Nuotr.: Fotodiena.lt/M.Baranauskas
Nuotr. Fotodiena.lt/M.Baranauskas

Edgaras Želionis pataikė baudos metimą, iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 1,5 sek., ir jo atstovaujama Klaipėdos „Neptūno“ (5-1) komanda triumfuodama paliko Utenos areną. Kazio Maksvyčio auklėtiniai pranoko be pergalių liekančią „Juventus“ (0-5) ekipą – 73:72 (17:10, 18:30, 29:15, 9:17).

13
28
8
3

Septynis taškus be atsako ketvirtojo kėlinio antroje pusėje pelnę „Juventus“ krepšininkai pirmavo 72:70, kai Laronas Dendy pataikė vieną baudos metimą, iki mačo pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes.

„Neptūno“ aukštaūgis Juanas Palaciosas netrukus baudų metimais išlygino rezultatą, bet tada beveik dvi minutes abi komandos nepelnė nė taško. „Juventus“ per šią atkarpą prametė 2 metimus ir prarado vieną kamuolį, o suklydo jie būtent svarbiausioje atakoje. Arnas Butkevičius perėmė kamuolį, rado Želionį ir šis išprovokavo pražangą mesdamas į krepšį.

Teisėjai po pakartojimo peržiūrėjimo padidino laiką, likusį iki ketvirtojo kėlinio pabaigos, nuo 0,8 sek. iki 1,5 sek., o netrukus Želionis prametė pirmąją baudą. Jo antroji visgi pasiekė tikslą ir Gediminas Petrauskas paprašė minutės pertraukėlės.

Po pasitarimo „Juventus“ lemiamą metimą patikėjo Anthony Irelandui, bet jo tolimas metimas skriejo pro šalį.

Taip „Juventus“ liko be pergalių, visus mačus pralaimėjusi pirmojo penketuko lygos komandoms.

Uteniškiai galingai sužaidė antrąjį kėlinį, kai po 9 iš eilės Arvydo Šikšniaus taškų įgijo 8 taškų persvarą – 39:31. Šikšnius iki ilgosios pertraukos surinko 12 taškų, tačiau antroje mačo dalyje jis aikštėje nebepasirodė dėl pilvo preso traumos.

Naudodamiesi varžovų kapitono netektimi, „Neptūno“ krepšininkai trečiajame kėlinyje surinko 29 taškus ir perėmė iniciatyvą, o dar ketvirtojo kėlinio viduryje pirmavo 70:65. „Juventus“ tada pakilo į lemiamą kovą, bet pergalei to nepakako.

„Juventus“: Arvydas Šikšnius ir Mindaugas Kupšas po 12, Anthony Irelandas ir Laronas Dendy po 11.

„Neptūnas“: Juanas Palaciosas 20, Arnas Butkevičius 13, Malcolmas Armsteadas ir Renaldas Seibutis po 9.

Tiek „Neptūnas“, tiek „Juventus“ kitą savaitę pradės kovas FIBA Čempionų lygoje.