Kyrie Irvingas Nuotr.: AP – Scanpix
Kevinas Love'as Nuotr.: AFP - Scanpix
Giannis Antetokounmpo Nuotr.: AP - Scanpix
Ricky Rubio Nuotr.: AP - Scanpix

Mokymosi procese esanti Filadelfijos „76ers“, rekordų knygos kylantis LeBronas Jamesas, Richardo Jeffersono patarimas Nikola Jokičiui, karjeros rungtynes sužaidęs Willas Bartonas bei Austino Riverso pasiūlymas sirgaliui – tai ir daugiau – gruodžio 1-osios NBA pulse.

Gruodžio 1-osios NBA pulsas

TVARKARAŠTIS. Šiąnakt Filadelfijos „76ers“ išvykoje turėjo pripažinti Bostono „Celtics“ pranašumą ir sužaidus 21 mačą savo sąskaitoje turi 12 pergalių. Per šį laikotarpį Bretto Browno kariaunai teko žaisti su galingiausiais varžovais lygoje. Tai buvo antras jų susitikimas su „Celtics“, po dukartu žaidė su Hjustono „Rockets“ bei „Golden State Warriors“ ir sykį – Klivlando „Cavaliers“.

„Šiuo metu mes žaidžiame su karališkaisiais NBA klubais, – sakė „76ers“ strategas. – Mes žaidžiame su geriausiomis lygos komandomis. Analitikai sako, kad mūsų tvarkaraštis sunkiausias lygoje. Tai jaučiasi. Visgi manau, kad tai pagreitina mokymosi procesą. Tu visada mokaisi iš geriausių.“

LYDERIS. „Celtics“ į pergalę atvedė 36 taškus pelnęs Kyrie Irvingas. Penkis tolimus metimus įsūdęs gynėjas jau penktą kartą šį sezoną viršijo 30 taškų ribą. Bostono ekipa iškovojo 19-ąją pergalę per 23 mačus ir išlieka pirmaujančia komanda lygoje.

„Tai prabanga, – sakė Alas Horfordas. – Kyrie noras laimėti ir gebėjimas pataikyti metimus svarbiausių rungtynių metu, kai mums to labiausiai reikia – tai man vis dar daro įspūdį.“

AUKŠTYN. LeBronas Jamesas toliau perrašinėja lygos rekordų metraščius. Pergalingame mače su Atlantos „Hawks“ jis įmetė 8 metimus iš žaidimo bei šitaip pateko į lygos istorijos dešimtuką pagal pataikytus metimus. Šiuo metu LeBronas yra pataikęs 10 660 metimų. Į 11 vietą nusmuko Alexas Englishas, kurio sąskaitoje yra 10 659 taiklūs metimai. Artimiausias „Cavaliers“ lyderio taikinys – Hakeemas Olajuwonas, per karjerą realizavęs 10 749 metimus.

ĮSIBĖGĖJO. Sezono starte strigęs „Cavaliers“ traukinys įsibėgėjo. Per pirmuosius 12 mačų vos 5 dvikovas laimėję Tyronno Lue auklėtiniai dabar turi 10 pergalių paeiliui seriją. Šiąnakt „Cavaliers“ 121:114 svečiuose įveikė Atlantos „Hawks“. Tai buvo pirmoji Klivlando ekipos pergalė prieš „Hawks“ po trijų nesėkmių iš eilės.

KARJEROS NAKTIS. Denverio „Nuggets“ dvikovą prieš vieną iš lygos autsaiderių Čikagos „Bulls“ ekipų pradėjo be traumuotų Paulo Millsapo ir Wilsono Chandlerio, o prieš ilgąją pertrauką neteko ir Nikola Jokičiaus. Visgi lyderių netektis puikiai atstojo Willas Bartonas. Gynėjas pelnė 37 taškus bei užfiksavo karjeros rezultatyvumo rekordą, o jo metimas paskutinėmis sekundėmis atvedė „Nuggets“ į pergalę išvykoje.

„Žaidėme be Paulo ir Wilsono, o vėliau praradome ir Jokičių. „Mes negalime pralaimėti šių rungtynių“, – pagalvojau aš.“ Norėjau žengti žingsnį ir pradėti komandai. Tai vienos geriausių mano karjeros rungtynių“, – po dvikovos sakė Bartonas.

PATARIMAS. Antrojo kėlinio pabaigoje traumą patyręs Jokičius nutarė eiti į rubinę, tačiau jį sustabdė 16 metų lygoje žaidžiantis veteranas Richardas Jeffersonas. Puolėjas 22-erių metų serbui pasakė, kad jis turi mesti baudų metimus, prieš paliksiantis aikštę.

„Tai buvo chaotiška. Buvo minutės pertraukėlė ir jis pasakė, kad nebegali žaisti, – pasakojo Jeffersonas. – Pirmiausia, jei tu nemesi baudų metimų, tuomet varžovai pasirinks, kas jas turi mesti. Antra, jei antroje mačo dalyje pasijusi geriau, tu vis tiek negalėsi grįžti.“

GYNYBA. Milvokio „Bucks“ išvykoje 103:91 patiesė Portlando „Trail Blazers“, o raktas į pergalę buvo gynyba. Jasono Kiddo kariauna Damianui Lillardui ir C.J. McCollumui apkartino gyvenimą ties tritaškio linija. Abu gynėjai pataikė 3 tolimus metimus iš 13. Svečių arenoje šeimininkavusi „Bucks“ trečiajame ketvirtyje buvo pasiekusi 24 taškų pranašumą.

„Jie stipriai užaugo ir dabar žino, kaip reikia pabaigti rungtynes, – apie auklėtinius kalbėjo Kiddas. – Sudėtinga išlaikyti didelę persvarą. Atsiranda tendencija nusiraminti. Manau, kad ekipa padarė gerą darbą tiek puolime, tiek gynyboje. Portlande laimėti yra sudėtinga.“

IŠRETINTI. Los Andžele šiąnakt susitiko vienos labiausiai traumų paliestos ekipos. „Clippers“ ekipai padėti negalėjo keturi starto penketo žaidėjai, o vienintelis įprasto penketuko žaidėjas DeAndre Jordanas pelnė 8 taškus ir atkovojo 16 kamuolių. „Jazz“ į mačą stojo irgi neturėdama keturių žaidėjų, įskaitant gynybos flagmano Rudy Goberto bei pagrindinio taškų rinkėjo Rodney Hoodo.

Ketvirtajame kėlinyje svečiai atliko spurtą 21:4 bei pasiekė pergalę 126:107. Prie to labiausiai prisidėjo sezono rungtynes sužaidęs Alecas Burksas. Gynėjas surinko 28 taškus, atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei blokavo 3 metimus.

Žiūrovų replikų neatlaikęs Austinas Riversas pasiūlė sirgaliui užsičiaupti.

• Daugiau naujienų apie NBA rasite paspaudę čia.
  • NBA statistinius lyderius rasite paspaudę čia.

Visi praėjusios nakties rezultatai:

Los Angeles Clippers Utah Jazz 107-126 stat »
Portland Trail Blazers Milwaukee Bucks 91-103 stat »
Denver Nuggets Chicago Bulls 111-110 stat »
Boston Celtics Philadelphia 76ers 108-97 stat »
Atlanta Hawks Cleveland Cavaliers 114-121 stat »