Rudy Fernandezas Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Rudy Fernandezas Nuotr.: D.Lukšta
  • Priešnuodžių prieš Luką Dončičių neradęs „Žalgiris“ Eurolygoje patyrė antrąją nesėkmę
  • 18-metis „Real“ talentas po ilgosios pertraukos surinko 24 iš 28 taškų
  • Pirmuosius taškus Eurolygoje pelnė „Žalgirio“ jaunuoliai Martynas Arlauskas ir Gytis Masiulis

Kauno „Žalgirio“ (2-2) komanda antroje rungtynių pusėje nesustabdė 24 taškų pelniusio Luka Dončičiaus ir patyrė pirmąją nesėkmę Eurolygoje namuose.

Foto galerija

Šarūno Jasikevičiaus kariauna 66:87 (16:18, 15:22, 19:23, 16:24) neprilygo be pralaimėjimų žygiuojančiai Madrido „Real“ (4-0) su Jonu Mačiuliu.

„Dėl šio pralaimėjimo esu ramesnis, nes negaliu kaltinti nei žaidėjų, nei savęs. Stengiesi paruošti, kad po 48 val. vėl ekipa sužaistų, bet mes nesame tam pasiruošę.

Yra labai sunku, o nugalėjo patyrimas. Kai kuriems mūsų žaidėjams įveikti „Barceloną“ yra didžiulis įvykis ir ta galva negali taip greitai persiorientuoti“, – po nesėkmės kalbėjo Jasikevičius.

Kauniečiai antradienį 81:75 išvykoje palaužė „Barcelonos“ ekipą, tačiau dvikovoje su „Real“ besivejančiųjų vaidmenyje jie buvo didžiąją dalį rungtynių.

Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ atsilikinėjo 9 taškų skirtumu (36:45), o tuomet Luka Dončičius surinko 9 taškus iš eilės ir oponentai nutolo 54:38.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ ir toliau strigo, o likus keturioms minutėms Jasikevičius ant parketo jau išleido jauniausius komandos narius Martyną Arlauską ir Gytį Masiulį.

„Nepasisekė rungtynės, pralaimėjome dideliu skirtumu, nedavėme kovos, daug klydome. Kai klysti, jie pelno daug taškų, o tada kamuolys vaikšto laisvai, visi meta, pataiko tritaškius. Nevykdėme plano žaisti kantriai ir daryti kaip įmanoma mažiau klaidų“, – pralaimėjimo priežastis vardijo „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas.

28
35
67%
4/6
100%
6/6

Šiose rungtynėse naują savo rezultatyvumo rekordą Eurolygoje užfiksavo Dončičius. Jis surinko 28 taškus (5/7 dvit., 4/6 trit., 6/6 baudos) ir vienu tašku pagerino ankstesnį savo rekordą (27).

Puolėjas taip pat atkovojo 9 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 35 naudingumo balus.

Nuo suolo pakilęs Mačiulis žaidė rekordiškai daug – 22 minutes, per kurias pataikė 2/5 tritaškių, atkovojo 3 kamuolius ir surinko 4 naudingumo balus.

Po 4 minutes 11 sekundžių aišktėje praleidę Martynas Arlauskas ir Gytis Masiulis savo sąskaitas Eurolygos turnyre atidarė pelnydami po 2 taškus.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 20 (3/3 dvit., 4/9 trit., 5 rez. perd., 25 naud. bal.), Antanas Kavaliauskas 16 (7/10 dvit.), Paulius Jankūnas 9, Brandonas Daviesas 6, Edgaras Ulanovas ir Axelis Toupane’as – po 4.

„Real“: Luka Dončičius 28 (5/7 dvit., 4/6 trit., 6/6 baudos, 9 atk. kam., 35 naud. bal.), Gustavo Ayonas (5 rez. perd.), Facundo Campazzo (6 rez. perd.) ir Jeffery Tayloras – po 12.