„Žalgiris“ ir „Aisčiai-Atletas“ nepasidalija Kauno sporto halės

2007-10-29 16:33
Jonas Miklovas, „BasketNews.lt“ koresp.

Dvi Kauno krepšinio komandos susikibo dėl sporto halės nuomos. Antradienį pagrindinėje Kauno arenoje 18.30 val. numatytos SEB Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) rungtynės tarp vietos „Aisčių-Atleto“ ir Panevėžio „Techaso“. Tačiau į tą patį laiką pretenduoja ir „Žalgiris“, kuris pagal Eurolygos reglamentą turi suteikti salę svečiams likus dienai iki rungtynių.

„Žalgiris“ Eurolygos rungtynes su Sopoto „Prokom Trefl“ žais trečiadienį 20 val. 15 min., todėl antradienį tokiu pačiu laiku privalo sudaryti sąlygas svečių ekipai treniruotis pagrindinėje arenoje.

Problema iškilo rungtynių išvakarėse

„Aisčių-Atleto“ vadovai apie susidariusią situaciją sužinojo tik pirmadienio ryte, kai „Žalgiris“ sporto halės atstovams atsiuntė faksą su treniruočių laikais. „Aisčių-Atleto“ klubo direktorius Mindaugas Puidokas sakė, kad prieš sezoną buvo suderintas sporto halės nuomos tvarkaraštis, o apie jokius pakitimus jis nebuvo anksčiau informuotas.

„Mūsų rungtynių grafikas buvo patvirtintas prieš 3 mėnesius. Tačiau „Žalgirio“ atstovai nesikreipė anksčiau, kad kas nors būtų pakeista. Jei būtų kreipęsi, būtume ieškoję išeities. Kai jie paprašė pakeisti sausio 19 dienos rungtynes su Kėdainių „Nevėžiu“, mes sutikome jas žaisti diena anksčiau“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ pasakojo Puidokas.

Anot klubo direktoriaus, nebėra jokių techninių galimybių pakeisti rungtynių datą ir vietą, nes apie tai turėtų būti pranešama iš anksto ir varžovams, ir spaudoje. Be to, pakeitus datą nukentėtų klubo įvaizdis.

Ieškodami išeities iš susidariusios situacijos, sporto halės atstovai „Žalgiriui“ pasiūlė treniruotis prieš „Aisčių-Atleto“ rungtynes ir po jų, t.y. iki 17 val. 30 min. ir nuo 20 val. 15 min. Tačiau „Žalgirio“ klubas nėra linkęs priimti tokio pasiūlymo.

„Taip išmušamas iš grafiko visas žaidėjų ritmas, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ tvirtino „Žalgirio“ komunikacijų direktorius Paulius Motiejūnas. – Jeigu mes visada turime vakarinę treniruotę nuo 18 val. ar vėliau, tai negalime likus dienai iki rungtynių ją padaryti 15 val. Eilę metų taip dirbame su hale ir visi žino, kad likus dienai iki rungtynių vakare treniruojamės mes, o paskui – svečiai“.

LKL čempionų atstovas negali suprasti, kodėl SEB BBL antrojo diviziono mačas yra svarbesnis už Eurolygos rungtynes.

Komandų principai ar neapsižiūrėjimas?

Tuo tarpu sporto halės direktorius Vytautas Snarskis tikina, kad du Kauno klubai nėra linkę ieškoti kompromiso ir šis konfliktas yra jų principų kova.

„Didžiausia bėda yra ta, kad komandos tarpusavyje nebendrauja ir tarp jų egzistuoja kažkoks principingumas. „Žalgiriui“ juk nebūtų skirtumo treniruotis valanda vėliau ar anksčiau. O „Aisčiai-Atletas“ irgi galėjo apie šią problemą pagalvoti anksčiau, nes žinojo, kad likus dienai iki Eurolygos rungtynių „Žalgiriui“ reikės treniruotis. Kaltės tenka ir mūsų sporto centrui – aš tik šiandien grįžau iš atostogų, todėl galbūt kas nors, dirbęs prieš tai, neapsižiūrėjo dėl tokio nesusipratimo“, – svarstė Snarskis.

Sporto halės direktoriaus nuomone problema yra ir ta, kad LKL bei SEB BBL tvarkaraščiai buvo suderinti anksčiau nei Eurolygos. Be to, pagal pirminį Eurolygos tvarkaraštį „Žalgiris“ pirmąsias rungtynes turėjo žaisti lapkričio 1-ąją, tačiau spalio pradžioje rungtynės dėl televizijų prašymo buvo diena paankstintos.

„Jei komandos būtų laiku pasitikslinę savo datas, dabar nereikėtų kelti visko į viešumą. Tačiau Lietuvoje visi nori sukelti problemą ir nebando situacijos išspręsti geranoriškai“, – apgailestavo sporto halės direktorius.

Todėl likus kiek daugiau nei parai iki rungtynių vis dar nebuvo žinoma, kada vyks „Žalgirio“ treniruotės. „Aisčių-Atleto“ atstovai įsitikinę, kad jų rungtynės prasidės 18 val. 30 min. Tuo tarpu „Žalgirio“ krepšininkai 18 val. tikisi ateiti į vakarinę treniruotę.

Jei nepavyks taikiai išspręsti situacijos, „Žalgirio“ komunikacijų direktorius Motiejūnas neabejoja, kad klubui bus skirta bauda iš Eurolygos.

„Mes dar praėjusią savaitę pranešėme „Prokom Trefl“ komandai apie jų treniruočių laikus. Todėl dabar per vėlu kažką keisti. Jei jie negaus treniruočių tuo metu, skųsis Eurolygai ir ši mus nubaus“, – įsitikinęs Motiejūnas.

Jokio bendradarbiavimo

Keisčiausia šioje situacijoje tai, kad „Žalgirio“ ir „Aisčių-Atleto“ atstovai tarpusavyje nebendrauja apie iškilusią problemą. Abiejų komandų atstovai noriai kalbėjo su „BasketNews.lt“ žurnalistu, tačiau susisiekti vienas su kitu nebandė.

„Žalgirio“ atstovai įsitikinę, kad brangiai mokėdami už nuomą ir ne pirmus metus bendradarbiaudami su sporto hale, jie turėtų gauti tai, ką gaudavo kasmet.

Tuo tarpu „Aisčių-Atleto“ direktoriaus manymu, pirmoji Kauno komanda negerbia savo mažesniųjų kaimynų ir bando diktuoti savo sąlygas.

Tarp dviejų ugnių atsidūrusi sporto halės vadovybė, nors ir pripažįstanti, kad „Žalgiris“ yra prioritetinė miesto komanda, nėra linkusi nuolaidžiauti nė vienai pusei.

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (30)
mieganti grazuole - Kauno Zalgiris. Bardakas ten.
2007-10-29
Atsakyti
tai b*** sitas kaunas jau uzkniso negyvai.... esu uz zalgiry bet nusibodot... Visi vadovai komandos suseskit ir po galais padarykit geda miesto valdziai....nuvarykit i kita miest kokiu svarbiu varzybu suzaisti, nupirkit straipsny kokiam lietuvos ryte ar kur.... uzstumkit ant tu marozu ir pasibaiks visi baijriai... nervina juodai... atletas tai atletas, bet zalgiris, viena garsiausiu komandu europoje, o jokios normalios arenos neturi!!! ar negeda? po simts pypkiu... pasivadinkit kokie siauliu zalgiris... ot va tada tai butu...
2007-10-29
-1
Atsakyti
gaila, kad Atletas buvo priverstas nusileisti. zalgiris tiesiog elgiasi kaip nori, jokios lygybes. treniruote mat svarbiau uz maca. jau pavydi matyt haleje uz Atleta susirenkanciu 1500 ziurovu.
2007-10-29
+5
Atsakyti
aiskiai vilnius kisa pagalius i ratus
2007-10-29
-2
Atsakyti
Na jau išaiškėjo, kad Atletas nusileidžia ir savo rungtynes žais Orange salėje. Ačiū jiem..
2007-10-29
+4
Atsakyti
nu zagirio vargai ir bedos teasiasi.... palaukite ka po siu varzybu i protokola surashys komisaras, bus riesta
2007-10-29
-14
Atsakyti
nesamone, ngali normalia usitart..seip Zalgiris Atleta galetu paremt ir skolindamas zaidejus ir t.t.sitas faktas nedaro garbes
2007-10-29
+1
Atsakyti
Kavenskai.
2007-10-29
-4
Atsakyti
nesuprantu tik vieno dalyko - Atleto tvarkarastis senai patvirtintas, Zalgiriui padaryti tvarkarascio pakeitimai nesenai, tai negi jie negali nusileist ant zemes ir paprasyt atleto paslaugos - pakeist varzybu laika arba sale? Kodel Zalgirio atstovai su visais kalba is auksto - kaip dievai???niekas nieko jiems neprivalo... batu laizymo laikai, kai uztekdavo pasakyt - Sabonis ar panasiai jau praejo
2007-10-29
+6
Atsakyti
"aisciai" galetu zalgirio treniruociu centre zaist...
2007-10-29
+2
Atsakyti
Vos tik kas, iškart žalgiris Eurolygos baudom gąsdina.... Manau, Atletas žais, o treniruotė bus kokia valanda anksčiau ar valanda vėliau, abi pusės pasinaudojo proga pavaryt ant konkurentų. O nesutarimai tai turbūt prasidėjo nuo Savivaldybės pinigų skirstymo..
2007-10-29
+6
Atsakyti
2007-10-29 17:26 Killer - paskaityk idemiai - rungtynes atkeltos ir tom dienom kai Zalgiris taresi del sales - ji laisva
2007-10-29
-6
Atsakyti
va ko ko, bet Atleto kaltes cia visai nesimato - nei jiems buvo tvarkarastis keiciamas nei ka, issinuomojo hale treciadieniui, tai ir sedi ramus, beje teisingai daro, kad nenuolaidziauja, nepaisant to, kad Zalgirio rungtynes svarbesnes. Be to, kodel su Prokomu treniruociu tvarkarasti sutare dar praejusia savaite, o Atletui atsiunte tik dabar. Zodziu kalti ir Zalgirio ir hales vadai, o jei graziuoju nesusitars, tai Zalgiris tures pasiteisinima del pralaimejimo Kaune, nors abejoju ar toks scenarijus labai tiketinas. Bet kokiu atveju jau pastebima tendencija, kad Lietuvos krepsinis Europos akyse smunka del krepsinio sostines - toli grazu ne pirmas incidentas.
2007-10-29
+1
Atsakyti
i kausta aisciu atleta ir problema isspresta ...
2007-10-29
-2
Atsakyti
as nors esu zalgirio fanas,bet simpatizuoju ir atletui.Manau zalgiris is pricipo nenori sutikti su atletu ir tai yra blogai nes ir atletas nezada nusileisti,bet manau zalgiriui teks nusileisti ir sutikti su atleto salygomis,kitaip nieko negaus,o tada is eurolygos gaus bauda
2007-10-29
+11
Atsakyti
Dangis, deja Paksto partija paskutiniuose rinkimuose laimėjo Vilniuje, o ne Kaune. Tai man atrodo, kad čia Vilniečiams galėtum labiau taikyti visus jo "aforizmus"..
2007-10-29
-1
Atsakyti
vap, jei Zalgiris yra issinuomaves hale dviem dienoms, tai kaip gali hales shefai isnuomot dar karta sale Atletui? Juk visiskai nelogiska. Kodel Zalgiris besiruosdamas Eurolygos rungtynems turi dabar keisti savo grafika, issimusti is ritmo ir tt. Gi hale yra isnuomota Zalgiriui dviem dienoms ir jie jei noretu galetu treniruotis visa diena.
2007-10-29
+5
Atsakyti
ORIGINALUS o tu manai jie sutiks su tuo? Tai aisku, kad ne. Kodel jie turetu eiti i kazkieno sale jei seniausiai aisku, kad jie Halej turi zaisti.
2007-10-29
-9
Atsakyti
Manau problema būtų išpresta, jei "Žalgiris" užleistu savo sporto centrą runktyunėms Atltui kiek žinau ten yra 1500 vietų nemanau, kad nors ir į "Atleto" runktynes įejimas nemokamas pritrauktų daug žiūrovų, o "panevėžui" manau nėra didelio skirtumo kur žaist. Ir problemos kaip nebūta:)
2007-10-29
+2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.