Nuotr. utenosjuventus.lt
  • „Juventus“ pasiekė pergalę po dviejų pralaimėjimų FIBA Čempionų lygoje ir aštuonių nesėkmių LKL čempionate
  • Rungtynių lūžiu tapo Larono Dendy sudėtingas tritaškis ketvirtojo kėlinio pabaigoje
  • Į rikiuotę sugrįžo Laurynas Samėnas, bet Arvydas Šikšnius dar nerungtyniavo

Utenos „Juventus“ (1-2) pagaliau pasiekė ilgai lauktą pergalę. Uteniškiai FIBA Čempionų lygoje po atkaklios kovos 71:69 (18:14, 21:18, 11:16, 21:21) palaužė Holono „Hapoel“ (0-3) ekipą.

12
16
100%
4/4
6

Šeimininkai po slogaus starto rungtynes pradėjo kiek geriau ir perėmė iniciatyvą į savo rankas, o po Anthony Irelando tritaškio buvo įgiję 7 taškų pranašumą (18:11).

Antrojo kėlinio viduryje Maksimo Kornijenkos vedamas „Juventus“ laimėjo atkarpą 9:3 ir pirmą kartą rungtynėse susikrovė dviženklę persvarą (36:26). Vis tik svečiai Tashawno Tomaso dėka kvėpavo į nugarą ir dar labiau atitrūkti uteniškiams neleido.

Antroji rungtynių pusė prasidėjo itin nerezultatyviai, o „Hapoel“ krepšininkai taškų nesugebėjo pelnyti kiek daugiau nei keturias minutes. Kaip bebūtų, „Juventus“ iš šios situacijos daug nepešė, o galų gale ir patys įkrito į duobę. Joe Alexanderio ir Thomaso vedamas „Hapoel“ surengė spurtą 11:2 ir nubraukė šeimininkų pranašumą iki 3 taškų (48:45).

Lemiame ketvirtyje prasidėjo tikras trileris. Viso kėlinio metu „Juventus“ persvara svyravo nuo 2 iki 4 taškų, tačiau rungtynėms artėjant prie pabaigos po taiklaus Alexanderio metimo rezultatas tapo lygus (60:60). Savo šou pratęsęs amerikietis netgi buvo išvedęs svečius į priekį (62:61), tačiau kertiniu momentu tapo itin sudėtingas Larono Dendy tritaškis, kuris leido šeimininkams susigrąžinti turėtą pranašumą (66:65).

Po „Hapoel“ paprašytos minutės pertraukėlės Guy Pnini prametė tolimą metimą, o prie baudų metimų linijos stojęs ir neklydęs Irelandas padidino „Juventus“ pranašumą iki keturių taškų (70:66).

Likus vos dešimčiai sekundžių iki rungtynių pabaigos viskas atrodė aišku, tačiau Terrelas Halloway likus keturiom sekundėm smeigė tritaškį ir į rungtynes sugrąžino intrigą (70:69).

Po šio epizodo svečiai naudojo pražangų taktiką ir nors šeimininkai jas mėtė neužtikrintai, tačiau to pakako, jog Utenos „Juventus“ gerbėjai galėtų džiaugtis saldžia pergale.

„Juventus“: Anthony Irelandas ir Maksimas Kornijenka po 15, Laronas Dendy ir Mindaugas Kupšas po 12.

„Hapoel“: Joe Alexanderis ir Tashawnas Thomasas (10 atk. kam.) – po 18, Guy Pnini 9.