(Ne)eilinė „Žalgirio“ diena ofise: Milaknio blokas ir įžaidėju virtęs Ulanovas

Jonas Miklovas
„BasketNews.lt“ iš Milano (Italija)
2017-11-10 08:22
Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis

Edgaras Ulanovas ryte net negalėjo treniruotis visa jėga. Tos pačios dienos vakare jis įžiebė galingiausią Kauno „Žalgirio“ spurtą šį sezoną, pasibaigusį didžiausia visų laikų pergale išvykoje.

Foto galerija

Dvikovoje su Milano „AX Armani Exchange“ pakilęs nuo suolo, 25 metų krepšininkas taip dirigavo puolimui, kad sutrikęs Eurolygos TV komentatorius pradėjo aiškinti, kad Ulanovo pozicija – įžaidėjas. Stebint penkių minučių atkarpą pirmojo kėlinio pabaigoje ir antrojo pradžioje, tikrai galėjai taip pagalvoti.

Prasidėjus priešpaskutinei pirmojo kėlinio minutei, Ulanovas atkovojo kamuolį po netaiklaus Pauliaus Valinsko tritaškio, rado po krepšiu Brandoną Daviesą ir šis išprovokavo pražangą. Netrukus centras sumetė abi baudas, taip uždirbdamas Ulanovui rezultatyvų perdavimą.

Kitoje atakoje Ulanovas centravo kairėje aikštės pusėje, apgavo varžovą, o atėjus pagalbai, kamuolį vėl numetė Daviesui – dar du taškai. Dar kitoje atakoje – vėl centravimas toje pat aikštės pusėje, šį kartą viskas baigėsi paties Ulanovo dvitaškiu.

Dar kitoje, paskutinėje ketvirčio atakoje, Ulanovas smeigė tritaškį aidint kėlinio sirenai.

Pirmoje antrojo kėlinio atakoje – dar du Ulanovo taškai. Antroje – rezultatyvus perdavimas Pauliui Jankūnui, prieš tai vėl centravus tame pačiame kairiajame kampe.

Šešios atakos iš eilės baigėsi Ulanovo taškais arba rezultatyviais perdavimais ir kauniečiai spurtavo 13:2, taip išsiverždami į priekį 29:22.

„Svarbiausia, kad dalinomės kamuoliu, kamuolys gražiai vaikščiojo, tada ir gynybai sunkiau, ir mums patiems maloniau. Visi jaučiasi svarbesni. Tas labai svarbu“, – po dvikovos sakė Ulanovas.

10
18
3
100%
2/2

Į jo sėkmingą atkarpą atkarpą įsiterpė Axelis Toupane’as, pelnęs du taškus baudų metimais, tačiau netrukus Ulanovas įmetė dar tris, taip vainikuodamas savo asmeninį mini spurtą. Daugiau rungtynėse jis į krepšį nebeįmetė ir finišavo su 10 taškų kraičiu, tačiau to pakako, kad būtų naudingiausias žaidėjas komandoje (18 balų).

Toks Ulanovo žaidimas įkvėpė 9 minučių spurtą 31:4, po kurio šeimininkai kapituliavo – 47:24. „Žalgiris“ per šią atkarpą net 15 atakų iš 16 grįždavo prie savojo krepšio pelnę taškus.

„Dėl Ulanovo keista situacija, nes ryte nelabai galėjo treniruotis dėl klubo, bet jis ateina, atsiduoda 100 proc., ir sužaidė fantastiškas rungtynes“, – stebėjosi Šarūnas Jasikevičius.

„Žalgirio“ puolėjui tai buvo 84-osios iš eilės nepraleistos rungtynės Eurolygoje ir net tokia įspūdinga serija nėra geriausia komandoje. 87-ąsias iš eilės rungtynes Eurolygoje žaidė Jankūnas, dar labiau pakilęs rezultatyviausių visų laikų lygos žaidėjų sąraše.

