Jekaterinburge (Rusija) vykstančių ketvirtųjų Pasaulio lygos moterų krepšinio varžybų finalinio turnyro B grupėje Vilniaus TEO komanda netikėtai 79:76 (19:17, 20:13, 8:17, 32:29) įveikė vieną turnyro favoričių JAV rinktinę.

Po dviejų kėlinių vilnietės pirmavo 39:30, o po trijų kėlinių rezultatas buvo lygus 47:47. Ketvirtojo kėlinio pradžioje TEO ekipa pataikė keturis tritaškius iš eilės ir atitrūko 59:47.

Likus žaisti 20 sekundžių, amerikietės sumažino skirtumą iki trijų taškų (73:76), tačiau Algirdo Paulausko auklėtinės neišleido pergalės iš rankų.

Nugalėtojų ekipoje rezultatyviausiai žaidė 21 tašką surinkusi amerikietė Nykesha Sales. Jelena Levčenka pelnė 17 taškų (18 atk. kam., 3 blk.), Kristin Haynie įmetė 15 (6 rez. perd., 4/6 tritaškių), Rima Valentienė – 11, Eglė Šulčiūtė – 10, Sandra Valužytė – 3 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Gintarė Petronytė – 2 taškus, o Šarūnei Povilionytei pasižymėti nepavyko.

Vilnietės, turnyre dalyvaujančios be Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės pataikė net 10 tritaškių iš 18 (55,6 proc.).

JAV rinktinei 16 taškų pelnė Diana Taurasi. Janel McCarville sąskaitoje 15 (10 atk. kamuolių), Kitie Smith – 13 taškų.

TEO komanda, kuri pirmosiose rungtynėse 57:101 nusileido Maskvos CSKA ekipai, rytoj susitiks su „Canberra Capitals“ krepšininkėmis iš Australijos.

Po dvi geriausias grupių komandas pateks į pusfinalius, o likusios ekipos žais dėl 5-8 vietų.