Kiek pagrįsta Kurtinaičio ir Kleizos kritika teisėjams?

Jonas Miklovas
Jonas Miklovas
„BasketNews.lt“
2017-10-09 10:24
Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Kevinas Pangosas Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Teisėjai Tomas Jasevičius, Jurgis Laurinavičius ir Juozas Barkauskas Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Žalgiriečių suolas Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Kevinas Pangosas Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Teisėjai Tomas Jasevičius, Jurgis Laurinavičius ir Juozas Barkauskas Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Žalgiriečių suolas Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius

Kai Rimas Kurtinaitis po rungtynių su Kauno „Žalgiriu“ pareiškė, kad teisėjai buvo šališki, tai buvo antakį pakeliantis momentas. Tikrai?

Foto galerija

Vilniaus klubo treneris paminėjo didžiulį baudų metimų skirtumą, kai „Žalgiris“ metė 29, o „Lietuvos rytas“ – 13. Tačiau iš karto buvo akivaizdu, kad jeigu treneris pasakė A, turėjo pasakyti ir B: „Lietuvos rytas“ metė 24 tritaškius, „Žalgiris“ – 10.

Kai meti pustrečio karto daugiau tritaškių, krepšinio logika sako, kad nieko keisto, jog mesi ir pustrečio karto mažiau baudų.

Treneris Kurtinaitis tikrai tai supranta, bet rungtynių įkarštyje jam atrodė teisinga ir reikalinga pasiųsti žinutę dėl, jo nuomone, neobjektyvių teisėjų. Galbūt atvėsęs jis galvotų visai kitaip.

Visgi, kai po geros valandos „Lietuvos ryto“ viceprezidentas Linas Kleiza feisbuke pareiškė, kad „rungtynės buvo nulemtos ne žaidėjų, o teisėjų, kurie buvo „Žalgirio“ fanai“, pakilo net ne antakis, o išsprogo akys.

Linai, tikrai? Mes tas pačias rungtynes žiūrėjome?

Kai rėži tokį nepagarbų dalyką teisėjų atžvilgiu, turi kažkuo remtis.

Dažnai teisėjų darbo indikatorius būna krepšinio sirgaliai. Žmonės, ateinantys į rungtynes ir matantys akivaizdžiai šališkus dalykus, tai išreiškia garsiai. „Siemens“ arenoje sekmadienį nesigirdėjo nė vienos skanduotės teisėjų atžvilgiu. Nė vienos. Nulis.

Žiūrovai, kurių didžioji dalis buvo „Lietuvos ryto“ gerbėjai, nematė, kad teisėjai buvo „Žalgirio“ fanai. Linas Kleiza tai pamatė.

Rungtynių žaidėjas

Taškai
19
Naudingumas
24
Tritaškiai
100%
3/3
Rezultatyvūs perdavimai
4

Taip, Kleizos krepšinio IQ yra kur kas aukštesnis nei didžiosios dalies žiūrovų, todėl dar kartą peržiūrėjau rungtynes, ieškodamas to šališkumo, kurį pastebėjo Kurtinaitis, ir to fanatizmo, kurį pamatė Kleiza, požymių. Jeigu trumpai – to nebuvo. Nežinau, kaip reikėjo žiūrėti rungtynes, kad tai pamatytumei.

„Vienas dalykas, kurio norėtųsi nepasakant nieko blogo į teisėjų pusę, tai, kad būtų apylygis teisėjavimas. Netgi jeigu Eurolygoje ar Europos taurėje teisėjai palaiko vieną komandą, kartais būna palaiko Turkijos komandas ir panašiai, bet jie bent bando tai paslėpti rungtynių pabaigoje aplygindami baudų metimų skaičių. Nesvarbu, kad jau būna 15 taškų skirtumas. Nežinau, kaip jūs, bet manau, kad mestų baudų metimų skirtumas („Žalgiris“ metė 29, o „Lietuvos rytas“ – 13) tokiose rungtynėse yra per didelis“, – tokia buvo Rimo Kurtinaičio citata po mačo.

Suprask – pirmus tris kėlinius teisėjai buvo šališki „Žalgirio“ naudai, tai turėjo bent pasitaisyti ketvirtajame. Nepasitaisė, pasak Kurtinaičio.

Pažiūrėkime į faktus. Sužaidus 3 kėlinius, „Lietuvos rytas“ buvo prasižengęs 19 kartų, „Žalgiris“ – 15. Ar tai skandalingas skirtumas? Juolab, kad per 3 kėlinius „Lietuvos rytas“ metė 19 tritaškių, o „Žalgiris“ – 7.

Pirmoje mačo pusėje buvo momentai, kai Robertas Carteris lyg ir žingsniavo, bet teisėjai to nefiksavo. Buvo akimirka, kai Benas Madgenas lyg ir žingsniavo, bet teisėjai irgi to nefiksavo. Buvo akimirka, kai Rokas Giedraitis lyg ir pašoko į orą, po to nusivarė kamuolį ir įdėjo į krepšį. Teisėjai žingsnių nefiksavo.

Tuo pačiu buvo momentas, kai Paulius Jankūnas užsibuvo 3 sekundes baudos aikštelėje, ir teisėjai tai fiksavo.

Jeigu teisėjai būtų šališki, pirmais atvejais būtų buvę švilpukai, o Jankūno atveju – ne. Jeigu teisėjai būna šališki, reiškia didžioji dalis 50/50 švilpukų turi būti vienos komandai naudai.

To sekmadienio rungtynėse nebuvo.

„Labai džiaugiuosi, kad gynėmės agresyviai, kaip mums ir reikės Europos taurėje. Gaila tik, kad buvo traktuojamos abejotinos pražangos“, – dar viena Kurtinaičio frazė spaudos konferencijoje.

Persikelkime į ketvirtąjį kėlinį. Keturias minutes nė vienai komandai nebuvo užfiksuota nė viena pražanga. Lyg ir Kevinas Pangosas ėjo į kontaktą, kai Giedraitis veržėsi link krepšio, bet nebuvo jokio švilpuko. Lyg ir Carteris kabino Pangosą, kai šis ėjo į kontaktą puolime. Jokio švilpuko. Brandonas Daviesas gynyboje turėjo kontaktą su Louku Mavrokefalidžiu. Jokio švilpuko. Edgaras Ulanovas pasimosavo rankomis po kontakto, bandydamas išprovokuoti pigią pražangą, jokio švilpuko. Tą patį netrukus bandė daryti Artūras Milaknis. Jokio švilpuko.

Pirmoji pražanga „Lietuvos rytui“ buvo užfiksuota tik tada, kai Mindaugas Lukauskis liko vienas prieš Jankūną ir iš karto specialiai prasižengė, stabdydamas šį mismatchą.

Netrukus Jankūnas atakavo iš po krepšio, vėl buvo kontaktas, ir vėl nebuvo jokio švilpuko.

Aš ką tik paminėjau 6 pavyzdžius, kai buvo kontaktas, kurį šališki teisėjai fiksuotų. Keturiais atvejais šis kontaktas buvo iš „Lietuvos ryto“ pusės, todėl, jeigu teisėjavimas būtų buvęs nesąžiningas, jie būtų nukentėję labiau. Bet teisėjai nefiksavo pražangų niekam, nes leido žaisti kietą krepšinį.

Kurtinaitis pats pastebėjo, kad jo komanda gynėsi agresyviai, bet nepastebėjo, kad teisėjai ir leido gintis agresyviai.

Antroji „Lietuvos ryto“ pražanga ketvirtajame kėlinyje buvo po Madgeno klaidos, kai jis iš karto stabdė greitą ataką. Jokių klausimų – pražanga buvo.

Trečioji „Lietuvos ryto“ pražanga – Traviso Petersono kirtimas per rankas atakuojančiam Daviesui. Akivaizdi pražanga.

Ketvirtoji pražanga – Giedraičiui prieš Daviesą, dar vienas mismatchas, dar viena akivaizdi pražanga.

Penktoji pražanga – tam pačiam Giedraičiui, šį kartą – prieš Ulanovą. Giedraitis gūžteli pečiais, bet pražanga vėl buvo akivaizdi.

„Žalgiris“ pirmą kartą ketvirtajame kėlinyje prasižengė tik sužaidus 9 minutes, kai Šarūnas Jasikevičius prieš tai per minutės pertraukėlę pareiškė, kad „jeigu tik dvejojate, prasiženkite“.

Ar teisėjai buvo prariję švilpukus „Žalgirio“ aikštės pusėje? Peržiūrėjęs rungtynių įrašą, negaliu taip sakyti.

Prisiminkime kad ir epizodą, kai Mavrokefalidis susikabino su Daviesu, po to įsiplieskė konfliktas. Teisėjai graikui už žemiau esantį epizodą skyrė pražangą puolime, tačiau treneris Kurtinaitis puolė į aikštę šaukti ant teisėjų, akcentuodamas prakirstą Mavrokefalidžio veidą. Daviesas netrukus dar buvo nubaustas technine pražanga.

Net palyginimą su klaidas taisančiais Europos taurės ar Eurolygos teisėjais tėškęs Kurtinaitis turėtų prisiminti, kad arbitrai paskutinę mačo minutę užfiksavo 5 sek. taisyklę „Žalgiriui“ išsimetant kamuolį iš už šoninės linijos.

Taip, paskui teoriškai galima prikibti, kad Šarūnui Jasikevičiui buvo galima duoti techninę pražangą dėl to, kad jis prašė minutės pertraukėlės, kai jų nebeturėjo, bet Darius Maskoliūnas vos per sekundės dalį parodė sekretoriatui, kad tos pertraukėlės nereikia. Sirena nenuskambėjo, reiškia, teisėjams nėra pagrindo skirti techninės pražangos.

Ar „Siemens“ arenos sekretoriato darbuotojai – irgi „Žalgirio“ fanai?

„Pasistengsiu, kad tai būtų paskutinis kartas, ir pergalė visada būtų sąžininga“, – taip savo pasisakymą baigė Kleiza.

Suprask, „Žalgiris“ laimėjo nesąžiningai. Tai ne Kevinas Pangosas pelnė 12 taškų ketvirtajame kėlinyje. Tai ne Chrisas Krameris pametė kamuolį priešpaskutinę mačo minutę. Tai ne Loukas Mavrokefalidis padarė klaidą vidury aikštės paskutinę mačo minutę.

Nežinia, rimtai ar juokais, bet Linas Kleiza praeitą savaitę pareiškė, kad svarsto apie ėjimą į politiką. Jeigu taip, tai savo neatsakingu pasisakymu jis puikiai tiktų į Darbo partijos ar Tvarkos ir teisingumo demagogų gretas.


Rodyti komentarus
1 2  »
2017-10-09 21:53
VIGGENKa tik perziurejau, minimum 3 kartus portugalam turejo susvilpti zingsnius butu -5 taskai, nesportine turejo gauti stalius arba graikas kaip puole smaugt Zalgirieti. Is vis leido sienavima trumpiau, kam kam tik ne skeltanagiam asaroti bet matant luzeriu mentaliteta nestebina :D
Ar buvo žingsniai, ar ne galėtume įsitikinti, jei parodytų dar ir dar kartą ir iš įvairių kampų, dabar kažkas pabliuznyjo ir jau pačiam tiesa. Madgeną patiesė kaip silkę ir ką? Baudos nėra. Petersonui, metant iš trijų, žalgirietis kliudė ranką - kamuolys į šoną, bet baudos nėra. Ir t.t. TIKRAI NE PATS GERIAUSIAS TEISĖJAVIMAS.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-10-09 18:50
PirmaatskyrininkisŽiūriu dabar vėl tas rungtynes ir bent keletą baudų prieš Lrytą nešvilpė.Taip, kad buvo.


Ka tik perziurejau, minimum 3 kartus portugalam turejo susvilpti zingsnius butu -5 taskai, nesportine turejo gauti stalius arba graikas kaip puole smaugt Zalgirieti. Is vis leido sienavima trumpiau, kam kam tik ne skeltanagiam asaroti bet matant luzeriu mentaliteta nestebina :D
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-10-09 18:48
arturas97As manau, kad kleza per anksti istrauke si koziri, kuris daro spaudima teisejams, kai per rungtynes bus bijama svilpti ne ryto naudai. Si koziri reikejo traukti pries atrkintamasias ir taip daryti amximalu spaudima teisejams, versti visa kalte jiems ir t.t. Tokiu budu galbut iprasyti teiseju is uzsienio. Is kitos puses gali but, kad tai vienintele proga daryti spaudima teisejams, nes daugiau rytas gali nebepralaimeti, o pries lemiamas kovas vel teisejai negerbs ryto i svips viska pries juos.Buvo momentu, kad net tv komentatoriai stebejosi teiseju svilpukais


invalide, ka tu cia pezi per nesamones? ;D susitaikyk su pralaimejimu :D
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-10-09 18:45
SpartacasPo kiekvienu pralaimetu,kartais ir laimetu eurolygos runktyniu, Saras kaltina teisejus. Kur tada jusu komentarai buna apie "apsisikima"???


Priedurni kaip tai padarys Motiejunas, isiraus i teiseju kambari, prisers b--beis o tada pasnekesim. Plugas kleiza krito daug zmoniu akise, oj dar si sezona jis verks nes tos inkstyru ''komandeles'' tikslas nugaleti zalius kas jiems nesisviecia
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-10-09 17:00
Žiūriu dabar vėl tas rungtynes ir bent keletą baudų prieš Lrytą nešvilpė.

Taip, kad buvo.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-10-09 16:29
gustas_5pasakymas, kad nebuvo teisejavimu nepatenkintu ziurovu sukele juoka man:) zmogau, jei rasai nesamone, tai nesakyk , kad salej buvai:DKleiza gal ir pasikarsciavo, bet tiesos tame yra. ir analizuot reikejo ne 4 kelini o rungtyniu pradzia. nes neakivaizdziai teisejai nulemt gali tik rungtyniu pradzia, o gale viskas daug mas gerai buvo.


Skaityt ismok analizuotojau, viskas surasyta nuo pirma iki paskutinio kelinio. Kaip tau teisejai galejo nulemt rungtynes dar 1 keliny jei 4 pradzioj dar rytas pirmavo?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-10-09 16:28
SpartacasPo kiekvienu pralaimetu,kartais ir laimetu eurolygos runktyniu, Saras kaltina teisejus. Kur tada jusu komentarai buna apie "apsisikima"???


Skirk kur yra kazka pasakyt i teiseju puse nevertinant ju darbo konkreciai (ka daro dauguma treneriu po pralaimetu rungtyniu) ir kur akivaizdziai pilt visa kalte teisejams, kurie kaip tik teisejavo labai gerai be jokiu saliskumu.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-10-09 15:35
In your faceAs kaifuoju. Nerealus Kleizos apsisikimas visomis prasmemis. Visa Lietuva juokiasi is sito Klouno. Kaip zaidejas buvo geras, bet kaip zmogus matosi absoliuti siuksle. Visas internetas luzta is juoko. Didesnes gedo negalejo buti. Neveltui i sita klubiuksti ateina tik moraliai degradave asmenys. Labai gerai sitas issisokimas. LKL vadovybe zinos tikraji naujojo sudrycio vadovu veida. Net neabejoju kad Kleizos isterija buvo is baimes nes tiek laiko piarinosi, reklamavo sugryzima i Siemensa, o gavo jau dvi pliuchas. Cia matyt taip "ruosia" teisejai sekancio savaitgalio dvikovai su Neptunu.


Po kiekvienu pralaimetu,kartais ir laimetu eurolygos runktyniu, Saras kaltina teisejus. Kur tada jusu komentarai buna apie "apsisikima"???
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-10-09 15:04
As kaifuoju. Nerealus Kleizos apsisikimas visomis prasmemis. Visa Lietuva juokiasi is sito Klouno. Kaip zaidejas buvo geras, bet kaip zmogus matosi absoliuti siuksle. Visas internetas luzta is juoko. Didesnes gedo negalejo buti. Neveltui i sita klubiuksti ateina tik moraliai degradave asmenys. Labai gerai sitas issisokimas. LKL vadovybe zinos tikraji naujojo sudrycio vadovu veida. Net neabejoju kad Kleizos isterija buvo is baimes nes tiek laiko piarinosi, reklamavo sugryzima i Siemensa, o gavo jau dvi pliuchas. Cia matyt taip "ruosia" teisejai sekancio savaitgalio dvikovai su Neptunu.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-10-09 14:46
As manau, kad kleza per anksti istrauke si koziri, kuris daro spaudima teisejams, kai per rungtynes bus bijama svilpti ne ryto naudai. Si koziri reikejo traukti pries atrkintamasias ir taip daryti amximalu spaudima teisejams, versti visa kalte jiems ir t.t. Tokiu budu galbut iprasyti teiseju is uzsienio. Is kitos puses gali but, kad tai vienintele proga daryti spaudima teisejams, nes daugiau rytas gali nebepralaimeti, o pries lemiamas kovas vel teisejai negerbs ryto i svips viska pries juos.

Buvo momentu, kad net tv komentatoriai stebejosi teiseju svilpukais
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-10-09 14:34
pasakymas, kad nebuvo teisejavimu nepatenkintu ziurovu sukele juoka man:) zmogau, jei rasai nesamone, tai nesakyk , kad salej buvai:D

Kleiza gal ir pasikarsciavo, bet tiesos tame yra. ir analizuot reikejo ne 4 kelini o rungtyniu pradzia. nes neakivaizdziai teisejai nulemt gali tik rungtyniu pradzia, o gale viskas daug mas gerai buvo.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-10-09 13:33
Puikus straipsnis! Daug esu girdėjęs, kad žmonės išvažiavę į Vilnių patampa "Gaidžiais" ir taip niekada nesuprasdavau kodėl buvo toks nusistatymas, bet čia du pavyzdžiai vienoje vietoje.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-10-09 13:21
Tas, kad metė daugiau tritaškių, neatstoja konkrečių veiksmų vertinimo - gal būt ne visos baudos, kurias davė lrytui, buvo neteisingos?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-10-09 13:19
Reikėtų smulkiai išnagrinėti visus epizodus ir taip, kad matytųsi iš įvairių pusių, kas dabar nėra įmanoma - per mažai kamerų filmuoja.

Tada būtų aišku.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-10-09 12:54
CossmYKas rašė šitą bullshit, tikrai nebuvo arenoj... kad neskandavo Fuck you referee nereiškia, kad buvo patenkinti teisėjavimu :)


niekam neidomus tie alaus prisigere faniuksciai niekam neidomus. Cia straipsnis parasytas isanalizavus rungtyniu epizodus ir matoma kad teisejai dirbo gerai jokiu saliskumu niekam, gal nebent kiek i ryto puse net gi.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-10-09 12:52
Puikus straipsnis. Seniai nebepamenu tokiu veikeju kaip Kurtinaitis ar Kleiza kurie po tokiu rungtyniu butu sitaip apsitriohine viesai apie teisejus. Visiska agonija cia jau :D Sitas straipsnis kaip slapiu skuduru per snuki abiem ryto veikejams :D Kurcio ir Kleizos vietoj dabar nebent atsiprasyt viesai ir pasakyt kad pasikarsciavo su zodziais nes tokia geda apturejo.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-10-09 11:51
Miklovai, as daug ant taves blogo sakiau ir stumiau ant sito portalo ne viena karta, dazniausiai del srutu komentaru skiltyje, bet RESPECT ! visa tiesa pasakei ir tegu kleiza eina i kamputi paverkt :D maladiec, sitam portalui vel pagarba isaugo :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-10-09 11:16
Ajajai kad sukruto rytfaniai komentatoriai...

Tai kad teisėjai buvo aiškiai Ryto pusėje, o ne Žalgirio ir tik todėl Rytas nepralošė 20 tšk. Prie pateiktų pavyzdžių dar reikėtų prijungti tą 5 sek. neišsimetimą - specialiai kelis kartus peržiūrėjau tą epizodą - ten praėjo ne 5 O TIK 3 SEKUNDĖS...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-10-09 10:50
Faktas kaip blybas kad kurtis ir kleiza apsimyze verksniai visada kaskas kaltas tik ne jie

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-10-09 10:49
EksD
Reik negerbt saves, kad po tokio maco sakyt, kad t

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas
Vilniaus Lietuvos rytas
Kauno Žalgiris
37%
25/67
Metimai iš žaidimo
44%
20/45
32
Atkovoti kamuoliai
33
16
Rezultatyvūs perdavimai
13
11
Perimti kamuoliai
7
25
Pražangos
18
12
Prarasti kamuoliai
20

Rungtynių žaidėjai

Chris  Kramer
12 PTS
5/13 FG
0/0 FT
Kevin  Pangos
19 PTS
7/9 FG
2/2 FT
Robert Lawrence Carter
6 REB
5 DREB
1 OREB
Brandon Jameel Davies
9 REB
5 DREB
4 OREB
James  Baron
5 AS
0 TO
21 MIN
Kevin  Pangos
4 AS
2 TO
28 MIN
Robert Lawrence Carter
14 EFF
44% 2P%
25% 3P%
Kevin  Pangos
24 EFF
67% 2P%
100% 3P%