Sudėtinga trauma Arnui Butkevičiui suteikė galimybę iš naujo pamilti krepšinį

Karolis Dobrovolskas
Karolis Dobrovolskas
„BasketNews.lt“ žurnalistas
2017-10-23 12:28
Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
  • Gausybę traumų per savo karjerą turėjęs puolėjas galingai pradėjo sezoną
  • Vasarą Butkevičius pakeitė metimo techniką ir tritaškių pataikymo procentas išaugo nuo 34 iki 53 proc.
  • Reabilitacija po praėjusios traumos padėjo iš naujo pamilti krepšinį
  • Norėtų save išbandyti užsienyje

Arnas Butkevičius savo 25-ąjį gimtadienį paminėjo galingu žaidimu prieš Alytaus „Dzūkiją“. Klaipėdiečiui užteko vos 16 minučių, kad jis pelnytų 11 taškų, atkovotų 8 kamuolius ir, surinkęs 23 naudingumo balus, būtų naudingiausias mačo žaidėjas.

Arnas Butkevičius

Arnas  Butkevičius
Arnas  Butkevičius
MIN: 25.99
PTS: 10.63 (61.64%)
REB: 6.13
AS: 2.88
ST: 2.38
BS: 0.63
TO: 0.5
GM: 8

Per praėjusius dvejus metus tai būtų antros geriausios puolėjo sezono rungtynės. Dabar toks galingas žaidimas Klaipėdos „Neptūno“ gerbėjų nestebina – šio sezono starte Butkevičius du kartus buvo išrinktas geriausiu Lietuvos krepšinio lygos savaitės krepšininku.

Butkevičius ženkliai prisideda ir prie komandos sėkmės. „Neptūnas“ LKL čempionate iškovojo 6 pergales ir patyrė du pralaimėjimus. FIBA Čempionų lygoje uostamiesčio komanda per du turus iškovojo abi pergales.

197 cm ūgio puolėjas LKL čempionate vidutiniškai pelno po 10,6 taško, atkovoja po 6,1 kamuolio ir renka po 19,6 naudingumo balo. Ketveriose rungtynėse iš 8 jis rinko bent 20 naudingumo balų.

Bendraudamas su tinklalapiu „BasketNews.lt“, Butkevičius pripažino, kad tokius pasikeitimus lėmė jo priimti sprendimai vasarą. Atletas vasarą sumažino fizinio rengimo treniruočių skaičių, o daugiau dėmesio skyrė darbui salėje su kamuoliu.

„Iki šiol kiekvieną vasarą fizinio rengimo treniruotėse sportuodavau po 4-5 kartus per savaitę, tačiau šiemet nutariau, kad daugiau dirbsiu su kamuoliu, lavinsiu techniką ir metimą. Salėje sportuodavau individualiai, jokio trenerio nesamdžiau, tik pasiimdavau į treniruotę porininką – Donatą Zavacką, Martyną Mažeiką ar kokį kitą krepšininką. Pusantros valandos dirbdavau ties driblingu, metimu“, – pasakojo Butkevičius.

Fizinio rengimo treniruočių skaičių sumažinęs iki 3 per savaitę, Butkevičius prakaitą liejo su iki praėjusio sezono pabaigos „Neptūne“ dirbusiu fizinio rengimo treneriu Benu Kentra. Su juo pratybos irgi buvo kitokios nei anksčiau – mažiau bėgiojimo ir daugiau kūno stiprinimo.

„Vasarą pasitarėme su Arnu, kokio pobūdžio treniruotės jam būtų naudingiausios ir nusprendėme pakelti bendrus jėgos rodiklius bei sustiprinti kūną visapusiškai. Daugiausiai vyravo treniruotės su laisvais svoriais. Dėl jo ankstesnės kojos traumos pasirinkome jėgos treniruotes su svoriais, nes tokios treniruotės didina kaulų tankį“, – pasakojo fizinio rengimo treneris Kentra.

Arnas Butkevičius

Arnas  Butkevičius
Komanda: Klaipėdos Neptūnas
Pozicija: SF
Amžius: 25
Ūgis: 197 cm
Svoris: 96 kg
Gimimo vieta: Klaipėda, Lietuva

Butkevičius papildomo darbo nevengia ir sezono metu. Atletas rytais renkasi neprivalomas treniruotes ir individualiai dirba su šią vasarą Klaipėdos komandą papildžiusiu Jurica Žuža.

„Man darbas su juo patinka. Jis parenka įdomius pratimus, atliekame daug metimų“, – apie papildomą darbą atviravo Butkevičius.

Praeityje su jaunimo rinktinėmis Europos ir pasaulio čempionatus laimėjęs Butkevičius „BasketNews.lt“ papasakojo apie sunkiausius karjeros periodus, pakeistą metimo techniką ir ateities planus.

