitonas Jankūnas ir pirmuosius savo taškus metimu iš vidutinio nuotolio rinkęs Dee Bostas (35:22).

Į taškus pelniusių žaidėjų sąrašą netrukus įsirašė ir Aaronas White‘as bei Martynas Varnas – pirmasis tarsi snaiperis įsūdė du tritaškius, o Varnas pasižymėjo uraganiniu prasiveržimu, tad deficitui išaugus iki 43:26 „Tofaš“ komandai teko sušaukti atsakomąjį pasitarimą. Trenerio pastabas išklausę varžovai suaktyvino veiksmus puolime, į jų dvylika taškų įsiterpė tik Daviesas, prieš antrą rungtynių pusę kauniečiams palikęs devynių taškų atsargą – 47:38.

Po didžiosios pertraukos lyderio vaidmens ėmėsi vienas pats paeiliui aštuonis taškus surinkęs Bostas – 55:43. „Tofaš“ krepšininkams bandant sugrįžti į rungtynes iš toli iššovė Valinskas ir Milaknis, jėgą po krepšiu demonstravo Antanas Kavaliauskas – 63:50. Per likusį laiką kauniečių puolimo mašina stabtelėjo, tačiau tai nesutrukdė Lietuvos čempionams minimaliu skirtumu laimėti trečiąjį ketvirtį ir bendrame rezultate turėti dviženklį pranašumą – 65:55.

Ketvirtajame kėlinyje atsipalaiduoti komandai neleido  Varnas, į rezultatyviausių žaidėjų viršūnę įšokęs Daviesas bei dvitaškiu pasižymėjęs Milaknis – 71:56. Tiesa, rankų varžovai nenuleido ir laikui tirpstant kilo į lemiamą šturmą, kurį atlaikyti padėjo penkis taškus susirinkęs Milaknis (78:71). Per likusią minutę „Tofaš“ krepšininkai desperatiškais tritaškiais bandė gelbėti rungtynes, bet jie tikslo nepasiekė, tad antrą pergalę Antalijoje iškovoję žalgiriečiai pateko į „Gloria Cup“ turnyro finalą – 78:71.

„Didžiąją rungtynių dalį žaidėme gerai, per pirmą pusę apskritai atrodėme super. Jei ne tas baisus teisėjavimas, pirmoje rungtynių pusėje galėjome būti priekyje apie 20 taškų, sprendžiant iš žaidimo“, – po rungtynių tinklalapiui „BasketNews.lt“ pasakojo Jasikevičius.

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 14 (4/4 dvit.), Brandonas Daviesas 12 (6/6 dvit., 6 atk. kam.), Dee Bostas 11, Kevinas Pangosas 9 (4 rez. perd.), Aaronas White‘as 8, Paulius Jankūnas 6, Paulius Valinskas 6, Antanas Kavaliauskas 5, Martynas Varnas 4, Gytis Masiulis 3, Martynas Arlauskas ir Lukas Uleckas taškų nepelnė

„Tofas“: Barnis Ermisas 18 (5/6 dvit.), Kenethas Kadji 13, Raymaras Morganas 11.

Rungtynių vaizdo įrašas:

1 2 3 4 5 6  »
2017-09-16 10:13
a_White37
matosi invaldu duetas arturas97 ir dilmah toliau ruosiasi sekmingai sudu porcijai si sezona :D gudaitis ryte REGRESAVO, atrode beviltiskai rinktineje - geda sitai komandai
2017-09-16 01:07
Rytas is Gudaicio padare elitini krepsininka, kuris su griausmu debudvo rinktineje, o kevalas net draugiskuose pries visokias tufas ir novogorodas nepazaidzia, stai ka dave jam sezonas zalgiry
2017-09-15 23:59
Remis
JDDilmahui tai naturalu, jis savo motinai ir kunilinga daro.

Pastebek. Po Zalgirio pergales iskart spruko padugne i savo irstva:D
2017-09-15 22:28
JD
ViliusTas Dilmah su savo mama miega ..viskas tuo pasakyta--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt

Dilmahui tai naturalu, jis savo motinai ir kunilinga daro.
2017-09-15 22:11
Jus vieno proto
Jus dbilai jai atrašinėjat Dilmah ir Arturui.

arturai 97 zalgiris tvirciau jaucias
Milaknis galejo taip ir cempionate zaist bet adomaitis nesuteikdavo minuciu o nepelnytai visi kritikavo milakni

2017-09-15 21:27
kas geriausia kad rytas iskart ima legionierius draugiskom, ju net netaupo rimtesniem turnyram, o leidzia zaist 25-30min pastoviai, o zalgiris visada bent vienas is zalgirio mokyklos is penketo ateina palost
2017-09-15 21:25
Dilmah
Kas belieka kawianskiem nevykėliam! Kai EL ir LKL laukia visiškas kraxas, tenka bent draugiškose subines draskyt!

--
darius
Vargsas dilmah. Rungtyniu pradzioje zviege apie turku pergale, o po rungtyniu jau sedi issisudines ir aiskina kad turkai trecia sudetimi zaide. Vargso nevykelio eilinis vakaras.
2017-09-15 21:22
Kazkaip Zalgiris pradejo sulyg kiekviena diena zaisti vis galingiau. Milaknis stebina po zaidimo rinktineje. Matosi akivaizdziai zaidima patobulines.
2017-09-15 21:19
Blacker
DilmahBet tai kokie durneliai čia komentuoja! Žaidžia draugiškam turnyre, be gynybos, dar turkai trečia sudėtim, o durneliai čia klykia, kaip kreivanosis nevykėlis pelnė 14 taškų!--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt

Sitas kreivanosis tau savo spermos ant tavo snukio uztaske"DDDDDD
2017-09-15 21:18
JDAle kai su B!B!U per feisa!!!:DDDDDDDDDDDDDDD

Jau antra vakara is eiles dilmahas atsertas falu. O maloniausia kad siandien labiausiai sere Milaknis.
2017-09-15 21:17
Dilmah
Bet tai kokie durneliai čia komentuoja! Žaidžia draugiškam turnyre, be gynybos, dar turkai trečia sudėtim, o durneliai čia klykia, kaip kreivanosis nevykėlis pelnė 14 taškų!