Gera pradžia – puse darbo, tačiau tai dar negarantuoja pergalės NBA superfinalo dvikovoje. San Antonijaus „Spurs“ krepšininkai pirmosiose finalo serijos rungtynėse sugebėjo panaikinti pirmojo kėlinio 13 taškų deficitą ir po spurto paskutiniajame kėlinuke šventė įspūdingą pergalę – 84:69 (17:20, 18:17, 20:14, 29:18) prieš titulą ginančią Detroito „Pistons“ ekipą.

Geriausiai lygoje besiginančios ekipos sunkiai rinko taškus, kol ketvirtojo kėlinuko pradžioje aikštėje siautėti pradėjo argentinietis Emanuelis Ginobili. Netradiciniais sprendimais ir metimais išsiskiriantis krepšininkas vieną po kito siuntė kamuolius į „Pistons“ krepšį ir atvedė savo ekipą į pirmąją pergalę.

„Jis gali prasiveržti, įmesti ir yra nepaprastai energingas. Šįvakar aikštėje jis darė viską“, – po dvikovos argentiniečiui komplimentų negailėjo Detroito klubo įžaidėjas Chauncey Billupsas.

Detroito krepšininkai jau pirmojo kėlinio viduryje turėjo 13 taškų persvarą (17:4), tačiau šeimininkai, vedini Timo Duncano, netruko priartėti (17:20), o antrajame kėlinyje po T.Duncano baudos metimų – ir išlyginti rezultatą (33:33). „Spurs“ aukštaūgis dar net neįpusėjus antrajam kėliniui buvo surinkęs „dvigubą dublį“ (dviženkliai statistikos rodikliai dvejose kategorijose).

Perėmę iniciatyvą, Greggo Popovičiaus auklėtiniai atitrūko ketvirtajame kėlinuke, kai, įkvėpti puikiai žaidusio E.Ginobili, spurtavo 14:2 ir įgijo rekordinę – 17 taškų persvarą (74:57).

„Pistons“ netrukus pademonstravo čempionišką charakterį ir, be atsako pelnę 10 taškų, priartėjo (74:67), tačiau E.Ginobili dėjimas bei tolimas metimas palaidojo visas svečių viltis kovoti dėl pergalės. Iš viso per ketvirtą kėlinį Manu surinko 15 taškų.

Rezultatyviausiai „Spurs“ žaidė: Emanuelis Ginobili 26 taškai (10/16 metimų, 9 atkovoti kamuoliai), Timas Duncanas 24 (17 atk. kam.), Tony Parkeris 15 (7/17 metimų), Nazras Mohammedas 10.

„Pistons“: Chauncey Billupsas 25 (6 rezultatyvūs perdavimai), Richardas Hamiltonas 14 (7/21 metimų), Tayshaunas Prince‘as 11 (4/12 metimų).

Dvikova, kaip ir tikėtasi, rezultatyvumu nepasižymėjo. Abi komandos kartu sudėjus surinko vos 153 taškus ir vos aštuoniais aplenkė NBA finalų antirekordą, pasiektą dar 1955 metais.

Dvi geriausiai lygoje besiginančios ekipos nepasižymėjo taikliais metimais (43% „Spurs“ ir 37% – „Pistons“), tačiau išsiskyrė blokuotais metimais: šeimininkai aštuonis kartus "nugesino" varžovų atakas, o Detroito krepšininkai tai padarė net 10 kartų.

Beje, šiems finalams yra registruoti net septyni ne Jungtinėse Amerikos Valstijose gimę krepšininkai. Tai – NBA superfinalų rekordas.

2005-06-10 19:37
Man labai keistas pasirode Pistons puolimas: visai nesimato deriniu, meto dazniausiai per rankas ir daznai butent tada, kai nieko is kolegu nera arti krepsio, todel daug prameta ir neatsikovoja kamuoliu puolime. Panasus vaizdas buvo ir pernai finale pries Lakers", bet tuomet daugiausia mete Hamiltonas arba Billupsas, todel ir pataikymas buvo geresnis.
2005-06-10 19:31
Lebronius kruta minti islauze "visiskai uzdenge Bena Wallaca!!!". Tikrai didelis nuopelnas uzdengti zaideja, kuris tik is virsaus deti moka. Bet stebint rungtynes man susidare ispudis, kad Duncanas vis delto denge RASHEEDa Wallace'a...
2005-06-10 17:21
Lebronius turiu klausima:
Gal pazisti Jordana ar Iversona? Nustok savo nesamones visur rasineti....
2005-06-10 17:18
PISTONS dar atsigriebs.... PAMATYSIT.... :D :)
2005-06-10 14:18
Emanuelis Ginobili visa laika stebina savo neitiketinais metimais,bet galima sakyt jau ir nieko nestebina tai jau yprasta matyt jo zaidime,tikrai geras zaidejas! nors ir 4 keliny jis inicijavo ta spurta, bet manau kad siu rungtyniu naudingiausias yra Timas Duncanas ir tasku padare ir kamuoliu nusieme ir visiskai uzdenge Bena Wallaca!!! sekmes SPURS! Noreciau kad finalas uzsitestu kuo ilgiau ir kad SPURS laimetu 4:3
2005-06-10 09:10