NBA skautų stebimas Sedekerskis jaučiasi įstrigęs Ispanijos autsaiderių komandoje

Lukas Malinauskas
Lukas Malinauskas
„BasketNews.lt“ iš Valensijos (Ispanija)
2017-11-06 20:35
Nuotr.: sanpabloburgos.com
Nuotr. sanpabloburgos.com
  • NBA komandų skautai slapta renka informaciją apie Tadą Sedekerskį
  • Burgoso „Miraflores“ komandai paskolintas vienas talentingiausių lietuvių nesulaukia žadėto žaidimo laiko
  • 19-metis prieš sezoną pratęsė kontraktą su Vitorijos „Baskonia“ iki 2022-ųjų, kuriame numatyta persikėlimo į NBA sąlyga
  • Puolėjas yra įtrauktas į išplėstinį Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašą

Vienas talentingiausių savo kartos ir apskritai Lietuvos krepšininkų Tadas Sedekerskis ateityje yra regimas tarp potencialių NBA žaidėjų. Nors paslapčia apie tai pasvajojantis 19-metis krepšininkas tokias mintis kol kas stengiasi stumti į šoną ir sutelkti visą dėmesį į asmeninį tobulėjimą, nuo to atitrūkti neleidžia iš už Atlanto plūstantis vis didesnis dėmesys.

Jaunasis krepšininkas svarbiausiu karjeros metu nuolatos yra stebimas NBA skautų, kurie lankosi jo rungtynėse bei taip pat slapčia stengiasi surinkti kuo daugiau informacijos apie jaunąjį lietuvį už aikštelės ribų ir susidaryti bendrą vaizdą ne tik kaip krepšininko, bet ir kaip asmenybės. 

„Žinau, kad klausinėjo pernai, komandos draugai visada sakydavo „žiūrėk, man rašo šitas skautas, klausia apie tave, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ pasakojo Sedekerskis. – Žinau, kad būdavo ir rungtynėse, bet nesistengiu kreipti dėmesio į tai. Būtent ir dabar sako, kad kažkuriam iš komandos draugų parašo ir klausia. Komandų pavadinimų neatsimenu, tikrai kažkaip neįsidėmi. Realiai visos komandos domisi kažkokiu būdu: vienos per agentus, o kitos – per žaidėjus.“

Jo bendraamžiai Arnoldas Kulboka ir Gytis Masiulis kartu su dar septyniais kiek vyresniais lietuviais šiemet buvo pateikę paraiškas dalyvauti NBA naujokų biržoje, taip bandydami atkreipti kuo daugiau dėmesio į save, tačiau vėliau jas atsiėmė. Visgi Sederkerskis pasielgė kitaip ir tokios praktikos imtis neketino, kadangi kol kas nematė tame prasmės. 

„Svarsčiau šį klausimą su savo agentais praėjusiais metais. Turiu ketverius metus dalyvauti NBA naujokų biržoje iki mano paskutinių metų ir dabar įtraukti savo vardą, o paskui išimti… Yra dvi galimybės kasmet save įtraukti ir išimti, o paskutiniais metais jau esi joje automatiškai. Žinojau, kad praėjusį sezoną daug nežaidžiau, manęs nematė ir tikrai nebūčiau ten likęs, tai kam duoti paraišką, jeigu ir taip maždaug tave visi žino, tu nieko nenustebinsi ir tiesiog prarasi vieną galimybę. 

Jeigu šiemet sužaisi gerai ar ne, nežinosi, tai tiesiog nusprendėme pasilikti (visas galimybes) ir dabar trejus metus iš eilės galėsiu dalyvauti biržoje. Taip nusprendėme ir manau, kad neturėjau nei kam ten pasirodyti, nei kažką ten būčiau nustebinęs“, – situaciją aiškino Sedekerskis.

Strateginio plano besilaikantis devyniolikmetis iš Nidos pirmuosius savo žingsnius NBA link ketina žengti kitąmet, kuomet jam bus 20 metų. Paskutinieji jaunojo atleto galimi dalyvavimo naujokų biržoje metai – 2020-ieji. 

Jau beveik ketvirtadalį savo gyvenimo Ispanijoje praleidęs Sedekerskis karjeros ateitį yra patikėjęs Vitorijos „Baskonia“ klubui. 2013 metais vieno iš Eurolygos grandų net šešerių metų kontraktu apdovanotas tautietis prieš prasidedant sezonui nusprendė dar pratęsti bendradarbiavimą iki 2022 metų, tačiau dabar jau ir su papildomomis sąlygomis dėl galimybės po kiekvienų metų už išpirką persikelti į NBA.

