Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Lukoševičius

Nors Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis ir Gintaras Krapikas yra geri bičiuliai, tačiau ne Sabas savo buvusiam komandos draugui pasiūlė tapti Lietuvos jaunimo rinktinės (iki 20 metų) vyriausiuoju treneriu.

Rūpintis perspektyviausia šalies jaunimo rinktine, kurioje žaidžia tokie talentai kaip Arnoldas Kulboka, Gytis Masiulis, Tadas Sedekerskis ar Arnas Velička, 56-erių metų Krapiką pakvietė Lietuvos nacionalinės komandos treneris Dainius Adomaitis.

„Man paskambino Dainius ir pasiteiravo, ar domintų darbas Lietuvos jaunimo rinktinėje. Pasiūlymas ir užklausimas buvo iš jo pusės, o aš tuoj pat sutikau. Manau, kad jis, kaip vyrų rinktinės vyriausiasis treneris, yra atsakingas už viso Lietuvos krepšinio piramidę. Jam turi būti aktualu tai, kas auga, tad ieškojo tokio žmogaus rinktinėje, kurio nuomone tiki ir pasitiki“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė Rimantą Grigą šioje rinktinėje pakeitęs Krapikas.

Lapkričio pabaigoje jaunimo rinktinės treneriu paskirtas Krapikas darbo ieškosi dar nuo vasaros. Jis teigia, kad turėjo kontaktų ir su klubais, ir su viena pajėgia kitos šalies rinktine. Tapęs dvidešimtmečių treneriu Krapikas neatsisako minties ir toliau ieškoti darbo klube, tačiau džiaugiasi, kad galės daugiau dėmesio skirti naujam darbui.

„Buvo kontaktų ne tik su klubais, bet ir su kitos šalies rinktine. Kalbos buvo toli pažengusios, bet jeigu parašas nepadėtas, tai jos iki galo neįvyko. Tai gero lygio rinktinė ir tikrai būčiau norėjęs ten dirbti šiame olimpiniame cikle. Dabar esu treneris, kuris toliau ieško darbo ir tuo pačiu džiaugiuosi turėdamas užduotį su jaunimu“, – apie nesėkmingas darbo paieškas teigė Krapikas.

Specialistas ketina ne tik stebėti potencialių kandidatų į rinktinę žaidimą, tačiau taip pat planuoja pats kontaktuoti su jais ir duoti pastabų, ką šie turėtų pagerinti savo žaidime, jog turėtų galimybę dėti didesnį žingsnį savo karjerose.

Treneris taip pat išreiškė susirūpinimą dėl pagrindinių jaunimo rinktinės žaidėjų Kulbokos ir Sedekerskio. Pirmasis gauna žaidimo laiko ir yra rezultatyvus, tačiau jo ginama Kapo d'Orlando komanda Italijos ir FIBA Čempionų lygoje iškovojo vos 4 pergales iš 14.

Tuo metu Sedekerskį ir kitą puolėją iš Lietuvos puolėją Deividą Gailių „You First“ krepšinio agentūros atstovai nusiuntė į Ispanijos lygos Burgoso „CB Miraflores“ komandą, kurioje 19-metis žaidžia tik vienerias rungtynes per savaitę, o jose vidutiniškai praleidžia po 10 minučių.

Nors strategas debiutuos už jaunimo rinktinės vairo, tačiau jam jau anksčiau klubuose teko dirbti su jaunimu. „Žalgiryje“ Krapikas treniravo pirmuosius žingsnius šiame lygyje žengusius Luką Lekavičių, Edgarą Ulanovą, Artūrą Gudaitį, Donatą Tarolį, Vaidą Kariniauską, Tomą Dimšą ir kitus.

Nuotr. Fotodiena.lt/E.Blaževičius

Interviu su tinklalapiu „BasketNews.lt“ Krapikas pasidalijo mintimis apie naują karjeros stotelę, įvertino geriausių šios kartos krepšininkų žaidimą, papasakojo apie jų situacijas klubuose bei atskleidė, kad gali į dvidešimtmečių rinktinę ir jaunesnių krepšininkų, pavyzdžiui, netrukus aštuonioliktąjį gimtadienį švęsiantį Veličką.

– Kaip sutikote Dainiaus Adomaičio ir LKF kvietimą prisijungti prie jaunimo rinktinės? – „BasketNews.lt“ paklausė Krapiko.
– Turiu laiko ir mielai, su dideliu noru ir entuziazmu sutikau. Nors tai jaunimo rinktinė, tačiau šie krepšininkai jau yra vyrai. Daugeliui tai gali būti paskutinis Europos čempionatas, nes ne visi pateks į Lietuvos rinktinę. Dažnai „Žalgiryje“ ir kitose komandose tekdavo dirbti su jaunimu, kurie ateidavo iš dublerių komandos, tad man tai nebus naujiena.

– Ar prieš tai stebėjote šios 1998 metų gimimo kartos žaidimą?
– Taip, bet čia yra toks amžius, kai jaunuolis per metus gali padaryti tiek didelį šuolį, tiek nuosmukį. Be abejo, esu matęs žaidėjus, ypatingai pagrindinius: Kulboką, Sedekerskį, nekalbant apie Masiulį ar Veličką. Bus įdomu pažiūrėti, kaip jie ir kiti per tuos metus patobulėjo, o gal stovėjo vietoje ar net susilpnėjo, nes būna ir taip.

Nė vieno iš tų, kurie anksčiau vaidino kažkokią rolę rinktinėje, nėra atsisakoma. Stebiu smulkesnę statistiką, planuoju su daugumos krepšininkų treneriais pasikalbėti. Man įdomu, kiek jiems yra įdomus krepšinis, koks yra noras būti geru krepšininku. Net ir talentingi žaidėjai ne visada tam skiria didelį dėmesį. Daugelis iš jų turi galimybę tapti gerais krepšininkais, bet jie yra tik karjeros pradžioje. Svarbu, kokie jų siekiai ir tikslai.

Daugelį jų esu matęs. Nemažai žaidžia „Žalgirio“ dubleriuose, tad šiek tiek informacijos jau turiu. Galutinė nuomonė bus tuomet, kai juos pamatysiu savo treniruotėje. Tuomet labai greitai viskas pasimato, žaidėjai nieko nebegali nuslėpti. Čia kaip kompiuteris – vieni būna lėti, ilgai apdoroja duomenis, o greiti tai daro akimirksniu. Taip ir su krepšininkais – vienam pasakai ir jis jau praeidamas sako „Treneri, supratau“. Kitas žiūri ir klausia „Ką man reikės daryti?“ Kol jis tai suvirškina, jau reikia būti padarius.

– Paminėjote 17-metį Veličką. Ar jaunesni krepšininkai gali gauti kvietimą į šią rinktinę?
– Aš ne vieną Arną Veličką turiu kandidatų sąraše, jis nebus vienintelė išimtis iš jaunesnių. Man nesvarbu, kokių  gimimo metų yra krepšininkas. Žiūriu į tai, kiek jis galės pagelbėti šiai rinktinei. Jeigu matysiu, kad žaidėjas gali padėti, tuomet jis galės būti ir vieneriais, ir dvejais metais jaunesnis.

Jau dabar turiu 24 žaidėjų sąrašą ir manau, kad artimiausiu metu jį dar šiek tiek praplėsiu, nes kol kas neturiu jokių duomenų apie krepšininkus, žaidžiančius už Atlanto. Tuo dabar ir užsiimsiu. Vėliau trumpinsiu sąrašą.

Nuotr. FIBA

– Kas šioje rinktinėje turi didžiausią potencialą?
– Labai sunku pasakyti. Jeigu kalbėsime apie praėjusių metų rinktinę, tai žinome, kad Kulboka, Sedekerskis. Nekalbant apie Gytį Masiulį, kuris jau „Žalgiryje“ turi minučių, jie visi yra labai perspektyvūs. Iš kitos pusės, labai reikalinga žaidimo praktika. Truputį neramu stebint, kad Tadas Sedekerskis, išėjęs iš labai stiprios Eurolygos komandos su mintimi gauti daugiau žaidybinės praktikos, tų minučių negauna. Tai tik neramina, bet nėra taip, kad žaidėjas nesitreniruoja ir nedirba. Noriu pats su žaidėjais pabendrauti ir jų pačių paklausti priežasčių, kodėl jie nežaidžia. Taip ir pats išreikšiu mintį, ko tiems krepšininkams trūksta. Laiko iki vasaros yra, jie nėra iki galo susiformavę, todėl turi potencialo tobulėti. 

– Nemažai žaidėjų rungtyniauja pralaiminčiose NKL ir užsienio komandose. Ar tame matote bėdą?
– Mane tai labiausiai ir neramina. Tie krepšininkai, kurie turėtų būti rinktinės lyderiais, nežaidžia klubuose, kurie kovotų dėl titulų. Jie žaidžia silpnose komandose ir susikuria gerą statistiką, bet nesivysto jų nugalėtojų mentalitetas. Tokiuose trumpuose čempionatuose tai yra nežmoniškai svarbu. Tiems žaidėjams pralaimėjimas pradeda darytis kasdienybe, o tai nėra gerai. Jiems pralaimėjimas turi būti kaip signalas kažką pergalvoti, kažką daryti kitaip, daugiau dirbti. O dabar jie sako „Nieko, gal kitą kartą laimėsime“.

Reikia atkreipti dėmesį, kad žaidimas klubuose yra vienas dalykas, o visai kita – pasirodymas rinktinėje. Žemiau stovinčiose NKL komandose, kuriose žaidžia dauguma jaunųjų šios rinktinės krepšininkų, jie turi daug laisvės, nes tame lygyje yra geri. Atėjus į rinktinę tos laisvės ir tiek galimybių turėti kamuolį nebus. Surinkus vien egoistus, kurie galvos tik apie savo statistiką, nieko nepasieksime. Mano užduotis tokia ir bus, kad iš tų didžiulį potencialą turinčių vyrų padarytume aukščiausių tikslų siekiančią komandą.

– Mažiau minučių žaidžiantis Gytis Masiulis gina į titulus pretenduojančio „Žalgirio“ garbę. Ši situacija yra geresnė?
– Masiulis yra tokioje situacijoje, kuomet kasdien treniruojasi su žymiai aukštesnio pajėgumo krepšininkais. Jie jį lenkia ir meistriškumu, ir patirtimi, bet komandos tikslus ir siekius jis jaučia viduje. Tai jį ugdo, tad dėl jo man nekyla jokių abejonių. Kitas dalykas, Gytis turi rolę. Suprantu, kad Šarūnas Jasikevičius Eurolygoje negali duoti daug minčių. Jam reikia laimėti, komanda kiekvienose rungtynėse kaunasi. Bet Gytis vis tiek turi minučių ir per jas atlieka tą darbą, kurio treneriai ir prašo. Su tokiais žaidėjais galima laimėti. Jis žaidžia komandoje, kuri siekia laimėti titulus, o Eurolygoje – kiek įmanoma daugiau rungtynių.

Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis

– Vienas perspektyviausių aukštaūgių Rokas Gadiliauskas prieš tai žaidė Gran Kanarijoje, o dabar priklauso Sankt Peterburgo „Zenit“. Ar turite žinių apie šį 210 cm ūgio centrą, kuris Rusijos lygoje renka po 3,5 taško?
– Gadiliauskas žaidžia net ne pagrindinėje komandoje. Žaidėjas yra labai perspektyvus, o tas klaidžiojimas ir nuolatinės vietos neturėjimas truputį neramina, bet jis yra labai gerų duomenų žaidėjas, galintis duoti naudos. Jam, kaip ir kitiems, reikės daug savyje pergalvoti. 

– Vis buvo kalbama, kad šioje kartoje nėra aukšto lygio įžaidėjo. Ar matote šioje pozicijoje problemą?
– Esu susidaręs sąrašą įžaidėjų, kuriuos nori matyti komandoje. Dabar krepšinyje klasikinio įžaidėjo kartais ir nereikia, tinka du combo gynėjai, kurie yra agresyvūs puolime, sugeba žaisti du prieš du ir kurti žaidimą. Pažiūrėsime, kaip su šia užduotimi tvarkysis Velička. Aistis Pilauskas buvo vis skriaudžiamas traumų ir negalėdavo pasireikšti, o jis būdavo labai svarbus tiek aikštelėje, tiek kuriant kolektyvą. Pamatysime, ką jie gali duoti.

– Šį savaitgalį Palangoje NKL rungtynėse stebėjote šios kartos įžaidėjo Tado Pažėros žaidimą. Kokį įspūdį susidarėte?
– Labai rezultatyvios jo rungtynės, surinko 30 taškų, bet man tai nėra svarbu. Rinktinėje jis tiek metimų neišmes. Jeigu išmestų, tai ką kiti veiks, lengvąja atletika užsiiminės? Aš žiūriu į tai, kokias jis turi stiprias puses ir kaip galima jas išnaudoti. Jeigu matau, kad krepšininkas yra labai agresyvus ir pataikantis, tai jam reikia tas progas sukurti. Jis aikštėje turi parodyti tai, ką sugeba geriausiai. O Pažėra gerai prasiveržia, meta daug baudų, jas realizuoja 90 proc. taiklumu. Tegul jį stabdo pražangomis, tegul jis pataiko baudas ir turėsime puikų derinį. Svarbu žinoti žaidėjo stiprias puses ir tai išnaudoti. 

– Velička Ispanijoje pasižymi prastu pataikymo procentu (38 proc. iš žaidimo). Kokios jo perspektyvos?
– Velička yra jaunesnis, jam tik 17 metų. Negalima sakyti, kad jis neturi metimo, kadangi viskas greitai gali pasikeisti. Būna, kad profesionalūs krepšininkai patobulina ne tik metimus, bet ir driblingą, baudų pataikymo procentą. Viskas priklauso nuo to, kiek tu įdedi pastangų. Pasakyti, kad 17 metų vaikinas neturi metimo, yra daugiau negu keista. Tuo labiau, kad jis nebijo mesti. Jis turi kiaušus. Reikia įdėti darbo ir tą procentą pasikelti.


Rodyti komentarus
2017-11-29 08:38
Apsaugok
Dieve bet kurios šalies jaunimą nuo tokių antitrenerių

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-29 07:22
Nu neee
Greiciau ateitu Vainauskas su Pacesu, vienas i prezidentus, o kitas i trenerius. Tada butu tvarka!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-29 07:10
smushas
svogeriu krastas...

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-29 03:35
deivux
atsimenu kai jis nevezi treniravo pries kokius 5 metus,tai po menesio isspyre ir pasake,kad tokio trenerio net savo priesui nelinkeciau...poto vel gryzo i zalgiri ir rode toliau savo fokusus :PP
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-29 01:38
Jou
Ble tai kai kisenine lkf sukasi kas kieno geresnis draugelis tas ta ir pasiulo i ribktine - zjbs - su tokiu prezidentu ir jo sutve - greiciau ateitu Milasius

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-28 23:24
jonas
Atrodo kad kai kurie is jusu raso visur ir bet ka.Ka esate asmeniskai pasiekr isskyrus kvailus komentarus ir visiska kvailuma Zmogus dar ne nepradejo o jus jau zinote kaip bus.mokekite palaukti

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-28 23:11
Komentatoriai
O jus matete bent vienas to jaunimo rungtynes? Ar zinote kiek treneriu Lietuvoje turime, kurie galetu vadovauti 20 metu zaidejams? Jie jau vyrai ir jiems reikia treneriu, kuris dirbo su vyrais. Visi labai gudrus metytis ivairiais komentarais, kad tas durniu, tas asilas ir t.t.... o kas gali treniruoti 20- mecius? Taigi per vykdomaji Sabonis pasake, kad Maksvytis atsisake, nes nori pailseti...Maskoliunas irgi nenori dirbti...dar vienas treneris turi savo planu ir viskas. As irgi noreciau, kad rinktine treniruotu Jasikevicius, bet jis galvoja apie savo karjera klube. Jis juk zinojo apie situacija, kokia bus krepsinyje tarp Eurolygos ir FIBA IR nenorejo treniruoti rinktines. Nustokit gal verkslenti ir inksti, kaip viskas blogai ir t.t....

Sutinku su "nesuprantu" komentaru visiskai!!!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-28 20:47
jyf
Nu db rinktine los kaip zalgiris pries pora sezonu. Nuolatinis tasku gimdymas,zaidimas per baudos aikstele, beveik jokiu tritaskiu, kamuolio smaukymas iki kokios 20sek. Rezultatyvumas nesieks ne 70tsk. Nu juk cia praeities krepsinis. Jau stebedamas zalgiri jo atsiziurejau iki soties ir db megaujuosi kiekviena diena kai zalgiri treniruoja saras. O toki praeities krepsini propaguojanciam treneriui leist treniruot jaunima bent man atrodo kaip talentu zudymas.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-28 20:36
nesuprantu
gal galite man pavardinti bent penketuka normaliu lt treneriu? dar tu kurie sutiktu vasara aukot jaunimui? is komentaru visi blogi, tad akivaizdu kad turit savo kandidatus kurie buti verti vadovauti jaunimo komandai.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-28 20:00
:)
Nuo kada sitas Kosavo siaubas, pradejo dar ir jaunima reguliuot. Jau matem tavo sugebejimus. Negalima i jo rankas viska duot. Tiesiog vien tam kad nesunaikintu visko.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-11-28 18:57
Vienas talentas
priviliojo kitą talentą.................
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 11

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas