Marko Popovičius bando įveikti varžovų gynybą Nuotr.:
Tomo Pačėso patarimai Travisui Bestui Nuotr.:
Marko Popovičiaus prasiveržimas Nuotr.:
Jonas Mačiulis žaidė kovingai Nuotr.:

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai po pirmųjų Eurolygos rungtynių namie aikštę paliko šypsodamiesi. Beveik sausakimšoje Kauno sporto halėje kauniečiams pavyko panaikinti net 18 taškų deficitą ir savo gerbėjų akyse reabilituotis po nesėkmės per debiutinį sezono mačą su Bolonijos „Virtus“ klubu. Kauniečiai 82:72 (16:31, 19:11, 21:8, 26:22) palaužė Sopoto „Prokom Trefl“ krepšininkus.

[image=8163 right 17 taškų pelnęs Jonas Mačiulis buvo sunkiausiai sulaikomas kauniečių gretose]Lenkai jau nuo pat mačo pradžios aikštės „Žalgirio“ krepšininkus parbloškė taiklių metimų kruša. Rungtynes 7 taškais pradėję svečiai atgal nesižvalgė, o pagrindiniais žalgiriečių pirmojo kėlinio duobkasiais tapo Donatas Slanina ir Milanas Gurovičius, pataikę po du tritaškius ir per pirmąsias 10 minučių pelnę atitinkamai 10 ir 12 taškų.

Tuo tarpu net 4-5 sykius per vieną ataką bandydavusiems taškus pelnyti žalgiriečiams kamuolys išsisukdavo net metant iš po krepšio. Padėties negelbėjo nei Rimanto Grigo paprašyta minutės pertraukėlė, nei stratego sprendimas dar nesibaigus pirmajam kėliniui aikštėje išbandyti 10 žaidėjų. Po „Prokom Trefl“ gynėjo Traviso Besto dvitaškio baigiantis pirmajam ketvirčiui lenkai buvo įgiję net 18 taškų persvarą  (31:13).

Trumpa pertraukėlė žalgiriečių žaidimui šviežio vėjo neįnešė, o Sopoto ekipa išlaikė solidžią persvarą. Vis dėlto ketvirčiui įpusėjus aikštės šeimininkai ėmė artėti. Po tritaškį pataikė Jonas Mačiulis ir Mantas Kalnietis, o lenkams savo atakų sėkmingai baigti nepavykdavo.

Matydamas, kad jo auklėtiniai sustojo „Prokom Trefl“ komandos strategas Eugeniuszas Kijewski paprašė minutės pertraukėlės, po kurios į aikštę grįžo šeši lenkai. Vis dėlto rungtynių teisėjai Lenkijos čempionų nenubaudė.

Tai „Žalgirio“ krepšininkus tarsi supykdė – kauniečiai paskutines 3 minutes prieš didžiąją pertrauką išlaikė savo krepšį sausą, o patys surinkę 8 taškus priartėjo (35:41).

[image=8164 left Panaikinę 18 taškų deficitą žalgiriečiai iškovojo pirmą pergalę Eurolygoje]Po didžiosios pertraukos Kauno ekipa galutinai perėmė iniciatyvą į savo rankas – 6 taškais trečiąjį ketvirtį pradėjęs Jonas Mačiulis nukirpo lenkų pranašumą iki 3 taškų (41:44), o gražiu reidu po krepšiu du taškus pelnęs DeJuanas Collinsas „Žalgirį“ priartino iki minimumo (43:44).

Po dar vienos Lenkijos čempionų minutės pertraukėlės tritaškę bombą į „Prokom Trefl“ krepšį įskraidinęs Paulius Jankūnas pirmą kartą rungtynėse išvedė „Žalgirį“ į priekį (46:44).

Ilgai ir sunkiai vijęsi varžovus kauniečiai antrą kartą tos pačios klaidos nebedarė ir „Prokom Trefl“ krepšininkams susigrąžinti to, ką jie prarado, neleido. Po Mačiulio tritaškio įgiję 5 taškų persvarą kauniečiai trapų pranašumą tvirtai išlaikė iki finalinės mačo sirenos.

Nors lenkai paskutines 10 minučių žalgiriečiams alsavo į nugaras ir kelis sykius buvo priartėję iki minimumo, užtikrintai lemiamas minutes sužaidę kauniečiai šventė pirmąją pergalę.

Iškovoti pergalę „Žalgirio“ ekipai padėjo sėkmingai sutvarkyti varžovų lyderiai. Pirmajame mačo ketvirtyje siautėję ir daugiausiai nemalonumų „Žalgiriui“ pridarę Slanina ir Gurovičius per likusius tris kėlinius pelnė atitinkamai 4 ir 8 taškus.

„Žalgiris“: Jonas Mačiulis 17, Marko Popovičius 15, DeJuanas Collinsas 13, Paulius Jankūnas 12 (9 atk. kam.), Goranas Jurakas 7, Mantas Kalnietis 6, Tanoka Beardas 4, Marcusas Brownas 4, Eurelijus Žukauskas 3 (4 blk.), Dainius Šalenga 1.

„Prokom Trefl“: Milanas Gurovičius 20, Travisas Bestas 20, Donatas Slanina 14, Rubenas Wolkowysky 9 ... Tomas Masiulis taškų nepelnė.

Rungtynių foto galeriją rasite paspaudę čia.

Atrinkti (0) Visi (51)
saunuoliukai Žalgirieciai , o ypac Maciulis
2007-11-02
rytas zydus traisko. grazu ziuret. va kur grazus kontroliuotas zaidimas ;-)
2007-11-01
-2
Kaip ir spejau praeita savaite,kad rytas namuose zais,kaip ant sparnu ir laimes pries macabi,macabi gali buti net sutriuskinta,macabi man neprimena komandos,joje yra tik pavieniai zaidejai,o rytas zaidzia kaip komanda,graziai vaiksto kamuolis pasiekia visiskai laisvus zaidejus prie tritaskio,ryto klampi gynyba.Patiko kaip zaide Lukauskis jis kolkas si sezona labai gerai atrodo.Is zaideju bloguju tai kazkaip

nesiseka Nilsenui ir stebina mitcelo tritaskiai jie man primena fuksus na ziuresim kaip toliau jis zais.As manau jau ryto fanus galima pasveikinti su pergale,na tai kagi sveikinu:)
2007-11-01
MVai:Reikia kritikuoti,kas yra blogai,as zalgirio fanas,bet man vakar nepatiko kaip zalgiris zaide ir kaip jai vadovavo grigas.Aisku svarbu pergale,bet kaip ji pasiekta ir gi reikia paziureti
2007-11-01
+1
oi kiek didziuju kritiku - krepsinio ekspertu, net juokas neima :-)))

zalgiry viskas blogai :-))) atrodo, kad jie ne laimejo o pralaimejo :-) ir pralimejo armani jeans :-))) vo cia aisku butu buvus tragedija.

o kol kas matau tik zingsni i prieki. jei brownas ir salenga atsigaus, o tanokai pavyks rasti vieta zaidime, vsiem bus pzdc, nes zalgirio suoliukas tada butu 10 zaideju! tada ir olympiakosam-mdp-csk-tau bus riesta kaune. taigi ziurim toliau, kol kas kryptis gera.
2007-11-01
+1
Exspert.RYTAS !
2007-11-01
+2
Gal nežiūrėkim taip tragiškai ? Žalgiris atsigaus,susižais.
2007-11-01
+2
Barbosa ir filtekas:del naujo trenerio jums pritariu,geras grigas treneris,bet ne eurolygai,gal su laiku ir priaugs iki eurolygos,net ir pats sake,kad zalgiriui reiketu labiau patirusio trenerio nei jisai
2007-11-01
-1
Barbosa:Kaip tau sita prieglauda duos ryto darzelinukam i kaili,tai net grazu bus ziureti
+1
Jei laimejo reiksiasi, viskas buvo ok. Patiko Maciulio zaidimas. Tritaskiai lyg tai 2 is 6, bet vienas tai labai svarbiu momentu ikrito. Yra taisytinu dalyku, bet dar tik sezono pradzia...ir toliau manau kad Grigas silpniausia komandos grandis. Jokios ramybes veide,akyse kazkokia baime.. Kaip zaidejam jaustis kai treneris panika seja...paziurekim i Mesina, Ivkoviciu,kazlauska, obradoviciu.ypac pastarasis charakterio ne is ramiuju, bet ziuri i zmogu ir matai kad jis zino ka daryti..Anyway, su pirma pergale:)
2007-11-01
+2
Is pirmuju rungtyniu susidare ispudis,kad L.Rytas geresnis ir pajegesnis uz Zalgiri si sezona. O Zalgiris,si sezona,yra tikras pensionatas,prieglauda.Prieme ir Salenga ir Zuka,Beardas irgi pasenes.Kol Zalgiris bus tik prieglauda,rezultatai prasti ir bus :(
2007-11-01
miklovan: gerai kad zalgiris laimejo pries silpniausia grupes komanda, o rytas pries stipriausia... todel siandien rytui pries vidutiniokus nebus ka veikti.
2007-11-01
-4
Tornado. Taip,jei lenkai po to,kada pasiekė didelę persvarą,būtų žaidę derinukus(gal tikrai neturi?),tai kažin kaip dar būtų pasibaigę. O tai jie toliau puolė,toliau mėte,bet,kadangi pavargo,tai ir nepataikė.
2007-11-01
-1
Svarbiausia,kad legionieriai Kauno buvo prasti. Gal tik vienose rungtrynėse ?
2007-11-01
+1
sunki pergale,sopotas turi gana trumpa suoleli,o cia dar ir wagneris nezaide......zalgiris stebuklu nerode,paprasciausiai sopotas pavargo ir deriniu pas lenkus nemaciau,tai bestas pameto,tai gurovicius,dar slanina,keista komandos taktika be deriniu.....zalgirio centrai apgailetini,zukas koks buvo ryte toks ir dabar.ryte sedeti kaip ir pernai,o zalgiris neturi jo kuom pakeist,nes tanokos forma dar baisesne....ziurint rungtynes susidaro ispudis ziurint i zalgirieciu ir zalfaniu emocijas,kad teisejas butu geras tik tada jei zalgirio baudu grafoj butu apskritas 0 ;),ai tiesa, geras tas jusu zaidejas ponas milijonas brownas :D
2007-11-01
-4
Kaip sako Brooklyn,tai vos ir nebuvo taip,kad lenkai padovanojo mums pergalę.
2007-11-01
Bet,kad neturėjo jie pilnos komandos - faktas.Kad pergalė buvo pasiekta paskutinę minutę - faktas. Tad džiaugtis kol kas per anksti,tuo labiau,kad Prokom trefl yra,ko gero,pati silpniausia komanda.Žodžiu,Žalgiris,bent kol kas,žaidžia prastai.O tai neramina.