Per tą laiką Ispanijoje jis iš pradžių žaidė „Baskonia“ jaunimo komandoje, vėliau 2014-2016 metais rungtyniavo antroje pagal pajėgumą Ispanijos lygoje, o pernai patirties sėmėsi atstovaudamas pagrindinei Vitorijos ekipai Eurolygoje bei „Endesa“ pirmenybėse.

„Manau, kad man buvo labai geras etapas. Vis dėlto, išvažiavau į Vitoriją penkiolikos metų, buvo šiokia tokia nežinomybė, bet manau, jog per tuos ketverius metus tikrai patobulėjau, jie išpildė mano visus norus, buvau gerame kelyje, tobulėjau, tikrai manimi rūpinosi. 

Iš tikrųjų net nekilo jokių abejonių, kai gavau naują kontrakto pasiūlymą. Agentai jau derėjosi praėjusią vasarą, buvo kalbų, bet mes dar šiek tiek palaukėme ir šią vasarą vis dėlto nusprendžiau pratęsti. Tai – man ateities garantas ir turėti kontraktą su aukšto lygio Eurolygos komanda visada yra gerai. Manau, kad tikrai neprašoviau“, – savo sprendimą tinklalapiui „BasketNews.lt“ komentavo Sedekerskis.

Dvimetrinis puolėjas stipriausiose Europos nacionalinėse pirmenybėse debiutavo būdamas septyniolikos, o Eurolygoje ant parketo pirmą kartą žengė sulaukęs aštuoniolikos. Pastarajame turnyre Sedekerskis žaisdavo vos po 6 minutes, tuo metu „Endesa“ čempionate – tik po 7,5. 

Epizodiškas žaidimas kertiniu karjeros metu netenkino lietuvio bei šiemet jis buvo paskolintas kito tautiečio Deivido Gailiaus atstovaujamai Burgoso „CB Miraflores“ ekipai, tačiau, panašu, situacija nesikeičia ir čia – Tadas rungtyniauja vos po 10 minučių.

„Tai galbūt buvo labiau (padaryta) mano iniciatyva, kadangi „Baskonia“ tiek šiais, tiek praėjusiais metais turėjo labai stiprią sudėtį, ypač mano pozicijoje. Pernai buvo Adamas Hanga ir Chase’as Budingeris, šiais metais turi Janį Timmą. Manau, tikrai stipri sudėtis ir norėjosi turėti stabilių minučių, o ne vienas rungtynes žaisti 15 minučių, paskui trejas sėdėti ant suolo. Norėjau žaisti daug ir reguliariai, bet dabar nežinau… 

Niekas nesitikėjo, jog taip bus. Visiškai kitaip buvo kalbama su Burgoso komanda, buvo prižadėta daug minučių, bet dabar yra tokia situacija. Nežinau, kodėl ji tokia. Klubas visgi pirmą kartą pakilo į „Endesa“ lygą ir gal jiems šioks toks šokas, kad mes pralaimėjome daug rungtynių, gal treneris jaučia didelį spaudimą ir daugiau remiasi veteranais. Ateityje matysime, kaip bus“, – apmaudo neslėpė Sedekerskis.

Nuotr. sanpabloburgos.com

O pasikeitimų žaidimo minučių atžvilgiu jis tikisi jau artimiausiu metu, prie ko stengiasi prisidėti ir sportininko atstovai.

„Be abejo, tiek „Baskonia“, tiek agentai spaudžia Burgoso klubą, kad gaučiau daugiau žaidimo laiko. Aišku, ne viskas priklauso nuo jų, priklauso ir nuo manęs, bet visą laiką iš tos pusės kažkiek paspaudžia. Nebūčiau čia atvažiavęs, jeigu būčiau žinojęs, kad žaisiu tiek nedaug.

Be abejo, buvo prižadėta minučių, o dabar taip nėra. Turiu nepasiduoti ir toliau treniruotėse įrodinėti, kad esu vertas rungtyniauti daug daugiau. Nėra kito kelio“, – optimistiškai į viską žvelgti bandė Sedekerskis, neatmetęs galimybės, jog „Baskonia“ gali jį susigrąžinti, jeigu perspektyvusis tautietis toliau bus laikomas ant suolo.

Kol kas viskas klostosi ne taip, kaip norėta ne tik Sedekerskiui, bet ir Burgoso komandai. Pernai šią komandą į triumfą antroje Ispanijos lygoje atvedusio 39-erių Diego Epifanio kariauna stipriausiose šalies pirmenybėse išgyvena tikrą pergalių badą – pralaimėti visi septyni susitikimai.

Tarpsezoniu komanda susistiprino Eurolygos patirties turinčiu Deonu Thompsonu, lietuviu Deividu Gailiumi bei praėjusį sezoną Vilniaus „Lietuvos ryte“ žaidusiu Corey Fisheriu, tačiau ekipai rakto į pergales rasti nepavyksta.

„Atrodė, kad komanda tikrai solidi, kad turėtume gerai žaisti. Turime gerų žaidėjų, bet žaidimas nesiklijuoja, pralaimėjome visas rungtynes. Turbūt aš turiu daugiau žaisti“, – savo repliką juoku palydėjo Sedekerskis.

Savo judesių ir sugebėjimų arsenalą formuojantis jaunasis sportininkas pripažįsta koncentruojantis ties savo silpnosiomis pusėmis, tačiau, pasak jo, dabar ne jos yra pačios svarbiausios.

„Žinau savo silpnąsias puses ir stengiuosi ties jomis dirbti, – sakė Sedekerskis. – Turiu fizinio parengimo trenerio sudarytą planą darbui treniruoklių salėje, bet kažko išskirtinio nėra. Dabar mano didžiausia silpnoji pusė yra ne kažkoks žaidimo elementas, o žaidimo praktika.

Praktiškai dvejus metus neturėjau daug žaidimo laiko, dėl to dabar turiu daug žaisti ir atgauti pasitikėjimą, nes kai be jo išeini į aikštę, atrodo, jog nemoki nieko daryti. Iš tikrųjų reikia to žaidimo laiko ir atgauti pasitikėjimą. Toliau reikia gerinti viską: tiek driblingą, tiek metimą, tiek gynyboje visą laiką yra kur tobulėti.

Salėje praleidžiu tikrai daug laiko. Aišku, ne vien tik aš, praktiškai visa komanda, nes kai žaidi vienas rungtynes per savaitę, tai treniruojiesi kiekvieną dieną ir ta savaitė pasidaro gan ilga, nes vis dėlto norisi žaisti, lauki tų vienų rungtynių, kurias sužaidi ir žinai, kad kitų teks vėl laukti savaitę, yra gan sunku. Stengiuosi išnaudoti turimą laisvą laiką, nes nėra kito pasirinkimo.“

Nuotr. fiba.com

Jaunimo rinktines į priekį vedęs Sedekerskis pastaruoju metu atsidūrė ir Lietuvos vyrų rinktinės vyriausiojo trenerio Dainiaus Adomaičio akiratyje.

Strategas jį buvo įtraukęs į išplėstinį kandidatų sąrašą prieš šių metų Europos čempionatą, o dabar jo pavardė ir atsidūrė tarp kandidatų apsivilkti vyrų nacionalinės komandos marškinėlius atrankoje į pasaulio čempionatą. 

„Labai geras jausmas, jauti, kad tave stebi, seka tavo rezultatus. Vis tiek Lietuvos rinktinė – svajonė. Nuo mažens svajoji ir net nesitiki. Atrodo, devyniolika metų, o jau žiūri, kad esi kandidatų sąrašuose. Reiškia, jog esi teisingame kelyje, tad reikia toliau stengtis, dirbti ir ateis tas šansas. 

Manau, kad (dėl mano išleidimo) spręstų Burgoso komanda, kadangi šiais metais turiu kontraktą su jais. Neturėtų būti jokių rungtynių ir vis tik galėsiu važiuoti, jeigu tik būtų galimybė“, – viltingai kalbėjo Sedekerskis.


Rodyti komentarus
2017-11-07 14:34
100%
Kad jis NBA nežais,tai taip aišku,kaip Lietuva neturės kosmonauto.Gaila,bet jis eilinis talentas,kurio lubos aiškios jau dabar.Palinkesiu jam sekmės,bet manau jis turės karjiera panašia i Dulkio.Turku,Italu,Ispanu,autsaideriai,nu geriausiu atveju vidutiniokai.Bet nenustebsiu kad ir pažais kokioj Lenkijoi.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-07 14:34
Bust
Tjgi sitas jau nuo 17 klubuose duodavos... seniai viskas aisku su juo

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-07 11:12
Deja, deja, bet jau aiškėja, kad jis papildys "amžinai perspektyviųjų" gretas. O kiek tokių jau buvo...

