Nuotr.:
  • „Unicaja“ buvo praėjusio sezono Europos taurės čempionė, „Fenerbahče“ – Eurolygos
  • Trečiojo kėlinio pabaigoje ir ketvirto pirmoje pusėje „Unicaja“ spurtavo 21:3
  • Kostas Sloukas nepataikė pergalę galėjusio lemti metimo paskutinę sekundę

Malagos „Unicaja“ į Eurolygą sugrįžo geriausiu įmanomu būdu – patiesdama čempionų titulą ginančią komandą. Joano Plazos auklėtiniai, žaisdami Eurolygoje po metų pertraukos, namie 68:67 (20:20, 16:21, 14:16, 18:10) pranoko Željko Obradovičiaus vadovaujamą Stambulo „Fenerbahče“.

8
15
5
67%
2/3

Spurtavę 21:3, „Unicaja“ krepšininkai pirmavo 68:60, tačiau septyni iš eilės varžovų taškai sumažino skirtumą tarp komandų iki taško.

Čempionų titulą ginanti „Fenerbahče“ dar turėjo progą išplėšti pergalę, tačiau Kosto Slouko metimas paskutinę mačo sekundę skriejo pro šalį ir 9000 Malagos arenoje susirinkusių žiūrovų triumfavo iš džiaugsmo.

„Nepasidavėme net tada, kai atsilikome dideliu skirtumu. Parodėme, kad galime įveikti bet ką, jeigu kausimės taip, kaip tai darėme šį vakarą“, – po mačo džiaugėsi Plaza.

Po Jano Vesely dvitaškio „Fenerbahče“ trečiojo kėlinio pabaigoje pirmavo 57:47, tačiau šeimininkai tada spurtavo 13:0 ir po keturių iš eilės Jameso Augustine’o taškų 33-ąją mačo minutę išsiveržė į priekį 60:57.

Beveik 6 minutes trukusį taškų badą „Fenerbahče“ nutraukė, kai Janas Vesely išprovokavo nesportinę pražangą ir pataikė baudą. Visgi Turkijos komandos puolimas ir toliau strigo, tiek nepataikant į krepšį, tiek klystant, o „Unicaja“ po 6 iš eilės taškų nutolo 68:60.

5 greiti „Fenerbahče“ taškai nukirpo „Unicaja“ persvarą iki 68:65, o po minutės pertraukėlės Nemanja Nedovičius gražiai suklaidino varžovą, bet nesugebėjo pataikyti į krepšį. Kitoje aikštės pusėje Kostas Sloukas buvo tikslus – 68:67 „Unicaja“ naudai, likus žaisti 33 sek.

Kitoje atakoje Nedovičius išmetė avantiūrišką tritaškį iš maždaug 10 metrų atstumo, o kamuolys po ginčo atiteko „Fenerbahče“ komandai. Visgi Slouko metimas skriejo pro šalį ir „Unicaja“ šventė pergalę.

„Unicaja“: Giorgi Šermadini 12, Dejanas Musli 9, Nemanja Nedovičius (0/6 trit.), Adamas Waczynski ir Draganas Milosavljevičius po 8.

„Fenerbahče“: Kostas Sloukas 15, Luigi Datome 13, Janas Vesely 12.

2017-10-13 22:11
plaza respect,nukale cempionus.
2017-10-13 11:40
Sunku bus Fenerui apginti titulą.Be kertinių žaidėjų Bogdanovičiaus ir Udoh susilpnėję atrodo.Nors ir atėjo Thompsonas,Wanamakeris,Melli,Guduričius,bet prireiks laiko,kol susižais.Unicaja tuo ir pasinaudojo,kad turkai dar bando atrasti savo žaidimą.Dabar buvo geriausia proga juos nugalėti,ką ir padarė ispanai.Išnaudojo savo progą.