• „Baskonia“ per pirmus du kėlinius į „Real“ krepšį įmetė 64 taškus
  • „Real“ pralaimėjo trečią kartą iš eilės
  • Jonas Mačiulis per 6 minutes pelnė 4 taškus
  • „Baskonia“, būsimoji „Žalgirio“ varžovė, laimėjo antrą kartą per 3 mačus

Fantastišką gynybą ir uraganinį puolimą pademonstravusi Vitorijos „Baskonia“ (2-5) ekipa iškovojo antrąją pergalę Eurolygoje. Baskai namuose net 105:75 (36:17, 28:27, 24:19, 17:12) nušlavė Madrido „Real“ (4-3) krepšininkus, kuriems tai buvo trečioji nesėkmė iš eilės.

13
20
6
100%
4/4

Šeimininkai varžovus į nokdauną pasiuntė jau per pirmąsias tris minutes, kuomet susikrovė dviženklį pranašumą (15:5). Po pirmojo kėlinio „Baskonia“ pirmavo 36:17. Likęs mačo laikas buvo tik formalumas.

Pedro Martinezas leido pasireikšti visiems 12 žaidėjų ir visi jie pelnė taškus. Daugiausiai aikštėje laiko praleido jaunasis latvis Rinalds Malmanis, kuris rungtyniavo 22 minutes.

Šeimininkai pademonstravo fantastišką taiklumą – dvitaškius metė 62 proc. taiklumu (24/39), o tritaškius realizavo 43 proc. taiklumu (12/28). Svečia iš Madrido dvitaškius metė 52 proc. taiklumu (17/33), o iš toli metimus realizavo 29 proc. taiklumu (8/28).

„Real“ komandai koją kišo pralaimėta kova dėl atšokusių kamuolių. Ji buvo pralaimėta 28:40. Baskai padarė tik 6 klaidas, o Madrido atstovai suklydo 11 kartų.

Jonas Mačiulis pralaimėjusiųjų gretose žaidė 6 minutes, per kurias pelnė 4 taškus (0/1 trit., 4/4 baud. met.), išprovokavo 3 pražangas ir surinko 6 naudingumo balus.

„Mano sėkmingas žaidimas nieko nereiškia. Svarbiausia, kad mūsų komanda laimėjo. Kuomet turi tokį fanų palaikymą už nugaros yra žaisti daug lengviau. Tikiuosi, kad taip žaisime ir toliau“, – pasakojo geriausias mačo žaidėjas Marcelinho Huertas.

„Mes labai gerai pradėjome rungtynes. Žaidėjai, pakilę nuo suolo, sužaidė puikiai. Noriu, kad mūsų komanda suprastų, kokia svarbi yra gynyba“, – mintimis dalijosi „Baskonia“ treneris Martinezas.

„Baskonia“: Rodrigue'as Beaubois 15, Marcelinho Huertas 13, Jaysonas Grangeris 12, Matthew Janningas 11, Janis Timma 10.

„Real“: Luka Dončičius 18, Walteris Tavaresas 10, Rudy Fernandezas 9, Jaycee Carrollas 7.