Antra vertus, žurnaliūgos išpūtė burbulą, dabar bus skaudžiau susitaikyti su realybe.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-07 09:36
kunigas
to jonas

Tau su galva negerai arba pagalvojai kad cia apie tave raso,tada jo tu teisus :D

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-07 04:28
jonas
niekada nebus pašauktas į nba ir niekada nedebiutuos.. tegul nesvaikstas šis max nkl lygio žaidėjas

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-07 03:50
As
O kiek buvo svaigimo del tos ispanijos kaip ten gerai tobuleti... O panasu kad ta ispanijas bus suzlugdzius pacius perspyktyviausius talentus, sitam tai jau viskas panasu toks pats likimas svieciasi velickai

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-07 02:15
Tai aisku. Cia tik LT komandos zaidejus zlugdo... Ir nuostatas ''debiliskas'' daro, ir agentams pagalius i ratus kaisioja. Kur pabegai, ten ir ieskok uztarimo(tu ne pirmas ir ne paskutinis)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-07 01:34
Spectre
Kazkuriais metais pasauks ji nba. Kokiu 55 saukimu, bet ar jis joje debiutuos? Vargu. Gal budamas 26 27metu..
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-07 01:16
thomad
sedetskis į NBA ?! xDD net vaikų rinktines lygio nesiekia xD

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2017-11-07 00:40
Krapas
Tai eilinis geru duomenu vaikinukas, tiesiog nemokantis ir negalintis zaisti aukstam lygmeny. Kur kasdien reik kovot uz islikima. Negeba jis to, jam reik viska paduoti ant lekstutes. Dar pora metu pasiterlios su juo ir bus viso gero ir sveiki atvyke i Pieno zvaigzdes.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-06 21:53
kaip sakant bego nuo vilko,ant meskos uzsirove..tokiam amziuj tik zaist ir zaist,o jis jau antrus metus suola trina..paziurekit i grigoni,nuejo i silpna komanda,gavo sansa ir juo pasinaudojo.o patekus i stipria komanda jaunimui tikrai sunkiau nes treneriai visuomet geriau leis labiau patyrusi nei jauna zaideja,cia tik sireika ar plaza neziuri i amziu
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2017-11-06 21:46
Anonimas
lol bet kad jis ir cia nepazaidzia? Kiek minuciu gauna taip nulis, Gailius draskosi, nors LKL net nebuvo kazkoks superinis ismete is neptuno ismete is lryto.. tai koks tas sedekerskio lygis? Kaip outsideriu LKL ? Gal siauliuose kazka parodytu? Bet ir tai turbut Siauliu geresni zaidejai..
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-06 21:26
djgaffer
Tikrai keista,kaip Burgoso treneris taip juo nepasitiki.Ypač,kai komanda tokioje duobėje.Reikia ieškoti naujų sprendimų ir Tadas galėtų būti vienas iš jų.Jaunas,ištroškės žaidybinės praktikos galėtų nemažai naudos atnešti.Paskutinėse rungtynėse žaidė 14 min.,tai gal pagaliau jau dažniau bus leidžiamas į aikštelę.Juo labiau,kad jau komandai nėra ką prarasti.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2017-11-06 21:23
Anonimas
tai ble sako fanai tipo pudomas lt talentas lietuviskuose klubuose, tik bekite i ispanijas italijas ir bbz kur gausite dafiga minuciu zaist, tai ko jis ju negauna?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-06 21:09
Šis sezonas tragiškas jam mažum atsigaus bernaitis. Labai įdomu kodėl Lietuvos klubai nebandė išsinuomoti jo? Tarkime Neptūnas ar lietkabelis??? Žaidėjas turintis puikius fizinius duomenis jam tik reikia žaisti žaisti o Lietuvoje tikrai artu

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
2017-11-06 21:09
Šis sezonas tragiškas jam mažum atsigaus bernaitis. Labai įdomu kodėl Lietuvos klubai nebandė išsinuomoti jo? Tarkime Neptūnas ar lietkabelis??? Žaidėjas turintis puikius fizinius duomenis jam tik reikia žaisti žaisti o Lietuvoje tikrai artu

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
2017-11-06 21:05
...
siemet dar blogiau nei baskuose buvo, ten zaide mazai bet treniravosi su gerais zaidejais, cia zaidzia nedaug o ir komanda meslas.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 17

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas