Lukas Lekavičius Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Ianas Vougioukas Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Paulius Jankūnas Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Lukas Lekavičius buvo apdovanotas „Žalgirio“ arenoje Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
  • „Žalgiris“ 80:74 įveikė prieš tai penkissyk iš eilės laimėjusią „Panathinaikos“
  • Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Pao“ pataikė 6 tritaškius ir kauniečių 17 taškų persvarą pavertė niekais
  • Kevinas Pangosas įsirašė pirmąjį dvigubą dublį, tuo metu Edgaras Ulanovas užfiksavo asmeninį rekordą
  • Lukas Lekavičius pelnė 2 taškus ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus

Ketvirtajame kėlinyje šešių Atėnų „Panathinaikos“ (7-4) tritaškių bangą atlaikęs Kauno „Žalgiris“ (6-5) apkartino sistemos auklėtinio Luko Lekavičiaus sugrįžimą į laikinąją sostinę.

Foto galerija

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose 12,5 tūkst. žiūrovų akivaizdoje 80:74 (10:20, 21:13, 33:14, 16:27) palaužė Graikijos klubą bei nutraukė jo penkių pergalių seriją.

„Kalbos nėra – įveikus tokį Europos grandą yra puikus vakaras. Yra daug kuo didžiuotis, ypač tuo, kaip buvo perlaužtos rungtynės. Tuomet rodėme atsidavimą ir laikėmės plano. Buvo didžiulis žingsnis į priekį ir reikia toliau žingsnius didinti. „Žalgiriui“ tai – puiki pergalė“, – po rungtynių teigė Jasikevičius.

Nuo pat mačo pradžios varžovus vijęsis „Žalgiris“ per pirmąjį kėlinį surinko vos 10 taškų, o kovą dėl atšokusių kamuolių 11-4 laimėjęs „Panathinaikos“ pelnė 20 bei pirmavo dvigubai – 20:10.

Prieš ilgąją pertrauką per penkis taškus priartėję žalgiriečiai driokstelėjo trečiajame kėlinyje. Dusyk krepšį dėjimais iš viršaus sudrebinęs Aaronas White'as pelnė 8 taškus ir inicijavo šeimininkų spurtą 13:1, po kurio Jasikevičiaus kariauna pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 50:40.

Jo pabaigoje Kevinas Pangosas smeigė tritaškį, Antanas Kavaliauskas pridėjo du taškus ir per ketvirtį daugiau taškų nei per pirmą pusę surinkęs „Žalgiris“ dominavo aikštėje – 64:47.

Visgi tuomet „Panathinaikos“ į lemiamą šturmą pakilo išsitraukęs toliašaudę artileriją. Prieš tai du tolimus metimus prametęs Nikos Pappas per pusketvirtos minutės susmeigė keturis tritaškius, prie jo prisidėjo po vieną pataikę K.C.Riversas ir Chrisas Singletonas bei „Panathinaikos“ sugrįžo į rungtynes – 67:72.

8
19
11
80%
4/5

Pačiu įtempčiausiu metu „Žalgirio“ gretose iniciatyvos ėmėsi kapitonas Paulius Jankūnas, kelissyk į varžovų tritaškius atsakęs metimais iš vidutinio nuotolio bei leidęs žalgiriečiams išsaugoti iniciatyvą savo rankose. Po paskutiniojo jo taiklaus dvitaškio kauniečiai buvo priekyje 74:67.

Prasidėjus paskutinei minutei, komandas teskyrė šeši taškai – 78:72. Pražanga sustabdytas Vasilije Mičičius prie baudų metimų linijos neklydo, iš žaidimo išjungtas Jamesas Gistas prametė abi baudas ir „Žalgiris“ triumfavo gausiai užpildytoje namų arenoje – 80:74.

„Paskutiniai 3 kėliniai buvo tikrai geri, davėme kovą, fizinį kontaktą. Jie taip pat yra stipriai ir fiziškai žaidžianti komanda po krepšiu, kuri remiasi kontaktiniu krepšiniu. Pirmajame kėlinyje prie to neprisitaikėme, bet vėliau išlyginome tą fizinį žaidimą ir tai lėmė pergalę“, – mintimis dalijosi Jankūnas.

Pagirtinai kamuolį komandos draugams skirstęs Kevinas Pangosas atliko 11 rezultatyvių perdavimų, taip pat pelnė 12 taškų bei įsirašė antrąjį dvigubą dublį Eurolygoje.

„Tiesiog bandau skaityti varžovų gynybą, o komandos draugai sumeta metimus. Mano darbas tampa lengvu, kai jie tą padaro“, – sakė Pangosas.

Tuo metu 11 kamuolių, iš kurių 5 – puolime, atkovojęs Edgaras Ulanovas pagerino asmeninį rekordą. Prieš tai geriausias jo pasiekimas Eurolygoje buvo 10.

Pirmojo kėlinio pabaigoje nuo suolo pakilęs Lekavičius rungtyniavo 16 minučių, per kurias pasižymėjo 2 taškais (1/2 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius, 2 sykius suklydo bei surinko 7 naudingumo balus.

Lietuvos čempionų pergalę apkartino Pauliaus Valinsko trauma. Jis trečiojo kėlinio viduryje susižeidė čiurną ir daugiau aikštėje nebepasirodė.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 17, Aaronas White'as 13, Kevinas Pangosas 12 (11 rez. perd., 5 atk. kam.).

„Panathinaikos“: Nikos Pappas 16, Chrisas Singletonas 15, K.C.Riversas 11, Nickas Calathes 10 (6 atk. kam.).

2017-12-08 11:12
Pastebekit kiek straipsniu, video ir interviu po Eurolygos rungtyniu ideta ir palyginkite kai laimi dvesianti raudona laikrascio parodija Kibire. Ten niekam niekas neidomu. Geriausiu atveju viena naujiena paskelbe ir viskas. Tai tik parodo kad kibiro turnyras ir pati bronzine laikrascio parodija yra niekam neidomi.
2017-12-08 10:50
eurolyga
bet zalgirio pradzia ideali fantastiska kad ir su suklupimais kovotoju komanda jau skaityk visa lapkriti ir dar dabar puikiai islaikom geriausiu 8 tuke
2017-12-08 09:43
15min
graikijos ziniasklaida atenu dobilas taip skaudziai istarsytas buvo jau seniai
2017-12-08 09:14
O dabar - sutrypt laikrasti galutinai, nusivalyt kojas i visisku nevykeliu komanda :) cia ne vaikai is partizan, ispanu autsaideriai ar komanda, ta pacia diena zaidusi rungtynes, cia eurolygos komanda, kuri dauzys jusu kibirinius nevykelius kaip tik panores
2017-12-08 09:13
Gaidrycio ducheliai, kaune sokinesit, busit sukalti kaip kriauses, padugnes - o cia tam pyderui kuris "Kaunietis" vardu raso - dar nors karta cia pamatysiu, susirasiu pagal IP, sudo gabale tu - K.net zinau kas esi
2017-12-08 07:00
zalgiris
stringantis micicius kad ji vakar perlaike runktyniu 4 gale gynyba buvo prastesne pries pappa metant tritaskius
2017-12-08 06:27
saras geriausias
kalbos nera iveikus toki europos granda yra puikus vakaras yra daug kuo didziuotis ypac tuo kaip buvo perlauztos runktynes tuomet rodeme atsidavima ir laikemes plano buvo didziulis zingsnis i prieki ir reikia toliau zingsnius didinti zalgiriui tai puiki pergale
2017-12-08 02:17
Nb
Pangosas rungtyniu zaidejas turejo buti jei ne jis tai butu -20

--
2017-12-08 00:56
Cercas
Su pergale. Žiauriai protingai sulošė. Maladiec treneriai, malačiai ir žaidėjai. Laikosi nurodyto plano, draskosi po krepšiu, rytas bus sutryptas . Vyksiu į Kauna pasižiūrėt kaip išspardys kurčiui subinę,(visi fanai atsimena, kad liepė užkalti halės langus). Rytui kaput!

--
+1
2017-12-08 00:35
Superinė pergalė!Tokia sunki pradžia buvo,atrodė,kad bus ne kokios rungtynės,nu bet vyrai parodė jėgą.Pasisekė,kad Gistas anksti pražangų susirinko.Tada daug lengviau buvo žaisti po krepšiu.Puikiai tuo naudojosi tiek Davisas,tiek Kavaliauskas,tiek White'as.O svarbiausiu metu kaip visada Jankūnas tarė žodį.Puikios nuotaikos prieš sekmadienį,nukautas vienas grandų.Mldc vyrai.

--
+1
2017-12-07 23:40
Tuco
Nepavydziu sekmadieni rytui. Eilinis isniekinimas laukia. Atvaziuoja 500 ir bandys perspjauti visa arena, kuri garseja Europoje triuksmingumu. Cia laikrasciui bus ne savo grupes siuksles. Zalgiris laimes zaizdami viena koja nes po 6 pergaliu eurolygoje visokie kibiro vidutiniokai yra aplamai sudo verti.
+1
2017-12-07 23:37
degradai nusiraminkit. cia tik krepsinis
2017-12-07 23:33
KaunietisGimiau kaune ir visada gyvenau kaune, bet mano visada širdyje buvo ir bus geriausia Lietuvos krepšinio komanda Lietuvos rytas. Tikiuosi pralaimės šį vakarą žalgrybis. Pastačiau 2500 eurų už PAO!!!--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt

Saunuolis, pardavei masina ir visus pingius uz Pao padejai. Sekmes ziema i darba su dviraciu vazinet.
+2
2017-12-07 23:32
x
linksmiausia būtų užimti 8 vietą ir atkrintamos su CASK. manau svajonių sezonas būtų
2017-12-07 23:31
arturas97Kitas dalykas, rekordiskai daug rytfaniu varys i kauna palaikyti ryto, tad galima speti, kad bus 50 ant 50, ir zalfaniai netures palaikymo pranasumo, arba minimalu geriuasiu atveju

Tai jo, 500 ryto fanu pries 5000 Zalgirio (cia tik tie kurie maco metu skanduos ir palaikys komanda kurdami atmosfera, nekalbant apie neutralius kurie irgi kazkiek prisides). Tikrai kad bus 50 ant 50 atmosfera. Ziuriu tau su matematika neblogai.
+1
2017-12-07 23:27
Na lyskit visi kurie dar nori bano
2017-12-07 23:07
Didi pergalė. Matėsi trenerių kova. Toks išlipimas iš prastos pradžios, tikrai suteikia Šarui pliusų. Taip pat rodo, kad didžioji komandos dalis su treneriu labai neblogai susišneka, kaip ir tarpusavyje. Šaunuoliai! Momentais galvojau, kad Jankūnas nebepatemps (nebe jaunuolis), bet dar kartą parodė, kad yra labai svarbus ir gali esminiais momentais patempti nepaisant nuovargio.
+2
2017-12-07 22:59

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

arturas97
primenu zalfaniams: ryto paskutiniai 3 macai: isvykoje sutriuskintas bilbao, siemense isniekintas limozas, siemense suvarpytas partizan, tad ryta sant bangos, o sios komandos eurolygos top 10-12 lygio