Nuotr.:

Lukas Lekavičius Atėnų OAKA arenoje su „Panathinaikos“ marškinėliais dar nerungtyniavo, tačiau Graikijos sostinėje įžaidėjas jau dabar jaučiasi sirgalių stebimas lyg pro padidinamąjį stiklą.

Lukas Lekavičius

Lukas  Lekavičius
Lukas  Lekavičius
MIN: 12.4
PTS: 2 (50%)
REB: 1
AS: 0
ST: 0
BS: 0
TO: 0
GM: 1

Jis kasdien atpažįstamas gatvėje, prašomas nusifotografuoti ar pasirašinėti autografus. Sirgaliai dažnai rašo žinutes ir socialiniuose tinkluose, siunčia palaikymo žodžius, laukė sugrįžtančio ant parketo. 

Fanai Graikijoje itin aistringi, o Lekavičius apie tai žino ne tik iš asmeninės patirties su Kauno „Žalgiriu“, bet ir naujųjų komandos draugų pasakojimų.

„Kai sužaisi daugiau rungtynių namuose, pamatysi, būsi dar labiau atpažįstamas“, – 23-ejų metų lietuviui sakė vienas „Panathinaikos“ žaidėjų.

Vis dėlto dabar Lekavičiaus mintyse – toli gražu ne misija tapti PAO sirgalių herojumi. Jo priešakyje – atsigavimo laikotarpis ir noras kuo greičiau pajusti žaidimo skonį po maždaug septynių savaičių pertraukos be krepšinio.

Lekavičius jau spėjo debiutuoti Eurolygoje su „Panathinaikos“ marškinėliais, kai praėjusią savaitę su Graikijos čempionų klubu viešėjo Barselonoje. Katalonijos sostinėje treneris Xavi Pascualis gynėją į aikštę metė 12 minučių, per kurias jis spėjo pataikyti vieną dvitaškį. 

Tiesa, tas debiutas nebuvo toks, kokio norėtų pats Lekavičius. Tinklalapiui „BasketNews.lt“ įžaidėjas paaiškino, kodėl.

„Dar jaučiu, kad nesu pasiruošęs 100 proc., taip buvo ir Barselonoje. Iki tol turėjau tik tris treniruotes, derinių nežinojau, išėjau sutrikęs. Tiesiog viskas vyko ne visai taip, nes tam nesijaučiau pasiruošęs“, – pasakojo Lekavičius.

Painias Pascualio taktines schemas jis dar perpras – Lekavičius sutinka, kad tai yra laikina naujoko problema. Vis tik šilališkis kol kas dar negali pamiršti traumų šleifo.

Prieš pat Europos čempionatą patirtą padikaulio lūžio traumą Lekavičius jau spėjo išsigydyti. Pasijutęs tvirtai, Lekavičius kibo į darbus legendinio graikų klubo treniruotėse, tačiau dirbdamas visu tempu, gynėjas ir vėl pajuto skausmus. Šįkart – nebe toje traumuotoje pėdos srityje.

„Jaučiu skausmus, tačiau ne toje vietoje, kurioje buvau patyręs traumą. Kažkas su sausgyslėmis, kažkas viduje. Vietiniai gydytojai man sakė, kad taip turi būti, tikiuosi, kad praeis. Kol kas Atėnuose mane varžo ne koks nors jaudulys, o baimė.

Tarkime, kai sportuoju, treniruotės pabaigoje jau pradedu jausti skausmus. Tada žinau, kad reikia sustoti. Tas pats buvo ir Barselonoje, kur mane trikdė ne debiutinis jaudulys, o baimė. Bet tai praeis“, – atviravo Lekavičius.

Graikijoje buvęs žalgirietis buvo patikintas, kad šalutiniai skausmai tėra pėdos traumos gijimo procesas. Jais Lukas pasitiki ir laikosi savo įsitikinimo – viskas susitvarkys.

Nuotr. Facebook.com

Niekam ne paslaptis, kad Lekavičius pasižymi kukliu charakteriu. Kaune jis niekada nebuvo tas, kurio juokas rūbinėje skambėjo garsiausiai. Atvirkščiai, komandos draugų dėl ramaus charakterio gynėjas buvo netgi draugiškai patraukiamas per dantį.

Gali pasirodyti, kad tokio būdo asmenybei pirmieji metai užsienyje turėtų būti sunkesni, juolab, jei keliauji į tokį didį klubą kaip PAO, kur vietos po saule siekia žinomos Europos žvaigždės.

Anaiptol. 183 cm ūgio vikrusis gynėjas Atėnuose rado ir tai, ko tikėjosi, ir tai, kas buvo mažiau laukta. Tarp šių dalykų Lekavičius išskiria mikroklimatą komandoje.

Gynėjas tikina žinojęs apie praėjusio sezono „Panathinaikos“ savininko Dimitrio Giannakopouloso akibrokštus, kai po pasibaigusio pasirodymo Eurolygoje komandai iš Stambulo namo buvo liepta dardėti autobusu, o nepaklususius užsimota atleisti.

Visgi vos atvykęs į „Panathinaikos“ stovyklą, Lekavičius vidinių konfliktų net nesuuodė.

„Komandoje vyrauja gera atmosfera, ko prieš atvykstant net nesitikėjau. Visi amerikiečiai čia yra draugiški, atsiskyrėlių taip pat nėra. Čia žaidžia 6 amerikiečiai ir 6 graikai, bet visi sutariame. Mikroklimatas tikrai geras, to nesitikėjau.

Galbūt galima pastebėti, kad amerikiečiai čia labiau būna su savais. Pats asmeniškai nesu nei prie amerikiečių, nei prie graikų. Pernelyg nesimatome ir už aikštės ribų, nėra pernelyg artimo bendravimo laisvalaikiu.

Visi Atėnuose turi arba savo draugus, arba savo šeimas. Aišku, esu išėjęs su komandos draugais, kartais kažkas kažkur pasikviečia, bet vieno ypatingo draugo čia kol kas neturiu.

Kita vertus, komandoje yra daug gerų vyrukų. Tarkime, Chrisas Singletonas ir Nickas Calathes, kurie yra labai geros asmenybės. Būtent jie du man ir paliko didžiausią įspūdį. Chrisas yra tas draugiškas vyrukas, kuris daug juokauja. Labai patiko ir Calathes, kuris vos man atvykus davė daug patarimų treniruotėse. Visi čia draugiški, mane tai nustebino“, – atvirai įspūdžius pasakojo Lekavičius.

Xavi Pascualis
Xavi Pascualis
Nuotr. Facebook.com

O namų ilgesys?

„Nėra taip, kad kažko ypatingai spėjau pasiilgti, kažkokios slegiančios namų traukos tikrai nejaučiu. Daug kas netgi panašu, ką turėjau „Žalgiryje“, tik kiti žmonės, kiti treneriai, kita sistema. Oras geras, maistas – taip pat. Gyvenimas čia geras. Netgi krepšinio aikštelėje viskas panašu. Be abejo, yra naujovių, sistema keitėsi, bet treneris Pascualis iš manęs reikalauja to paties, ko reikalavo ir Šaras“, – dėstė gynėjas.

Nors Lekavičius dar neturėjo daug galimybių parodyti savo sugebėjimus, krepšininkas palaiko stiprų ryšį su „Panathinaikos“ vairininku Pascualiu.

Lekavičius Atėnuose dar neužtruko nė dviejų mėnesių, tačiau jau dabar išskiria 45-erių katalono savybes.

„Įspūdis apie trenerį tikrai geras. Pas jį daug taktikos, derinių, daug gynybos sistemų. Reikės prie to priprasti. Aišku, jis tas treneris, kuris gali suteikti nemažai laisvės, ypač greitame puolime, ką aš mėgstu. Pascualis turi daug taktikos, o prieš tą debiutą turėjau mažai laiko viską išmokti.

Sunku, bet dabar ateis tas laikas, kai būsiu visiškai pasiruošęs. Be to, visai nėra ir to kalbos barjero, apie kurį kažkas kažkada rašė. Jis sklandžiai kalba angliškai“, – naująjį savo trenerį gyrė Lekavičius.

Lekavičius su komandos draugais oro uoste
Lekavičius su komandos draugais oro uoste
Nuotr. Twitter

Nors Atėnuose jis gauna net šešiskart didesnį atlyginimą, Kaunas prieš „Panathinaikos“ turėjo vieną kozirį – „Žalgirio“ arena ne vienerius metus rinkta geriausia Eurolygos arena, o čia apsilankančios Senojo žemyno komandos pastebi, kad suteikiamos sąlygos yra arti NBA lygio.

Prieš išvykdamas į Atėnus Lekavičius apie OAKA to paties negirdėjo ir tikėjosi išvysti daug kuklesnį vaizdą. Visgi krepšininkas apie naujuosius savo namus noriai pasidalijo jau pasikeitusia nuomone.

„Sąlygos čia taip pat nustebino gerąja prasme. Dar žaisdamas „Žalgiryje“ buvau girdėjęs, kad kitose arenose nėra visko tiek, kiek yra Kaune, tačiau Atėnuose viskas tas pats, viskas, ko gali prireikti. Na, tiesiog čia visa aplinka arodo pasenusi. Toks vaizdas, kad arena išties sena.

Kita vertus, yra treniruoklių salė, rūbinė labai gera, nors ne tokia nauja, kaip Kaune. Čia daug vietos… Sūkurinė vonia, ledo vonios… Viskas tas pats, tik ne taip nauja, kaip Kaune“, – šyptelėjo Lekavičius.

Naujaisiais lietuvio namais tapusi OAKA arena už patį Lekavičių jaunesnė vos metais. 22-us metus skaičiuojanti Graikijos krepšinio šventovė čia kiekvieną sezoną karštuosius „Panathinaikos“ sirgalius čia traukte traukia.

Anot oficialių rodiklių, 2013-aisiais čia buvo užfiksuotas lankomumo rekordas, kai rungtynes su „Barcelona“ stebėjo 25,3 tūkst. sirgalių, kurių dalis dėl mylimos komandos rungtynes stebėjo įsitaisę net ant sienų konstrukcijų.

Nuotr. AFP – Scanpix

Būtent tokio išprotėjusių sirgalių reginio Lekavičius dabar ir laukia. 

„Kol kas namie dar neturėjome svarbių rungtynių, taigi dabar labai laukiu ketvirtadienio mačo su Bambergo „Brose“, tai tikiuosi pamatyti tą atmosferą. Jaučiu dėmesį. Jis nėra labai didelis, bet išties stebina, kuomet nesu žaidęs nė vienų oficialių rungtynių namuose, bet žmonės atpažįsta, prašo autografų, nuotraukų. Eini gatve ir girdi: „Štai, eina Lukas“, – prisiminė krepšininkas.

Lekavičius yra aktyvus socialinėje erdvėje, kur dažnai dalijasi ne tik treniruočių užkulisiais, bet ir buitine kasdienybe.

Dažnam krepšinio sirgaliui įdomu, kaip laisvalaikį leidžia krepšinio garsenybės, tačiau graikai šioje srityje, atrodo, perspjauna visus.

„Jau buvau įspėtas nieko nekelti į instagramą, jei kažką veikiu, nes sirgaliai viską stebi, apie tai daug kalba. Minėjo, kad jiems kliūva viskas. Sirgaliai iš mūsų reikalauja aukštų rezultatų, tai lyg ir logiška, kad nori ir atitinkamos veiklos už aikštelės ribų, kad tie rezultatai būtų pasiekti. 

Jie dažnai rašo privačias žinutes. Dabar jau rečiau, bet pradžioje, kai pasirašiau kontraktą, buvo nemažai. „Sveikas atvykęs, mes tavęs laukiame, palaikome.“ Toks ir panašus turinys. Smagu dėl to.

Smagu to sulaukti, kai esi patyręs traumą. Taip pat, kaip ir treneris tuo metu sakė: „Išsigydyk traumą iki galo, tu čia esi svarbus“. Tai džiugina“, – pasakojo žaidėjas.

Nuotr. Instagram

Sirgalių reiklumą Lekavičius vertina pozityviai, tačiau teigia, kad per trumpą laiką jis spėjo išgirsti ir erzinančių kalbų.

„Nenoriu būti lyginamas su Jasikevičiumi“, – tinklalapiui „Eurohoops“ rėžė Lekavičius.

Prisimindamas šį interviu, tinklalapiui „BasketNews.lt“ Lekavičius  pasakojo, kad jį su Eurolygos legenda gretinančių kalbų Atėnuose nėra daug, tačiau tokią nuomonę jis jau spėjęs išgirsti.

Simbolinių sutapimų tarp Lekavičiaus ir Jasikevičiaus yra ne vienas. Pavyzdžiui, dabartinis „Žalgirio“ strategas anksčiau taip pat buvo įžaidėjas, o dabar Lekavičius pasirinko ir buvusį Šaro numerį – 19-ąjį.

„Vienas kitas toks palyginimas atsiranda, jų nėra daug. Priešingu atveju, man tai nepatiktų. O kodėl 19-as numeris? Mano norimi 4-as ir 43-ias jau buvo užimti. Man patinka rinktis numerį su reikšme, nenoriu eilinio skaičiaus. Galiausiai pasirinkau 19-ąjį, kuris Atėnuose tikrai turi reikšmę. Dabar tai tarsi Lietuvos įžaidėjų tradicijų pratęsimas „Panathinaikos“ komandoje“, – paaiškino Lekavičius.


Rodyti komentarus
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 0

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas


Šį sezoną metamos baudos

56%
15,0
Pataiko: 15,0
Taiklumas: 55,6%
Vieta lygoje: 9
Geriausias pasiekimas: 15
Blogiausias pasiekimas: 15
Daugiausia pataiko: Chris Singleton