Nuotr.:
  • FIBA vadovas Eurolygos požiūrį į naują Europos krepšinio sistemą pavadino cinišku
  • Baumannas sutinka, kad iš visų Europos krepšinio federacijų, labiausiai nepatenkinta turėtų jaustis daug NBA žaidėjų netekusi Prancūzija
  • FIBA vis dar palankiai žiūri į galimą dialogą su Eurolyga, tačiau dėl pastarosios požiūrio, jo nesitiki

Jau šią savaitę prasideda 2019-ųjų pasaulio čempionato atrankos turnyras, kuomet pirmąkart nacionalinės ekipos varžysis klubinio sezono įkarštyje.

Tokia Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) pertvarka sukėlė daug šurmulio, mat šiuo atveju savo rinktinėms atstovauti negalės ne tik NBA, bet ir Eurolygos žaidėjai.

FIBA generalinis sekretorius Patrickas Baumannas prieš pat pirmąjį rinktinių langą pateikė atsakymus aktualiais klausimais. Krepšinio funkcionieriaus teigimu, tokios sumaišties dėl Eurolygos žaidėjų nedalyvavimo nebūtų, jei ne šios organizacijos priešiškumas FIBA pertvarkoms.

„Ginčai su Eurolyga dar nesibaigė, kadangi ciniškas šios organizacijos požiūris lėmė, kad dabar pasaulio čempionato atranka ir Eurolyga vyks tą pačią dieną. Taip žaidėjai įstatomi į neįmanomą situaciją, priverčiant juos rinktis tarp rinktinės ir klubo. 

Savo žodžius renku atsargiai, todėl atsakingai pareiškiu, kad Eurolygos abejingumas yra ciniškas. Ši organizacija puikiai žinojo visus siūlomus tvarkaraščius, ir kokia kaktomuša bus, jei jie kirsis. Tai visus įstūmė į situaciją, kuri yra žalinga visiems – ir žaidėjams, ir sirgaliams.

Neabejojame, kad tai buvo apgalvoti ėjimai. O to buvo galima lengvai išvengti, kadangi FIBA siūlė ne vieną kompromisinį sprendimą, aštuonerias rungtynes perkeliant viso labo vieną ar dvi dienas. Vis tik Eurolyga tarnauja siauro elito naudai, jų interesus statant aukščiau visų kitų Europos krepšinio narių“, – sakė Baumannas.

– Manoma, kad langų sistema, kuri taikoma futbole, krepšinyje nėra įmanoma dėl NBA įtakos. 
– Jau diskutuojant buvo aišku, kad NBA tikrai neišleidinės žaidėjų lapkritį ir vasarį, tačiau tai nereiškia, kad NBA žaidėjai negalės rungtyniauti kitu metu – birželį ir rugsėjį, jau nekalbant apie pagrindinį pasaulio čempionato turnyrą.

Žaisti be NBA žaidėjų nebuvo lengvai priimtas sprendimas, vyko karštos diskusijos tarp FIBA narių iš viso pasaulio. Galiausiai sprendimas buvo priimtas anoniminiu balsavimu.

Taigi, reikia pripažinti, kad Eurolyga veikia nesąžiningai, kaltindama FIBA organizaciją, neva pirmiau buvo sukurta, o tik po to ieškota sprendimų. O situacija išsprendžiama lengvai – tereikia tik generalinio direktoriaus laiško su sprendimu pastumti rungtynes per kelias dienas.

Eurolyga laikosi principo, kad regione ji yra NBA analogas, tačiau nieko negali būti toliau nuo tiesos nei ši nuomonė. NBA lyga turi visai kitą struktūrą verslo ir socialinio modelio prasme. Eurolyga savo regione to paties tikrai neturi.

NBA žaidėjai žaidžia tik toje lygoje, niekur kitur ir taip yra kone 70 metų. Eurolyga yra kaip papildomas turnyras, nes komandos žaidžia dar ir nacionaliniuose čempionatuose, o savo aplinkas turi ir federacijos. Tiesa yra tokia, kad NBA sporto pasaulyje turi unikalias pozicijas, tačiau ši organizacija pasaulio atžvilgiu yra nusiteikusi labai draugiškai ir bendradarbiauja su FIBA. Eurolyga labai norėtų būti tokia pačia, tačiau visiškai nesidomi bendradarbiavimu su mumis ir šalių federacijomis.

– Kodėl nebuvo priimtas Eurolygos sprendimas kvalifikaciją rengti vasarą, kuomet galėtų žaisti ir jos, ir NBA žaidėjai? 
– Nes tai nieko neišspręs, tik parodomas Eurolygos požiūris. Jie nori duoti vos vieną mėnesį per metus ir dar tuomet, kai visi žmonės yra paplūdimiuose. Viena priežasčių rengti šiuos langus buvo ta, kad namie žaidžiančios rinktinės būtų matomos ir trauktų susidomėjimą. Tuo metu mes viską rengiame taip, kad žaidėjai gautų ir laisvą vasarą poilsiui, kas jiems yra labai svarbu. Per sezoną Eurolygos žaidėjai sužaidžia bemaž 80 rungtynių. Kiek iš jų norės dar kautis birželio mėnesį rinktinėse?

Nuotr. FIBA

Kai kurios federacijos dar prieš trejus metus žinojo, kad atrankos langus gali teksti žaisti be NBA žaidėjų ir vis tiek balsavo už šį sprendimą. Negalime pasikliauti vien NBA žaidėjais. Kiekviena šalis turi ieškoti savo naujų talentų ir plėtoti nacionalines pirmenybes. Suprantu, kad Prancūzija šiame kontekste turi unikalią poziciją, kadangi daug tos šalies žaidėjų rungtyniauja NBA ir dabar jų paprasčiausiai nebus. Nebus net ir Eurolygos žaidėjų, kurių prancūzai ir taip turi labai mažai. Tik priminsiu, kad ponui Jose Bertomeu buvo rašytas laiškas su kreipimusi dėl galimų pokyčių, o jų atsakymas buvo pateiktas tik po kelių mėnesių su mintimi, kad Eurolyga tvarkaraščio prie FIBA nederins. 

– Ar planuojami vardiniai kvietimai 2019 metų pasaulio pirmenybėms ar 2020 metų olimpinėms žaidynėms, jei puikios rinktinės be geriausių savo žaidėjų neperžengtų atrankos barjero?
– 2019 metams neplanuojami jokie papildomi kvietimai. Juk tokia šalis kaip JAV taip pat žais atrankos varžybose. Bus pilnavertis kvalifikacinis procesas, išskyrus Kiniją, kuri bus čempionato organizatore. Kitos ekipos turės praeiti kvalifikacinius etapus.

16 geriausių pasaulio čempionato komandų turės galimybes kautis ir olimpinėse žaidynėse Japonijoje ir patekti į jas per kvalifikacinį etapą, bet jokių atskirų pakvietimų nebus.

– Ar vis dar įmanomas koks nors kompromisas su Eurolyga?
– Atranka prasideda jau šią savaitę, tačiau mūsų durys visada yra atviros dialogui. Vis tik esame įsitikinę, kad Eurolyga nori atskirti Europos krepšinio sistemą, o mes norime apginti iki šiol sukurtą žemyno sporto sistemą. Kas boikotuos šį modelį, prisiims atsakomybę. Mes laikomės pozicijos, kad Europos komisijai reikia leisti spręsti, ar tai teisinga ir legalu.


Rodyti komentarus
2017-11-24 00:16
nors vienas straipsnis is FIBA puses.. daug flopu ista organizacija dare, bet galu gale kiekviena federacija turi joj savo balsa, galima viska pakeist. Dabar visi turi staiga taikytis prie uzdaros moneylygos, kurioj net negalioja joks sportinis principas.

Futbolas, tinklinis, rankinis, ledo ritulys, visi normaliai gyvena su normalia Cempionu lyga, i kuria patenkama per nacionalinius cempionatus, ir (isskyrus ledo rituli su savo unikalia sistema) langais kvalifikacinems i Europos ir Pasaulio Cempus, o jau kasiui staiga butina kad 16 klubu pagal savo marketingo poreikius visus sokdintu
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-23 23:11
krepsinio ziuretojas
to krepsinio ziuretojas

kokia cia gera sistema,jei negali dalyvauti pajegiausi zaidejai?

O nepagalvojai, kad ne pati sistema kalta, kad visi žaidėjai negali dalyvauti? Manau, kad kalta 16 klubų eurolyga, kuri nesuderino savo tvarkaraščio.

NBA žaidėjai negalėdavo žaisti ir iki 2003 m. organizuotoje langų sistemoje, negalės ir ateityje. Taip, čia yra visos šios situacijos minusas, bet NBA yra šviesmečiais toliau už visokias eurolygas. Tiesiog nesulyginami dalykai, kaip Bauermanas ir aiškina.

Eurolygą daugiau mažiau žiūri tik tų 16 klubų sirgaliai, ji neatstovauja visos Europos.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-23 23:02
to krepsinio ziuretojas
kokia cia gera sistema,jei negali dalyvauti pajegiausi zaidejai? Taip ir anksciau ne visi dalyvavo,bet del ivairiu priezasciu-traumu,nuovargio,kuno atstatymo,netgi "baldu perstumdymo" (buvo toks nuskambejes atvejis Lietuvoje,berods su Timinsku).Bet tai buvo arba zaideju sprendimai,arba nepalankiai susikloste aplinkybes.O dabar to nera,zaidejai pastatyti i nuo ju nepriklausancia padeti. Ir palyginimas su futbolu cia netinka.Juk ten FIFA ir UEFA taip viska isuko ir sutvarke,kad ju rengiamos varzybos be galo pelnyngos ir sios organizacijos valdo viso Pasaulio futbola.Krepsinyje gi yra galinga niekam nepavaldi NBA (kaip ir ledo ritulyje NHL) ir ten zaidzia beveik visi stipriausi zaidejai,Europoje klubai del to ir ikure savo Eurolyga nes neapsikente parazituojancios FIBA,kurios organizuomoje Eurolygoje patirdavo milziniskus nuostolius,o dabar viska pakelus i kita lygi ir vis labiau tobulinant, sumane atsiimt svarbiausius turnyrus.O situos langus nuleme Afrikos,Azijos ir Europos saliu,kuriu federaciju vadovai prisislieje prie Baumano ir Ko,balsai.Zodziu cia visiska nesamone ir nera ko diskutuoti.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-23 22:48
Miklas
Sitas serbas kur paveiksliuke... ar as klystu?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-23 22:22
ha
Teisybė!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-23 21:35
krepsinio ziuretojas
Labai protingi atsakymai į klausimus, ypač dėl NBA. Gera ir įdomi ta langų sistema, sėkmingai veikė iki 2003 m., veiks ir dabar. Reikia tikėtis, kad nuo kitos sezono viskas stos į savo vietas ir rinktinėse žais ir Eurolygos žaidėjai.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-23 19:24
Anonimas
sry ant NBA FIBA neloja, nes bijo.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-23 19:21
Anonimas
Pastebejot, kad zurnalistai spausdina tik FIBA atstovu nuomones? Kokio velnio imt is ju interviu, gi jie uzvire visa sita shuda ir dabar visom keturiom kalte vercia ant EL ir NBA.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-23 19:20
as
Ne kasei tokios petraukos, kasej reikia susizaidimo ir pns.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-23 19:17
msd
ko kysa tik eurolyga??? ko bijo NBA liest??? gi ten losia didziausios europos zvaigdzes komandu lyderiai,kodel tik eurolyga liecia ? del kelioniu tarp altanto ? siais laikais ? aha bla bla bla,,,,, futbole gi europoj didziausios pasaulio zvaigzdes zaidzia,bet tai netrugdo pietu amerikos all staram nukeliaut savaite i savo salis pazaist ir grizt ,tiesiog bijo nba nes pasiute toli ir i jokius kompromisus net nesivelia o eurolyga paty kalta kad snekasi kartais su fiba,paskui ta ir loja ant jos
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-23 19:07
djgaffer
Kol ten sėdės tokie,kaip šitas barsukas,tai nieks nesikeis.Vieni ieško kompromisų,kiti ieško kompromisų,bet kaip visada nieks nieko nesuieško.Pati EL šiaip galėjo padaryti daugiau tų savaičių,kai po dvi rungtynes žaidžiama.Tada per tuos langus EL klubai galėtų išleisti savo žaidėjus.Visuose turnyruose,nacionaliniuose čempionatuose,padaroma pertrauka,bet tik ne Eurolygoje.Tik parodo,kad nieks ten nesikalba ir jokių kompromisų neieško.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-23 18:36
Anonimas
Nu tai birzeli, rugseji gales losti ir el zaidejai. Tai kame problena siam bukuciui. Jei del nba nskauda galva tai ir pora langu palos ir be eurolygos zaideju.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-23 18:30
....
abu yra nevykeliai kuriem svarbu pinigai, tiksliau eurolygai savrbu pinigai, fibai ne nes ju neturi ir nera kaip ju pritraukt.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-23 18:22
Hadasauksaplaukis
Grynas kiaules snukis pas ta bybermana...

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-23 17:54
adekvatus
sukurta modeli? ta prasme? WTF BAUMANAI EIK TU XXXXXXXX
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 15

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas