Kauno „Žalgirio“ trijų rungtynių turnė po Šiaurės Ameriką baigėsi pralaimėjimu JAV sostinėje. Kauniečiai paskutinėse draugiškose rungtynėse 96:115 (18:33, 24:24, 28:28, 26:30) nusileido Vašingtono „Wizards“ klubui.

Tai buvo trečios Lietuvos čempionų rungtynės per penkias dienas. Pirmadienį jie Kalifornijoje 88:107 nusileido „Golden State Warriors“, o trečiadienį Toronte tik po atkaklios kovos 99:105 pralaimėjo „Raptors“ ekipai.

Mače su „Wizards“ varžovai, žaidę be komandos lyderio Gilberto Arenaso, atitrūko jau pirmajame kėlinyje įgydami 15 taškų persvarą. Amerikiečiai per šį kėlinį neprarado nė vieno kamuolio ir metę net 18 baudų (pataikė 15) pirmavo 33:18.

Sėkmingas Marko Popovičiaus žaidimas padėjo antrajame kėlinyje sušvelninti skirtumą iki 8 taškų (39:47), tačiau prieš ilgąją pertrauką šeimininkai susigrąžino turėtą persvarą. Collinsas per pirmus du kėlinius pelnė 17 42 „Žalgirio“ taškų.

Trečiajame kėlinyje įsimėčius Jonui Mačiuliui ir Marcusui Brownui skirtumas buvo sumenkęs iki 11 taškų (68:79), tačiau pasibaigus trims kėliniams ekipas skyrė tas pats 15 taškų skirtumas kaip ir po dviejų kėlinių – 70:85.

Po 7 iš eilės Mačiulio taškų kauniečiai paskutiniame ketvirtyje dar buvo priartėję (83:95), tačiau kovingasis „Žalgirio“ žaidėjas netrukus gavo šeštą pražangą ir buvo priverstas atsisėsti ant suolelio. DeJuanas Collinsas tada pelnė 9 taškus iš eilės ir neleido varžovams atitrūkti (92:104), tačiau paskutines minutes „Wizards“ sužaidė geriau ir po paskutinę sekundę pataikyto tritaškio pergalę iškovojo 19 taškų skirtumu.

„Žalgiris“: DeJuanas Collinsas 26 taškai (4/9 dvitaškių, 3/3 tritaškių, 9/11 baudų, 8 rez. perd., 7 atk. kam.), Jonas Mačiulis 16 (2/6 dvitaškių, 2/7 tritaškių, 9 atk. kam.), Tanoka Beardas 14, Marcusas Brownas (3/11 metimų), Marko Popovičius (1/6 tritaškių) ir Paulius Jankūnas (9 atk. kam.) po 10, Eurelijus Žukauskas ir Mantas Kalnietis po 4, Dainius Šalenga 2 (Goranas Jurakas, Vilmantas Dilys).

„Wizards“: Andray Blatche 20, Nickas Youngas 15, Caronas Butleris 14, Brendanas Haywoodas 13, Donellas Tayloras 10, Darius Songaila 8.

Šį mačą stebėjo būrys lietuvaičių, net dvi tribūnas užpildę žaliomis spalvomis ir trispalvėmis. Jie specialiais lėktuvais atvyko iš Čikagos bei Niujorko, o po mačo buvo numatytas fanų ir krepšininkų susitikimas neformalioje aplinkoje.

Be to, tarp žiūrovų buvo Ennisas Whatley, amerikietis, padėjęs „Žalgiriui“ 1998 laimėti Europos taurę ir iškovojęs bilietą į Eurolygą pergalingu metimu sporto halėje. Whatley devintojo dešimtmečio viduryje atstovavo ir Vašingtono ekipai.

Atrinkti (0) Visi (23)
Pasirodė pagal savo galimybes...
2007-10-22
+1
Vienas is tokiu senuku buvo R. Pack ir pataisykit jei klystu, vieno laikrascio komandos zaidejai niekaip jo uzdengt negalejo...
2007-10-22
+1
manau pasirode normliai, tikrai ne vieno blogo zodzio sakyti negalima, butu laimeje bent vienerias rungtynes, butu puikus pasirodymas
2007-10-22
-6
visai gerai pasirode... musu vyrai tikri saunuoliai!!! sekmes jiems naujem eurolygos sezone!!!:)*
2007-10-20
+2
Šaunuoliai Žalgiriečiai. :) Sėkmės LKL'e, Eurolygoj ir BBL'e.
2007-10-20
-2
Ribokas> nieko protingesnio nesugalvojai?
2007-10-20
+5
Tai jeigu Whatley 45 m, tai jis dar puikiai tiktų Žalgiriui. Jie juk labai mėgsta senukus priglaust.
2007-10-20
-19
na Wizard be areno ir su juo,tai kaip diena ir naktis,bet normaliai suzaide zalgiris,gedos nepadare....bet sutikim tai tik sou,tikro pajegimo neparodo tokios rungtynes ir jei jau visi optimistai dabar galvoja,kad zalgiris vos ne sluos savo eurolygos grupes komandas manau skaudziai nusivils ir ziures (kaip ir daugelis prognozavo) kaip zalgiriukas bando patekti i top 16,o sansai kad pateks 50/50