Nuotr.: FIBA.com
Nuotr. FIBA.com

Puikiai veikęs Egidijaus Dimšos ir Eigirdo Žukausko duetas pelnė daugiau nei pusę komandos taškų ir atvedė Prienų-Birštono „Vytauto“ ekipą į pergalę atrankoje į FIBA Čempionų lygą.

Gimimo vieta: Kaunas, Lietuva

Virginijaus Šeškaus auklėtiniai antradienį Olandijoje 77:75 (14:25, 25:13, 21:22, 17:17) palaužė Groningeno „Donar“ ir prieš atsakomąjį mūšį įgijo minimalią persvarą.

Lemiamos pirmojo atrankos etapo rungtynės ketvirtadienį bus žaidžiamos Prienuose.

Po 30 minučių žaidę Dimša ir Žukauskas kartu pelnė net 46 iš visų 77 komandos taškų. Pirmasis iš žaidimo realizavo 10 metimų iš 14 bei į varžovų krepšį įmetė 24 taškus, o 6 metimus iš 10 bandymų pataikęs Žukauskas surinko likusius.

Prasidėjus paskutinei minutei, „Vytautas“ turėjo keturių taškų pranašumą – 75:71, tačiau tuomet puolime solo reidą rengęs Paulius Ivanauskas prarado kamuolį ir pradėjo reikšti emocijas.

To pro akis nepraleidęs teisėjas iš karto sureagavo į krepšininko veiksmus ir „Vytauto“ gynėjui skyrė techninę pražangą. Brandynas Curry realizavo baudą, o paskui išprovokavo dar ir Martyno Linkevičiaus pražangą – 72:75.

Tąsyk prie baudų metimų linijos neklydęs Curry pataikė abi baudas ir komandas teskyrė taškas – 74:75. Po minutės pertraukėlės Žukauskas varžovo pražangą pavertė dviem taškais, taip padidindamas „Vytauto“ pranašumą iki trijų taškų – 77:74.

„Donar“ paskutinei atakai turėjo 10 sekundžių, tačiau ją nutraukė dar viena pražanga. Evanas Bruinsma realizavo vieną baudą iš dviejų ir sumažino olandų atsilikimą iki dviejų taškų – 75:77.

„Donar“: Evanas Bruinsma 14, Jasonas Dourisseau 12, Brandynas Curry 12 (10/11 baudos), Thomasas Koenis 12.

„Vytautas“: Egidijus Dimša 24, Eigirdas Žukauskas 22, Justas Sinica 8, Bradas Tinsley 7.

2017-09-20 09:50
Visai neblogas rezultatas Vytautui.Namie turėtų dar daugiau laimėti.Dimša atrodo atsigavęs Prienuose,ne taip,kaip pernai.Žukauskas taip pat maloniai nustebino.Turėtų būti vienu lyderiu komandoje,nes sudėtis gana prastai sukomplektuota.