„Žalgirio“ kapitono sąskaitoje dabar – 2539 taškai ir pagal šį rodiklį jis yra šeštas Eurolygos istorijoje.

Mieliau nei apie savo žaidimą, Jankūnas tradiciškai yra labiau linkęs kalbėti apie komandą.

„Kai esame nusiteikę ir susikoncentravę, turime potencialą, bet jeigu nerimtai pažiūrime į rungtynes, žaidžiame ne 100 proc. savo galimybių. Nesame kažkokia žvaigždžių komanda, kad nenusiteikę galėtume laimėti. Tik dirbdami per treniruotes ir žaisdami 100 proc. per rungtynes galima laimėti“, – sakė Jankūnas.

Mače su Milano klubu „Žalgiriui“ taip viskas sėkmingai klojosi, kad trečiajame kėlinyje bloku nustebino net Artūras Milaknis. Po užtvaros pasivijęs tritaškį metusį Dairį Bertanį, Milaknis sugebėjo liesti kamuolį ir šis net nepriartėjo prie krepšio.

Milakniui tai buvo tik 5-asis blokas per 117 Eurolygos rungtynių.

„Eilinė diena ofise“, – po mačo juokėsi snaiperis.

Sezoną pradėjęs pataikydamas vos 2 tritaškius iš 12, Milaknis per pastarąsias dvejas rungtynes smeigė 5 tritaškius iš 9, taip pateisindamas tą didžiulį trenerio Jasikevičiaus pasitikėjimą.

Mače su „AX Armani Exchange“ jo paslaugų ketvirtajame kėlinyje net nebereikėjo. Nesužaidus nė trijų minučių, ant suolo visam laikui sėdo Jankūnas ir Kevinas Pangosas. Kiek anksčiau ten įsitaisė ir Ulanovas. Jų per artimiausias dienas reikės atkaklesnėse rungtynėse.

„Žalgiris“ pirmą kartą šį sezoną namo išvyko tiesiai po rungtynių. Sekmadienį jų laukia dvikova Šiauliuose, tada – skrydis į Malagą, kur antradienį bus žaidžiama su „Unicaja“, o po dviejų dienų – mačas namie su trenerį pakeitusia Vitorijos „Baskonia“.

Pergalė Milane pasimirš taip pat pat greitai, kiek truko ta įspūdinga Ulanovo atkarpa pirmoje mačo pusėje.

2017-11-10 16:12
Bnews dienos egzpertas
Pasiziurekite kiek staipsniu po Zalgirio pergales Eurolygoje. Absoliuti euforija visuose krepsinio portaluose. Tai yra akivaizdus irodymas kad Zalgiris yra auksciausias Lietuvos krepsinio lygis bei Eurolyga auksciau visko. Interviu po varzybu liejasi kaip is gausybes rago, Saro, zaideju, statistika, zaideju vertininimai ir visa kita. Palyginkite su niekam neidomiu kibiru bei su laikrastine dveseliena, kuri niekam neidomi apart kruveles atsilupusiu durneliu.
2017-11-10 12:22
Tikras kovotojas Ulanovas.Negali žaisti visa jėga,bet vistiek sugeba atsiduoti 100 %.Milaknis taip pat įrodinėja,kad gali žaisti ir tildo kritikus.Net bloką uždėjo.Visiems tikrai puikios rungtynės ir galima tuo pasidžiaugti.

--
2017-11-10 11:39
AnonimasKurtinaicio takti nusiziurejo saras nes par jau neko nesugalvoja--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt

kokias dar kurtinaicio taktikas? ":D jis tokias dar turi? :D stalius ir visa geda lietuvai daranti laikrascio komanda neturi taktiku - metykit tritaskius ir jei netycia pakris, bus pergale - jei ne, tai ne - rytfaniai vis tiek prie nesekmiu jau iprate
2017-11-10 11:38