Nuotr.: Fotodiena.lt/M.Baranauskas
Nuotr. Fotodiena.lt/M.Baranauskas

Prabėgo beveik tris savaites vykęs Europos čempionatas, o nugalėtojų trofėjų į viršų kėlė Slovėnijos krepšininkai. 2017-ųjų Senojo žemyno pirmenybės išsiskyrė individualiais pasirodymais, o tarp statistinių lyderių netrūksta ir lietuviškų pavardžių.

Jonas Valančiūnas užėmė pirmąją vietą tarp geriausiai dėl kamuolių kovojančių žaidėjų, vidurio puolėjas vidutiniškai nusiimdavo net 12 kamuolių. Antroje vietoje liko britas Gabe'as Olaseni atkovodavęs po 11,2 kamuolio. Trečias – karjerą rinktinėje po pirmenybių baigęs gruzinas Zaza Pachulia (9,2 atk. kam.). Ketvirtoje vietoje atsidūrė 201 cm ūgio 18-metis slovėnų supertalentas Luka Dončičius, kuris vidutiniškai nusiimdavo po 8,1 kamuolio.

Fantastišką formą demonstravęs Valančiūnas savo pavardę įsirašė ir tarp naudingiausių žaidėjų. Uteniškis vidutiniškai rinkdavo net po 23,5 naudingumo balo, o tai yra antras geriausias rezultatas pirmenybėse. Naudingiausiu jos žaidėju tapo tas pats britas Olaseni, kurio vidutinis efektyvumas siekė net 26,8. Trečią vietą užėmė latvių superžvaigždė Kristaps Porzingis (vid. 23,4 naud.).

Valančiūnas Senojo žemyno pirmenybėse atliko keturis dvigubus dublius, o tai yra geriausias rezultatas tarp visų krepšininkų. Antrojoje vietoje yra rusas Timofejus Mozgovas, britas Olaseni bei Kroatijos krepšinio viltis Dario Šaričius, visų jų sąskaitoje yra po tris dvigubus dublius.

Jau trečią čempionatą paeiliui Mantas Kalnietis buvo nepralenkiamas tarp geriausiai rezultatyvius perdavimus dalinančių žaidėjų. Lietuvos rinktinės kapitonas per mačą vidutiniškai atseikėdavo po 7,2 taškais pasibaigusio perdavimo. Antras liko ispanas Sergio Rodriguezas (vid. 6,8 rez. perd.), o trečią ir ketvirtą vietas pasidalino čekas Tomašas Sotaransky bei latvis Janis Strelnieks (vid. 6,6 rez. perd.).

Rezultatyviausiu pirmenybių krepšininku tapo įspūdingą formą demonstravęs Aleksejus Švedas. Rusas kiek netikėtai savo šalies rinktinę išvedė į Eurobasket pusfinalį, o čempionate per mačą vidutiniškai pelnydavo net po 24,3 taško. Dennisas Schroderis užėmė antrąją vietą (vid. 23,7), trečias – Porzingis (vid. 23,6), ketvirtas – Goranas Dragičius (vid. 22,6), penktas – kroatas Bojanas Bogdanovičius (vid. 22,5), šeštas – serbas Bogdanas Bogdanovičius (vid. 20,4).

Iš viso net šeši krepšininkai rinko po daugiau nei 20 taškų per mačą. Palyginimui, Eurobasket 2015 tokių krepšininkų buvo tik du.

Valančiūnas (vid. 15,8) ir Mindaugas Kuzminskas (vid. 15,3) užėmė atitinkamai 14 ir 15 vietas.

Geriausiai kamuolius perimančiu pirmenybių žaidėju tapo rumunas Andrejus Mandache'as. 190 cm ūgio gynėjas per mačą vidutiniškai pavogdavo 2,2 kamuolio. Antrąją vietą užėmė Marco Belinelli (vid. 2,1 per. kam.), trečias – buvęs „Lietuvos ryto“ gynėjas ukranietis Denysas Lukašovas ir turkas Cedi Osmanas, kurie vidutiniškai perimdavo po 2 kamuolius.

Blokų kategorijoje išsiskyrė Porzingis, vidutiniškai per mačą varžovus bausdavęs 1,9 karto. Antroje vietoje atsidūrė ukrainietis Artiomas Pustovijus, vidutiniškai blokuodavęs 1,7 varžovo metimo. Trečias – ispanų legenda 37-erių metų Pau Gasolis (vid. 1,6 blk.).

10-ąją vietą užėmė Valančiūnas, vidutiniškai Europos pirmenybėse blokuodavęs po vieną metimą.

2017-09-19 12:25
Nors pati mūsų rinktinė ir nepasirodė geriausiai,bet bent jau individualūs pasirodymai buvo geri.JV aplamai manau būtų tapęs viso turnyro MVP,jei Lietuva būtų auksą laimėjusi,nes jo forma buvo tikrai pasakiška.Kalnietis jau kaip įprasta nepralenkiamas pagal rez.perd.O dar kažkas jį nurašinėja.