Nuotr.: SIPA – Scanpix
Nuotr. SIPA – Scanpix

Siekdama abipusio susitarimo su Tarptautine krepšinio federacija (FIBA) dėl naujosios langų sistemos, Eurolyga ketvirtadienį pateikė pasiūlymą, kaip būtų galima išvengti rinktinės kovų ir klubinio sezono susikirtimo, tačiau tokia iniciatyva atsimušė į griežtą FIBA vadovų sieną.

Jie greitai į tai sureagavo, o komentuodami pasiūlytą idėją eilinį sykį nevengė karčių žodžių Eurolygos vadovybei bei pateikė realų sprendimo būdą.

„Pasiūlymas pateikiamas likus vos dviem mėnesios iki atrankos į 2019 metų pasaulio čempionato starto, kuriuo siūloma kvalifikacijos varžybų ir pagrindinio turnyro organizavimą sutalpinti į keturias savaites liepos mėnesį, kai klubinis sezonas vyksta 38 savaites. Taip pat jie siūlo perkelti didžiausius FIBA renginius iš rugsėjo į liepą ir netgi bando pakeisti olimpinių žaidynių datas. Tai paprasčiausiai nerimta ir tiesiog nepriimtina.

Prie viso to, FIBA norėtų pabrėžti, jog jeigu šiandien ir kyla problemos, tai jos yra dėl nepagrįstų ir neproporcintų Eurolygos sprendimų.

Konsultacijos dėl 2017-2021 metų kalendoriaus buvo baigtos dar 2014 metais. 213 nacionalinių federacijų nariai, sudarantys FIBA, sutiko su tokiu kalendoriu, kuris yra ilgalaikių konsultacijų rezultatas. 2015 metais FIBA viešai paskelbė visų varžybų datas, jog likusios lygos atitinkamai galėtų prie to prisitaikyti. 2016-aisiais Eurolyga žodžiu ir raštu tvirtino, kad jos taisyklės nereguliuoja ir neužkerta kelio krepšininkams dalyvauti rinktinėse.

Tada 2017-ųjų pavasarį nacionalinės Europos lygos paskelbė pakoregavusios savo tvarkaraščius dėl naujosios langų sistemos. Bet praėjusią liepą Eurolyga pakeitė savo poziciją ir turnyro komandoms pasiūlė tvarkaraštį, sąmoningai prieštaraujantį pasaulio čempionatui.

Tuo pačiu Eurolyga nutyli apie svarbiausią šio konflikto aspektą. Jai tereikia pakeisti dvejų reguliariaus sezono rungtynių datas, jog būtų išspręstos pačios sukurtos problemos. Tai nėra sunku. Praėjusiais metais Eurolygos vadovybė priėmė naują sprendimą, pagal kurį klubai penkis kartus sezono metu per savaitę sužaidžia po dvejas rungtynes. Šiemet ji puikiai galėjo susitvarkyti paankstindama sezoną viena savaite ir į tvarkaraštį įtraukdama tik vieną savaitę sezone, kada sužaidžiami du mačai.

Aišku, yra ir kitų alternatyvų, tačiau tikrovė yra tokia, jog Eurolyga rinktinių turnyrus laiko nereikalingais krepšinio šeimai, ir būtent dėl to pasiūlė sumažinti FIBA turnyrų trukmę iki keturių savaičių.

Daugiau nebėra laiko tolimesnei konfrontacijai bei FIBA nėra suinteresuota tęsti tokių požiūrių keitimosi viešoje erdvėje, kas kenkia sportiniam įvaizdžiui. Kaip pagrindinė pasaulio krepšinio organizacija, FIBA visada yra pasirengusi atsižvelgti į pasiūlymus, kurių realizacija vyktų po 2021 metų“, – rašoma viešame FIBA pareiškime.

FIBA dabar koncentruojasi į artėjantį atrankos į pasaulio čempionatą startą, kuris yra numatytas per pirmąjį langą, vyksiantį lapkričio 23-ąją. 


Rodyti komentarus
2017-09-23 06:39
Dvim du
Spectre, tu pats su savim konfliktuoji. NBA nera panasi i FIBA. NBA ir Eurolyga yra dvi panasu vaidmeni atliekancios institucijos, isvysciusios save pagal kapitalistines pasaulio taisykles. Tai yra, jos, reaguodamos i desimtmecius besitesianti FIBA merdejima, nesugebejima krepsinio isreklamuoti kaip patrauklaus produkto, pacios griebesi sio vaidmens ir dabar turim, ka turim. NBA atsakinga uz krepsini JAV (pleciasi ir i kitas salis), Eurolyga - Europoje, o is visos FIBA kaip organizacijos liko tik atsilikes brolis, kuris teisybes iesko tik verkslenimais ir visokiais kitokiais su naturalia konkurencija nesusijusiais budais. O tarp federaciju vadovu turetu buti kazkoks bendras susitarimas tyleti ir nesireiksti, kol viskas nenurims. Treneriai, zaidejai gali kalbeti ka nori, bet federaciju vadovai yra visos tautos balsas, ju priesiskas zodis gali isprovokuoti neadekvacius FIBA invalidu veiksmus, pvz, Lietuvos rinktines pasalinima is PC atrankos. Viskas tuoj baigsis, Eurolyga tikrai neisleis savo zaideju, rinktinese kovos vidutiniokai, o kai PC vietoj Vokietijos, Italijos, Graikijos kovos Austrija, Portugalija ir Belgija, gausis visisikas farsas ir FIBA beliks pasitraukti.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-09-22 19:17
Spectre
Anonime, jei manai kad sportininkai atsisakytu olimpiados, tai tu bukaprotis
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-09-22 18:33
Anonimas
pff, pacios krepsinio federacijos sureiksmine olimpijada. O olimpijada vienintele FIBA korta, kuria jie manipuoliuos iki pasieks savo. Jeigu rinktines atsisakytu dalyvaut olimpijadoj ir sukurtu savo turnyra, baigtusi FIBA karaliavimas.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-09-22 17:38
Spectre
O tai ar fiba nenusileido? Pries metus kaip grasino o db tik praso 2 rungtyniu tarpo ir viskas.

As neginu fibos bet ji susikurus bemaz 100 metu, o cia atsirado kazkokia Eurolyga kuri pati uzsimane pirago dalies, issireklamavo ir jiems pavyko prisivilioti geriausius klubus. Ir kodel fiba turi nusileist? Cia tipo nes toks posakis "new is always better"?

Nemanau kad imanoma zlugt fibai nes ji dar turi draugu rate toki daikta kaip olimpinis komitetas, o eurolyga tik ir liks privatus kazkoks asilo bizniukas.

Taip, dar yra NBA, bet ji panasei kaip fiba yra nuo senu senoves ir yra nejudinama.

Jei tokiu federaciju prezidentai kaip rus, turk, ita stoja i fibos puse, reiskia eurolyga neturi sansu laimet. Ir kaip per langus nesusitinks geriausi zaidejai, pyktis liesis ant eurolygos. Bent jau taip manau.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2017-09-22 17:09
Monte Cristo
Kazkokia nesamone tie langai

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-09-22 15:48
Anonimas
Fiba siunta ant Eurolygos dėl to, kad stipriausi europos klubai atstovauja būtent pastarajai organizacijai. Prieš metus visi atsimena, kaip iš Fiba pasiekė grasinami laiškai europos šalių krepšinio federacijoms, neva šalių klubai pasitrauktų iš ne Fiba krepšinio turnyrų, priešingu atveju bus šalinamos rinktinės iš Fiba turnyrų. Šitas šantažas nepaęjo. Dabar perėjo ant kažkokių atrankų norėdami vėl kelt konfliktą su Eurolyga. Kam tos atrankos kažkokios reikalingos pagrindinėms europos komandoms ? Serbija, Ispanija, Lietuva, Prancūzija, Kroatija, Vokietija, Turkija, Rusija, Latvija, Slovėnija, Italija, Graikija, visos šios rinktinės eilę metų dalyvauja čempionatuose, turi ryškiausias žvaigždes. Tose atrankose tegul dalyvauja Rumunijos, Bulgarijos, Islandijos ar dar ten kokios Vengrijos rinktinės ir dėl likusių vietų Europos čempionate kovoja. Apskritai 24 komandos yra per didelis skaičius, nes trečdalis tiesiog netempia lygio, bet matyt kažkam tai yra naudinga. Fiba turėjo daug progų kelt visą europos klubinį krepšinį, bet viską sušiko, tuomet atėjo eurolyga ir sukūrė turnyra, kuriame dalyvauja geriausi klubai. Dabar bando sušikt visą europos krepšinį. Tiems Fiba funkcionieriams rūpi kaip gražaus pinigo užkalt, jie pardavinėjo vietas čempionatuose. Nematau reikalo tokiems funkcionieriams nusileist, čia yra totalus krepšinio žlugdymas. Apskritai, kaip yra toki asmenys išrenkami vadovauti, kurie krepšinyje nieko yra nenuveikę, nenustebčiau jeigu tie vadovai dar ir visų taisyklių krepšinio nežino. Juk yra tų vadinamų grandų europos krepšinyje kurie jau baigė karjerą, jie turėtų vadovauti, jei ne jie tai bent iš krepšinio valstybių esantys žmonės. O dabar ? Kas tas Baumann ? Šveicaras ? Really ? Wow !!! Totalus absurdas.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-09-22 14:27
Atom
Cia uzasakytas straipsnis pries eurolyga? :D

Tai ka nori daryt FIBA man yra visiskai nelogiski. Kokie dar blet atrankos turnyrai??? Turim geriausias rinktines jos ir turi losti pagrindiniuose turnyruose, EC PC IR OZ. Kokie dar blet langai i atrankines??? Cia komedija kazkokia, ta prasme viskas daroma tik taip kad pekenkti krepsiniui ir kad smugdyti zemyn. Kodel NBA nieko nera reikalaujama is sitos nusmurgusios fibos?

Federacijoms ir rinktinems gal butu galima pagaliau parodyti kiausinius? Jei geriausios pvz 8 rinktines tartu savo zodi ir atsisakytu sutikt su fiba viskas sustotu i savo vietas. Jei tai yra auka kuria turi atiduoti kad tipo ten diskvalifikuos ir panasiai manau ta ir reiktu aukoti. Koks krepsinis be geriausiu zaideju ir geriausiu komandu? Lai uzsipisa ta fiba su savo durnom naujovem.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-09-22 14:27
Anonimas
O kaip futbole yra susirenka dvi dienas pries varzybas ir zaidzia neisradinekim dviracio salygos visiem vienidos. Del eurolygos tokiu sprendimu kentes visi

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-09-22 14:19
O ka Fiba liliputai nba milzinui gali pasakyt?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-09-22 14:07
anyžius
Prieš turnyrus komandos ruošiasi apie mėnesį, o dabar? Vieną dieną visi parsiras namo, kitą susirinks pamėtyti, dar kitą išskris kažkur sužaisti, dar kitą dieną parskris, sužais namie ir vėl išsilakstys po savo komandas. Kokia bus rungtynių kokybė? Čia panašiau į pasižaidimą ant durniaus ir chebros susibėgimą savaitei...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-09-22 13:40
Kartosiuosi, bet jei lygūs tai visi. Kodėl FIBA nekelia jokių reikalavimų NBA?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-09-22 13:24
TO djgaffer
Tas apsiulymas buvo teigtas 2013 ir 2015 metais.

Fiba eilini karta pamirsta faktus, ir atsako visiska nesamone neprisiimdami jokios atsakomybes. Kaip jie gali sakyti, kad EL nerupi rinktines ir prie to pacio nepamineti NBA? kurie isvis kategoriskai atsisake ir neteikia jokiu alternatyvu.

EL supranta, kad rinktines kelia Europos krepsinio lygi, kas yra ir jiems labai paranku, o vienintele organizacija kuri nukentes sitoi situacijoj ir yra FIBA. Be EL ir NBA zaideju Fibos remejai greit pereis i kitas rinkas, o tie seniai gales grauzt baronkas is FIBOS....

Esme, kad EL islostu dar daugiau, jeigu Fiba jiems nusileistu, bet ryskiai Fiba su savo cempionu lyga nori perimti visak Europoj, kas jiem visiskai neimanoma...2020 arba Fibos isvis nebeliks kaip organizacijos, arba bus visiska revoliucija ir ateis nauji zmones. O kas kaltas? tik tu pensininku godumas, kurie pavydi zaidejams uzdirbamu ju pinigu.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2017-09-22 13:22
djgafferTą naują pasiūlymą EL turėjo pateikti daug anksčiau,o ne tada,kai iki atrankos tin 2 mėn.liko.


Straipsnyje apie šitą EL pasiūlymą rašyta, kad EL analogišką pasiūlymą teikė ir 2012 metais.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-09-22 13:21
siaip
El sita sistema siule pries 5 metus, o jie raso kad 2 savaites
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-09-22 13:14
djgaffer
Viskam,ką pasiūlo EL,FIBA prieštarauja.Bet šį kartą yra tiesos jų pareiškime.Tą naują pasiūlymą EL turėjo pateikti daug anksčiau,o ne tada,kai iki atrankos tin 2 mėn.liko.Tvarkaraščiai jau sudėlioti ir nieks nieko nekeis.O kompromisų vėliau reikės ieškoti,po tų langų,kurie ir parodys,ar ta nauja sistema veiksminga.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-09-22 13:13
Anonimas
Tai gal dar tegu nba pasako, kad perkeltu savo rungtynes, kurie patys sukure problemas

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 16

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas