Erico Bledsoe reidas Nuotr.: AP - Scanpix
Triumfuojantis Joelis Embiidas Nuotr.: AFP – Scanpix
Johnas Wallas prieš Bogdaną Bogdanovčių Nuotr.: USA Today Sports - Scanpix

Keviną Garnettą aplenkti ketinantis Karlas-Anthony Townsas, užstrigęs Ricky Rubio taikiklis, įspūdingas Klivlando „Cavaliers“ sugrįžimas, LeBrono Jameso ir Eneso Kanterio konfliktas, garsenybė Los Andželo „Clippers“ ir Filadelfijos „76ers“ dvikovoje – visa tai ir dar daugiau – lapkričio 14-osios NBA pulse.

Lapkričio 14-osios NBA pulsas

Foto galerija

PARANKU? Johnas Wallas nėra žinomas dėl gebėjimo pataikyti iš toli, tačiau nesakykite to Sakramento „Kings“ komandai. Šiąnakt į šios ekipos krepšį „Wizards“ įžaidėjas pataikė 4 tritaškius iš 4. Šį sezoną per dvejas rungtynes su „Kings“ Wallas pelnė 40 taškų o iš toli pataikė net 9 metimus iš 10. Palyginimui, per likusius 10 šio sezono mačų jis įmetė 5 tritaškius iš 32.

SUGRĮŽIMAS. Trečiajam kėliniui einant į pabaigą Niujorko „Knicks“ turėjo 23 taškų pranašumą prieš Klivlando „Cavaliers“, tačiau šios persvaros išlaikyti jiems nepavyko. Kyle'o Korverio vedama ekipa lemiamame ketvirtyje tiesiog užlijo varžovus tritaškiais, kurių pataikė net 9. Channingo Frye tolimas metimas 46-ąją mačo minutę rezultatą išlygino, o LeBrono Jameso tritaškis, likus žaisti 1 minutę ir 23 sekundes, jį persvėrė 100:97. „Cavaliers“ per ketvirtąjį kėlinį pelnė 43 taškus.

KONFLIKTAS. Rungtynių išvakarėse socialiniame tinkle LeBronas pareiškė, kad „Knicks“ NBA naujokų biržoje turėjo pasirinkti Dennisą Smithą, o ne Franką Ntilikiną. Prancūzo komandos draugas Enesas Kanteris ėmėsi jo gynybos, o LeBronas nusistebėjo, kad turkas tiek daug kalba.

Konfliktas tarp šių žaidėjų persikėlė ir į aikštelę. Jamesas erzindamas „Knicks“ naujoką neleido jam žengti už galinės linijos, kad šis išsimestų kamuolį. Ntilikina pastūmė „Cavaliers“ lyderį, o prie jo pribėgo ir Kanteris, kuris kažką jam pasakė ir abu žaidėjai pradėjo šaukti vienas ant kito. Jamesas varžovą tada pastūmė ir abu užsidirbo po techninę pražangą.

„Nesvarbu, kaip save vadini – karaliumi, karaliene, princese – mes kausimės su visais ir niekas iš mūsų nesityčios, – po dvikovos sakė Kanteris. – Norėjome parodyti, kad nesileisime stumdomi. Dėl komandos draugų aš galiu numirti. Kad ir kas nutiktų, aš juos ginsiu, nes ši komanda man – kaip šeima.“

„Aš – karalius, mano žmona – karalienė, o dukra – princesė, tai turime visus 3“, – Kanteriui atšovė Jamesas.

NEIŠLEIDO. Mindaugo Kuzminsko vietą komandos sudėtyje perėmęs Joakimas Noah buvo pasiruošęs žaisti, tačiau treneris į aikštelę jo neišleido. Pasak Jeffo Hornaceko, 20 rungtynių dėl suspendavimo praleidęs Noah yra geros formos, nes jis sportavo individualiai. Visgi šiai akimirkai treneris labiau pasitiki Kanteriu ir Kyle'u O'Quinnu, kurie žaidžia puikiai.

PASIKEITĖ. Per pirmąją mačo pusę varžovams leidę pelnyti 65 taškus, po ilgosios pertraukos „Bucks“ pasikeitė ir per trečiąjį ketvirtį praleido vos 12 taškų. Gynyba antroje rungtynių dalyje buvo vienas pagrindinių raktų į pergalę prieš „Grizzlies“, o tai buvo trečioji Milvokio ekipos pergalė paeiliui.

„Mes norime būti gynybine komanda. Kartais mes padarome klaidų ir pamirštame, kas tokie esame“, – po mačo sakė Giannis Antetokounmpo, pelnęs 27 taškus.

„Pirmoji rungtynių pusė buvo kaip metimų treniruotė“, – sakė Jasonas Kiddas.

POZITYVUS POŽIŪRIS. Pralaimėtose rungtynėse Mike'as Conley pataikė vos 2 metimus iš 12. Gynėjo taikiklis šį sezoną stipriai šlubuoja: iš žaidimo įžaidėjas pataiko 39,7 proc. metimų, iš trijų taškų zonos – 26,1 proc.

„Privalome išlikti pozityvūs. Nėra ko trypti žaidėją, kuriam nesiseka. Tai nepadeda ir tai nėra mano požiūris. Mike'as turi užsitęsusią traumą ir negali to kontroliuoti“, – sakė „Grizzlies“ treneris Davidas Fizdale'as.

SVARBŪS METIMAI. Pastaruosius dvejus metus Bambergo „Brose“ ekipoje rungtyniavęs Dariusas Milleris į komandą grįžo kaip svarbių metimų specialistas. 21 tašką šiame mače pelnęs „Pelicans“ puolėjas per lemiamą ketvirtį pataikė 4 tritaškius, iš kurių tris – per paskutines 2 minutes. Atlantos „Hawks“ komandai tai buvo 12-asis pralaimėjimas per pastaruosius 13 mačų.

„Tai stipriausia pasaulio lyga. Sužaisti geras rungtynes šioje lygoje yra puikus jausmas“, – sakė Milleris.

DEBIUTAS. „Pelicans“ marškinėlius pirmą kartą užsivilko Rajonas Rondo. Po operacijos mėnesį reabilitacijoje buvęs gynėjas šiąnakt per 5 minutes pelnė 2 taškus bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus. „Adrenalinas sukilęs, tad, žinoma, jaučiuosi puikiai. Matysime, kaip mano kūnas į tai reaguos vėliau“, – po mačo teigė Rondo.

IŠ ŠONO. Lonzo Ballas komandos draugų žaidimą ketvirtajame kėlinyje stebėjo nuo atsarginių suolelio. Prieš tris dienas trigubą dublį atlikęs „Lakers“ naujokas šiąnakt pelnė 7 taškus, atkovojo 5 kamuolius bei atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Lemiamame ketvirtyje Ballo vietą aikštelėje užėmė puikiai rungtyniavęs Jordanas Clarksonas, kuris iš viso per 26 minutes pelnė 25 taškus bei užfiksavo geriausią asmeninį rezultatą šį sezoną.

Ketvirtajame ketvirtyje „Lakers“ suklydo vos du kartus, kai per pirmuosius tris kėlinius – 14 kartų. Fynikso „Suns“ neišgelbėjo ir 36 taškus pelnęs Devinas Bookeris.

PLANAS. Karlas-Anthony Townsas tapo antruoju žaidėju NBA istorijoje, kuriam iki 22-ojo gimtadienio pavyko pelnyti bent 3 tūkst. taškų ir atkovoti bent 2 tūkst. kamuolių. Iki tol vienintelis tai padaręs buvo Dwightas Howardas.

Puikiai žaidžiantis „Timberwolves“ centras svajoja apie ilgą karjerą. „Esu palaimintas, kad jau karjeros pradžioje esu sėkmingas. Tikiuosi toks būti ir artimiausius 17 metų. Tikiuosi, kad iš viso žaisiu 21 sezoną ir vienu aplenksiu Keviną Garnettą“, – sakė Townsas.

STRINGA. Pagrindiniu „Jazz“ puolimo lyderiu buvęs Rubio ėmė strigti ir tapo silpnąja ekipos vieta. Spalio mėnesį ispanas per 7 mačus pelnydavo po 15,7 taško ir 7,3 rezultatyvaus perdavimo, pataikydavęs 43 proc. metimų iš žaidimo bei 35,1 proc. tritaškių. Viskas apsivertė lapkritį, kuomet Rubio pelno po 13 taškų bei atlieka 4,2 rezultatyvaus perdavimo, o iš žaidimo pataiko 31,8 proc. metimų, nuo trijų taškų zonos – vos 17,4 proc,

„Nenoriu, kad Rubio save vertintų pagal savo metimą, – sakė „Jazz“ strategas Quinas Snyderis. – Noriu, kad jis ir toliau įtrauktų komandos draugus į žaidimą ir teisingai skaitytų situacijas.“

GARSENYBĖ. Los Andželo „Clippers“ ir Filadelfijos „76ers“ rungtynėse tarp žiūrovų įsitaisė ir neseniai boksininko karjerą baigęs Floydas Mayweatheris.

Floydas Mayweatheris
Nuotr. AFP - Scanpix

NEATPAŽĮSTAMI. „Clippers“ šiąnakt pripažino „76ers“ krepšininkų pranašumą. Tai buvo aštuntasis Doco Riverso kariaunos pralaimėjimas per pastaruosius 9 mačus. Los Andželo ekipa sezoną pradėjo laimėdama 4 rungtynes paeiliui.

„Clippers“ vyrukams niekaip nesisekė sulaikyti Joelio Embiido. Kamerūnietis žaidė net 36 minutes, o tai yra jo karjeros rekordas. Per šį laiką centras pelnė 32 taškus (sezono rekordas) ir atkovojo 16 kamuolių (karjeros rekordas). Visgi po mačo jis išliko kaip visada šmaikštus: „Kol kas žaidžiu tik maždaug 50 proc. savo pajėgumo“, – rimtu veidu televizijos kameroms patikino Embiidas.

• Daugiau naujienų apie NBA rasite paspaudę čia.
  • NBA statistinius lyderius rasite paspaudę čia.