Nikola Jokičius negalėjo patikėti, kad buvo nubaustas technine pražanga Nuotr.: AP - Scanpix
Laikinasis „Suns“ treneris Jay Triano su Vince'u Carteriu Nuotr.: AP – Scanpix
C.J. Milesas Nuotr.: AP – Scanpix
Joelio Embiido dėjimas Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix
„Hawks“ žaidėjų emocijos Nuotr.: AP – Scanpix

Beno Simmonso trigubas dublis, keistas trenerio Scotto Brookso ir vidurio puolėjo Nikola Jokičiaus kontaktas, varžovams pasigėrėjimą keliantis Giannis Antetokounmpo ir Bogdano Bogdanovičiaus debiutas – tai ir daugiau – spalio 24-osios NBA pulse.

Spalio 24-osios NBA pulsas

METŲ NAUJOKAS? Filadelfijos „76ers“ įžaidėjas Benas Simmonsas surinko dvigubus dublius pirmose trejose šio sezono rungtynėse, o ketvirtosiose atliko trigubą dublį. Australas pelnė 21 tašką, atkovojo 12 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų, o jo vedama ekipa įsirašė pirmą pergalę, 97:86 įveikdama Detroito „Pistons“. Simmonsas 2016 metais buvo pasirinktas pirmasis NBA naujokų biržoje, tačiau visą praėjusį sezoną praleido dėl pėdos traumos.

Simmonsas tapo pirmuoju lygos naujoku po Shaquille'o O'Nealo, kuris ketveriose rungtynėse iš eilės surinko dvigubus dublius.

PAGALBA. Simmonsui solidžiai talkino jo komandos draugas Joelis Embiidas, kuris per 28 minutes pelnė 30 taškų ir atkovojo 9 kamuolius. Per pirmas dvejas rungtynes jis iš viso buvo pelnęs 29 taškus, o trečiosiose nežaidė, nes treneriai vis dar saugo savo aukštaūgį nuo per didelių krūvių.

KARŠTA IR ŠALTA. Majamio „Heat“ mačą su Atlantos „Hawks“ pradėjo pataikydami 14 tritaškių iš 24, tačiau po to prametė net 13 tolimų metimų iš eilės. Nepaisant to, Majamio klubas 104:93 pranoko Atlantos „Hawks“.

Vien Wayne’as Ellingtonas antrajame kėlinyje pataikė 6 tritaškius, taip pakartodamas „Heat“ klubo rekordą, pasiektą 1993 metais Briano Shaw. Majamio ekipa iki ilgosios pertraukos realizavo 13 tritaškių, o tai – naujas klubo rekordas.

TRENERIS PRIEŠ VIDURIO PUOLĖJĄ. Vašingtono „Wizards“ vyriausiasis treneris Scottas Brooksas išplėšė savo komandai pergalę. Taip galima apibūdinti tai, kas vakar naktį įvyko Denveryje.

Paskutinę mačo minutę, „Nuggets“ priartėjus iki 102:104, „Wizards“ treneris Scottas Brooksas paprašė minutės pertraukėlės ir žengė į aikštę. Tuomet pro jį praeinantis Denverio klubo aukštaūgis Nikola Jokičius kabino trenerį pečiu, o arbitrai netrukus už tai jam skyrė techninę pražangą. Teisėjai tai motyvavo tuo, kad Jokičius „specialiai įsirėžė į Brooksą eidamas link suolo“.

„Tai – labai keista situacija. Nemanau, kad Jokičius tai padarė tyčia, bet taip nutiko. Per mano karjerą nėra buvę tokio atvejo“, – po mačo sakė Brooksas.

Bradley Bealas tuomet pataikė baudos metimą ir pridėjo dvitaškį, taip įtvirtindamas pergalę.

SOLIDUS STARTAS. Pergalė Denveryje „Wizards“ komandai buvo trečioji per tiek pat rungtynių. Tai – geriausias Vašingtono klubo sezono startas nuo 2005 metų.

PERGALINGAS SPURTAS. Memfio „Grizzlies“ mačą su Hjustono „Rockets“ pabaigė spurtu 20:2 ir iškovojo pergalę 98:90. Tai buvo trečioji „Grizzlies“ pergalė sezono starte per tiek pat rungtynių ir pirma „Rockets“ nesėkmė po trijų pergalių praėjusią savaitę.

Per pergalingą „Grizzlies“ spurtą įvyko ir štai toks kuriozinis momentas, padėjęs Memfio klubui:

PAŠĖLĘS LYGIS. Giannis Antetokounmpo sezoną pradėjo taip, kad net varžovams žavėtis jo talentu. Mače su Šarlotės „Hornets“ graikas pelnė 32 taškus, taip ketvirtose rungtynėse iš tiek pat žaistų peržengdamas 30 taškų ribą. Per šias dvikovas jis surinko 147 taškus ir taip sumušė Kareemo Abdul-Jabbaro rezultatyvumo rekordą per pirmas ketverias sezono rungtynes. 1970-1971 metais „Bucks“ legenda per analogišką laikotarpšį surinko 146 taškus.

„Sužaidėme rungtynes penktadienį ir šeštadienį pradėjome analizuoti „Bucks“ žaidimą. Tiesiog atsisėdi ir mėgaujiesi Giannio didybe, – prisipažino „Hornets“ strategas Steve’as Cliffordas. – Žavi ne tik jo dydis ir atletiškumas, bet ir energijos lygos bei užsidegimas, aistra. Tai smagu stebėti. Tuomet pagalvoji: „Ką mes su juo darysime?“. Šioje lygoje taip nutinka dažnai, bet jis tikrai yra vienas iš tų žaidėjų, kurį smagu stebėti.“

KAMUOLIAI. „Hornets“ aukštaūgis Dwightas Howardas atkovojo 22 kamuolius ir iki klubo rekordo jam trūko vos 3 kamuolių. Visose trejose šio sezono rungtynėse centras sugriebė bent 15 kamuolių, taip pakartodamas Alo Harringtono 2014 metų pasiekimą.

BE LYDERIŲ. San Antonijaus „Spurs“ sezono starte verčiasi be traumuotų Kawhi Leonardo ir Tony Parkerio, bet ir be jų skina pergales. Praėjusią naktį 101:97 nugalėję Toronto „Raptors“, jie iškovojo trečią pergalę iš tiek pat galimų.

ATSITIESĖ. Sunkiai sezoną pradėjusi ir dvi nesėkmes per pirmas trejas rungtynes patyrusi „Golden State Warriors“ į pergalingą kelią grįžo Dalase, kur 133:103 sumindė Dalaso „Mavericks“. Pastaroji per ketverias rungtynes dar nė karto nelaimėjo.

PASIRODYMAS. „Warriors“ naujokas Jordanas Bellas mačo pabaigoje greitoje atakoje pats sau užsimetė kamuolį nuo lentos ir įdėjo į krepšį, o tai ne itin patiko jo treneriui Steve’ui Kerrui, kuris po dvikovos už tai atsiprašė savo oponento Ricko Carlisle’o. Tiesa, Dirkas Nowitzki dėl šio epizodo nelaikė jokio pykčio. „Jis kiek persistengė, bet tai juk naujokas, kuris tik norėjo pasirodyti. Kad leidome jam tai padaryti, tai mūsų kaltė“, – sakė 39 metų Nowitzki.

SUSIĖMĖ. Fynikso „Suns“ atleido trenerį, nuo komandos nušalino lyderį, bet vis tiek iškovojo pirmąją sezono pergalę. Devinas Bookeris pelnė 22 taškus ir jo vedama „Suns“ 117:115 nugalėjo Sakramento „Kings“. Tai buvo pirma jų pergalė po trijų pralaimėjimų sezono starte. Nesėkminga pradžia lėmė tai, kad buvo atleistas Earlas Watsonas, o gynėjas Ericas Bledsoe pareiškė nebenorintis žaisti Fynikse ir už tai atskirtas nuo komandos.

DEBIUTAS. Pirmąsias trejas rungtynes praleidęs dėl traumos, serbas Bogdanas Bogdanovičius pagaliau žengė ant NBA parketo per oficialias rungtynes. Sakramento „Kings“ gynėjas mače su „Suns“ pelnė 12 taškų, visus juos – iki ilgosios pertraukos.

• Daugiau naujienų apie NBA rasite paspaudę čia.
  • NBA statistinius lyderius rasite paspaudę čia.

Visi praėjusios nakties rezultatai:

Phoenix Suns Sacramento Kings 117-115 stat »
Denver Nuggets  Washington Wizards 104-109 stat »
Dallas Mavericks  Golden State Warriors 103-133 stat »
San Antonio Spurs  Toronto Raptors 101-97 stat »
Houston Rockets  Memphis Grizzlies 90-98 stat »
Milwaukee Bucks  Charlotte Hornets 103-94 stat »
Miami Heat  Atlanta Hawks 104-93 stat »
Detroit Pistons  Philadelphia 76ers 86-97 stat »

Dienos rekordai:

Benas Simmonsas ir Giannis Antetokounmpo (po 34)