– Didžiąją dalį praeito sezono praleidote dėl kojos traumos. Ar vasarą daug dėmesio skyrėte jos stiprinimui?
– Aš kaip tik nenorėjau kojos vasarą varginti bėgimu, sprintais, krypčių keitimais. Sprintuojant koja gauna milžinišką krūvį. Daugiau dirbau su sunkesniais svoriais – taip koja būdavo mažiau apkrauta, o raumenys dirbdavo.

– Kokia buvo ta kojos trauma? Tai ganėtinai retas nutikimas sporto pasaulyje.
– 2016 metų finalų su Kauno „Žalgiriu“ metu man buvo aptiktas dešiniame blauzdikaulyje esantis augliukas. Man jį gydytojas Mindaugas Straviskas iš karto išoperavo ir teigė, kad po savaitės jau galėsiu bėgioti, o po mėnesio – sportuoti visu pajėgumu. Dariau viską pagal gydytojų rekomendacijas, šiokį tokį skausmą sportuodamas jusdavau, tačiau maniau, kad taip turi būti, nes daktarai sakė, kad tai gali jaustis iki pusės metų. Vasarą sportavau ir viskas buvo neblogai.

Pradėjus sportuoti su komanda, kojos skausmai ėmė didėti. Išvykome su komanda žaisti draugiškų rungtynių į Liepoją ir jų metu man labai sugėlė koją. Pamenu, kad pailsėjau ir toliau žaidžiau, nes atrodė, kad viskas gerai. Kitą dieną treniruotėje vėl atlikus staigesnį judesį koją, skaudėti pradėjo dar labiau ir pasakiau, kad sportuoti nebegaliu. Tuomet vėl kreipiausi į gydytoją Straviską ir jis nustatė, kad man yra blauzdikaulio stresinis lūžis. Blogiausia buvo tai, kad kai išpjovė augliuką, kaulas buvo tarsi išskaptuotas, jis nebuvo užsipildęs ir tuomet dar įvyko stresinis lūžis. Tokių sutapimų būna labai mažai, o daktarai net tokios praktikos neturėjo ir man negalėjo nieko garantuoti, kada aš galėsiu pradėti sportuoti. Aplankiau daug gydytojų Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje, tačiau nė vienas nesiryžo prognozuoti, kada aš galėsiu žaisti. Vienas daktaras net pasakė, kad žaisti negalėsiu iki pusantrų metų. Bet visgi visi daktarai teigė, kad negalėsiu žaisti mažiausiai 3-5 mėnesius.

Man buvo minėję, kad kurį laiką koja gerės, tačiau bus momentas, kuomet jokio pagerėjimo nebejausiu – taip ir būdavo. Tuomet tekdavo mažinti krūvius, tarsi žengti žingsnį atgal ir tuomet vėl didinti tempą. Reabilitacija buvo velniškai sunki. Į aikštę grįžau tik pačioje vasario pabaigoje. Psichologiškai buvo sudėtinga.

– Visgi praėjusi vasara buvo produktyvi ir tai byloja ženkliai pagerėjusi statistika: tritaškių procentas LKL čempionate pakilo nuo 34 proc. iki 53 proc. Padėjo didesnis darbas krepšinio salėje?
– Užpraėjusią vasarą Vilniuje dalyvavau stovykloje, kurioje atvykęs treneris iš Prancūzijos mokė metimo technikos. Su technika turėjau problemų, nes sporto mokykloje pramokau tik šiek tiek. Apskritai, sporto mokyklose tam didelio dėmesio skiriama nėra ir nežinai, kur turi fokusuotis, kokios turi būti linijos, koks ritmas. Toje stovykloje pasisėmiau šiek tiek naujienų ir jas stengiausi pritaikyti sau.

Šį tarpsezonį keičiau metimą tiek, kad man būtų patogu. Stengiuosi reguliuoti metimo ritmą. Iki šiol mano metimas susidėdavo iš trijų judesių, toks tarsi sukarpytas, ir tai nėra gerai. Dabar pakeičiau šiek tiek techniką ir, regis, tai padeda. Svarbiausia, kad pats jaučiuosi patogiai. Aš visada atlikdavau daug metimų per treniruotes ir atrodo, kad jau viskas gerai, pajaučiu metimą, tačiau vos prameti kelis metimus ir jauti, kad taikiklis nusimušęs. Dabar, pakeitęs techniką, jaučiuosi komfortabiliau ir tai rodo rezultatai, bet man dar reikia daug dirbti, kad tai „įaugtų“ į mane. Kol kas prieš metimą turiu sąmoningai galvoti, kaip turiu teisingai atlikti metimą, nes kitu atveju tiesiog grįžtu prie senosios technikos.

Šiemet jaučiuosi ir psichologiškai geriau, todėl tikiuosi, kad pagerinsiu ir baudos metimų procentą, nes tai yra mano siekiamybė. Praėjusiais metais jau stodavęs prie baudų metimo linijos jausdavau, kad nepataikysiu ir visa tai lemia psichologija.

– Žaidimo laikas išaugo nuo 17 iki 26 minučių. Ar dabar yra karjeros pikas?
– Man dabar yra palanki situacija klube. Mindaugas Kačinas negali rungtyniauti, todėl Laimonas Kisielius daugiau žaidžia sunkiuoju kraštu. O aš komandoje esu likęs toks vienas tikras trečias numeris ir treneris suteikia daug laiko. Puolime aš nė pas vieną trenerį per savo karjerą nebuvau pirma opcija. Galbūt tik, kuomet žaidžiau „Lietkabelyje“, treneris Žydrūnas Valuckis daugiau skatindavo kamuolį turėti savo rankose ir žaisti individualiai. Tuomet man buvo 21-eri ir žaisdavau daugiau nei po 25 minutes, o tai tokiam jaunam žaidėjui yra labai svarbu. To sezono pabaigoje perėjau į Klaipėdos „Neptūną“, tai buvo daug stipresnė komanda nei „Lietkabelis“.

2013 metų vasarą jaučiausi labai gerai pasiruošęs ateinančiam sezonui, bet antrosiose LKL rungtynėse su Vilniaus „Lietuvos rytu“ patyriau čiurnos traumą ir lūžo padikaulio kaulas. Negalėjau žaisti iki metų pabaigos. Grįžęs žiemą, sunkiai įsiliejau į komandą, nes tuomet jau Edgaras Ulanovas žaidė labai gerai. Tai tas sezonas man nebuvo vykęs, buvau tiesiog pagalbinis žaidėjas.

– Nors pačiam tik 25-eri, tačiau traumų esate turėjęs daugiau nei kiti krepšininkai per visą karjerą. Ar pagalvojate, kur galėtumėte būti, jeigu ne tos traumos?
– Man du kartus buvo lūžusi nosis, kartą skruostikaulis, buvo operuotas meniskas, blauzdikaulis, padikaulis. Dar kartą pėdos kaulas buvo tiesiog lūžęs. Apie kojų ar rankų patempinus net nekalbu. Kiti per visą karjerą tiek traumų nepatiria. Aš labai gerai jaučiausi 2013-2014 metų sezone ir į jį dėjau daug vilčių. Atrodė, kad bus geras sezonas, o viskas sugriuvo per antrąsias sezono rungtynes. Visgi nereikia galvoti, kas būtų jeigu būtų. Po praėjusios blauzdos traumas aš esu be galo laimingas, kad apskritai galiu žaisti.

Nuotr. Fotodiena.lt/E. Blaževičius
Anksčiau gal pagalvodavau, kad krepšininko gyvenimo rutina yra nuobodi. Bet po pastarosios traumos aš labai sustiprėjau psichologiškai. Aš taip nerealiai buvau pasiilgęs krepšinio. Kuomet daktarai tau negali pasakyti, kiek negalėsi žaisti ir reabilitacija vis nesisekė, į galvą pradėjo lįsti filosofiniai klausimas: kas bus, jeigu iš viso nežaisiu, o jeigu žaisiu nebe taip, o jeigu man skaudės? Dabar galbūt atrodo tai kvaila, tačiau tuomet į galvą mintys lenda įvairiausios. Tuomet supranti, kaip tikrai noriu žaisti krepšinį, kaip nerealiai šį sportą myliu. Pamenu, kuomet grįžau po pirmosios treniruotės po reabilitacijos, aš buvau laimingiausias žmogus. Buvau tarsi mažas vaikas namuose. Aš tiek buvau pasiilgęs sporto, kad nemoku net apsakyti. Anksčiau jautriau reaguodavau į įvykius aikštėje, jaudindavausi dėl pramesto metimo ir po rungtynių būdavau piktas ant visų. Visgi po tokių traumų suprantu, kiek aš turiu būti dėkingas, kad apskritai galiu žaisti. Visuomet bus blogų rungtynių, tačiau tokio malonumo žaidžiant krepšinį aš dar niekada nejaučiau, kokį jaučiu dabar.

– Galbūt po tokio puikaus sezono starto tikitės sulaukti kvietimo į rinktinę?
–  Apie rinktinę tikrai negalvoju. Tiesiog sportuoju ir stengiuosi parodyti geriausią rezultatą. Kiekvienas krepšininkas Lietuvoje svajoja sužaisti rinktinėje. Nesvarbu, ar tai būtų ta stipriausioji rinktinė, ar tokia, kokia bus suburta dabar sezono metu. Didelio skirtumo nėra. Lietuvoje patekti į rinktinę yra didžiulis pasiekimas.

– Praėjusius dvejus metus dirbote su treneriu Dainiumi Adomaičiu, o dabar į Klaipėdą sugrįžo Kazys Maksvytis. Ar tai labai skirtingi strategai?
– Tai treneriai su skirtingomis filosofijomis. Pas Maksvytį yra daugiau improvizacijos, daugiau laisvumo. Adomaitis aiškiai suformuoja užduotis, pasako, ko iš tavęs nori ir tu turi aikštėje tai įgyvendinti. Kiekviena sistema turi savų minusų ir savų pliusų. Kartais laisvumas yra gerai, tačiau kažkas gali juo pradėti piktnaudžiauti. Kuomet sistema yra griežta, kartais jauti, kad norėtųsi improvizuoti ir derinį baigti kitaip, tačiau treneris tam ir yra, kad laikytumeisi jo sistemos.

– Ar po tokio sėkmingo sezono norėtųsi jėgas išbandyti užsienyje?
– Žinoma, kad norisi. Noriu savo akimis pamatyti, kaip atrodo gyvenimas užsienyje. Nesu iš tų žaidėjų, kurie bijo kažką pakeisti. Išvažiuoti norisi, tačiau iš kitos pusės, kuomet gauni tokias geras sąlygas namuose, kodėl reikia kažkur važiuoti? Jeigu atsirastų viliojantis pasiūlymas tikrai išvažiuočiau. Man imponuoja Vokietijos lyga. Ji atrodo simpatiškai, žavi ta tvarka. Žinoma, Ispanija irgi vilioja dėl oro. Lyga irgi labai stipri.


Rodyti komentarus
2017-10-23 20:35
H4
Siaip butkeviciu galetu paimti i lt rinktine, su oreliku galetu pasikaitaliuoti

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-10-23 20:35
H4
Siaip butkeviciu galetu paimti i lt rinktine, su oreliku galetu pasikaitaliuoti

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-10-23 20:19
ziauriai geras zaidejas,jei ulanovas kitamet kels sparnus,vienintelis kas ji galetu be didesniu skausmu pakeisti tai arnas.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-10-23 16:39
Anonimas to del traumų
Dar ne po tokiu traumu zaidejai zaidzia geriausiuose klubuose. Esme ne traumu skaicius, svarbu ar atsigauna fiziskai ir psichologiskai po ju.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-10-23 16:16
Dėl traumų
Butkevičiaus didžioji žaidimo dalis paremta fizine jėga, greičiu, neabejojant einant į patį kiečiausią kontaktą tiek puolime tiek gynyboje, tad natūralu, kad tokie žmonės gauna daug įvairių traumų, tokių kaip nosiesn ar skuostikaulio lūžimai, rankų kojų pasitempimai ir t.t. ir pan.

O dėl perėjimo į galingesnę komandą tai gali tekti ir palaukti - visdėlto traumų istorija yra labai svarbus faktorius, kuris manau tikrai gali atbaidyti ne vieną stiprų klubą. Vien dėl šio faktoriaus ir Palacios atsidūrė Neptūne, o ne kokioj nors elitinėje Ispanijos, Vokietijos ar Italijos komandoje.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-10-23 15:56
To Na
Cia tipo Zalgiris blogesne komanda negu Neptunas ar cia siaip nutarei uzvemti vietoj patylejimo?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-10-23 15:36
Anonimas
reikia zalgiriui griebti ji kitais metais,tikrai perspektyvus,atletiskas ir svarbiausia lietuvis
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-10-23 15:24
djgaffer
Geras krepšininkas,stipriai patobulėjęs per pastaruosius metus.Gynyboj puikiai žaidžia,puolime taip pat tapo universalesnis.Baudas tik reiktų pagerinti,bet jei tritaškių taiklumą susitvarkė,tai ir baudas gali gerinti.Ateitį tikrai gali žaisti ir aukštesniame lygyje.Ir reik palinkėti,kad traumų daugiau nebūtų,nes jau per daug jų turėjo.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-10-23 14:45
To Na
Tik kvailas gali pasiūlyti eiti į blogesnią komandą nei NEPTŪNAS
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-10-23 14:09
Na
Tikrai nenustebciau, net sakyciau butu puiku, jei Arnas kita sezona persikeltu i Zalgiri( vietoj Ulanovo, nes itariu jog Edgaras nuo kito sezono, kaip ir Lekavicius, pereis i kita kluba uz zenkliai didesne suma )

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-10-23 13:30
Anonimas
Manau su tokiu zaidimu ACB neprazutu koki dabar demonstruoja. Toks retas LT zaidejas kuris gerai ginasi.. o dabar ir puolima susitvarke..
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 11

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas