Ianas Vougioukas Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Atėnų „Panathinaikos“ atsarginių suolas Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Aaronas White'as Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Šarūnas Jasikevičius Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Matthew Lojeski Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius

Kauno „Žalgiris“ 80:74 įveikė Atėnų „Panathinaikos“, kuri, anot Šarūno Jasikevičiaus, pastaruoju metu demonstravo gražiausią krepšinį Europoje. Dėl to Šaras šį vakarą turi, kuo didžiuotis.

Foto galerija

„Kalbos nėra – įveikti tokį Europos grandą yra puikus vakaras. Yra daug kuo didžiuotis, ypač tuo, kaip buvo perlaužtos rungtynės. Tai yra trenerio svajonė. Perlaužėme atsidavimu ir plano vykdymu, fizine jėga, kurios kartais mums trūksta. Buvo didžiulis žingsnis į priekį, o žingsnius reikia ir toliau didinti. „Žalgiriui“ tai – puiki pergalė“, – teigė Jasikevičius.

Gerai nusiteikęs Šaras po rungtynių nevengė ir pajuokauti, kuomet išgirdo klausimą, ar Jankūno greita ataka ketvirtajame kėlinyje buvo lėčiausia krepšinio istorijoje.

„Čia buvo toks rimtas kandidatas į „Shaqtin' A Fool“. Būtų įdomu su juo eiti į lenktynes, blogiau nepasirodyčiau“, – kvatojo šeštąją pergalę per 11 rungtynių Eurolygoje iškovojęs Šaras.

Progos patraukti per dantį komandos draugo nepraleido ir Artūras Milaknis.

„Uuu, jis nulėkė šviesmečiais. Mažų mažiausiai tai turėtų būti Eurolygos dienos epizodas. Krepšinio visuomenė supras tai“, – per dantį patraukė šalia sėdintį Jankūną Milaknis.

Apie kovą dėl kamuolių: „Tai yra fizinio krepšinio esmė. Pirmajame kėlinyje nusileidome viskuo: fiziniu krepšiniu, charakteriu. Pirmajame ketvirtyje žaidėme bei kiaušų, o po to tris kėlinius buvo fantastiškas atsidavimas. Taip žaidžiant galima ir pralaimėti, tai galiu padaryti ir aš, gali ir „Žalgirio“ sirgaliai taip žaidžiant pralaimėti, nes varžovas buvo superinis.“

8
19
11
3

Apie teisėjavimą: „Vėl nesulaukėme pagarbos iš teisėjų. Man jau nusibodo apie tai kalbėti. Su komanda analizavome, kad „Žalgiris“ po 10 turų buvo pirmas pagal sušvilptas pražangas, o antra vieta atsiliko 20 pražangų. Tai yra fantastiškas skaičius. Mes per rungtynes prasižengiame dviem kartais daugiau nei oponentai. Po šių rungtynių mums sušvilpta 29 pražangomis daugiau nei mūsų varžovams. Mes nesame tie, kurie tik ateina ir lupa per rankas. Stengiamės žaisti ribose. Galbūt nesame grandai.“

Apie pirmą kartą startiniame penkete pasirodžiusius White'ą ir Kavaliauską: „Nežinojau, kaip atlaikys Paulius Jankūnas, nes jis žaidžia su trauma. Pasirodė, kad White'o ir Kavaliausko duetas gali juos nubausti. Laukėme labai daug varžovų keitimų ginamaisiais. „Pao“ be Luko Lekavičiaus ir Iano Vougiouko daugiau keičiasi, o su jais žaidžia klasikinę gynybą.

Bet problema buvo ne čia. Pirmajame kėlinyje varžovai sužaidė kiečiau. Džiaugiuosi, kad mūsų jauna komanda nuo antrojo kėlinio persilaužė savyje. Tai yra labai svarbu krepšininkų augimui.“

Apie gynybą prieš „Pao“ lyderį Calathesą: „Daugiau mažiau gerai su juo tvarkėmės. Kažko daugiau nelabai ir padarysi. Sąžiningai, nuo trečiojo kėlinio vidurio buvo fantastinis krepšinis, o varžovai sugrįžo tik Riversui ir Pappui pataikius superinius tritaškius.“

Apie 11 rezultatyvių perdavimų atlikusio Pangoso žaidimą: „Jis yra pasiruošęs vesti komandą ir tai yra įrodęs. Jis yra vienintelis mūsų konkretus vedlys. Tai žinau aš, tai žinote jūs, tai žino kitos komandos. Labai daug gynybinių sistemų yra paremta prieš jį. Jis veda mūsų komandą. Kol kiti krepšininkai neįeis 100 proc. į sistemą, tol juo ir remsimės.“

Apie stringantį Micičiaus žaidimą: „Jam nutiko tai, kad jam yra 23 metai. Jis žaidžia praktiškai pirmą sezoną Eurolygoje, tad sunku tikėtis superinio krepšinio. Mes esame pasiruošę tam, kad kai kurie žaidėjai žais tai geriau, tai prasčiau.“

2017-12-08 16:01
arturas97
to anonimas ryto pergales eurocupe savaime suprantamas dalykas, o vat kiekviena zaliu pergale tai didziule sensacija todel ir analizuojama viskas kas ir kodel leme pergale
2017-12-08 11:14
Pastebekit kiek straipsniu, video ir interviu po Eurolygos rungtyniu ideta ir palyginkite kai laimi dvesianti raudona laikrascio parodija Kibire. Ten niekam niekas neidomu. Geriausiu atveju viena naujiena paskelbe ir viskas. Tai tik parodo kad kibiro turnyras ir pati bronzine laikrascio parodija yra niekam neidomi.
2017-12-08 09:19
:DDD
2017-12-08 08:42
Šiaip
Šauni pergalė, reikia tik pasidžiaugti. Tačiau kodėl reikia vėl kabinėtis dėl teisėjavimo. Tiesa pasakius jau atsibodo. Reikai prisiminti, kad čia ne LKL'e su kokiomis Pieno žvaigždėmis ar Neptūnu lošia, o teisėjai irgi ne iš LKL. Tai LKL'e Žalgiris autoritetas, todėl esant abejotinoms situacijoms dažniau Žalgirio nudai švilps. Tuo tarpu Eurolygoje Žalgiris kaip Pieno žvaigždės LKL'e - teisėjai jokiu lengvatų neduos, o ir kitų komandų autoritetas didesnis, tad reikia prisitaikyti ir neverkšlenti po kiekvienų rungtynių.
2017-12-08 06:50
toupane
is toupane gali vienuose geriau suzaist puolime kituose prasciau kaip vakar maziau zaide
2017-12-08 06:48
milaknis
sako turetu but dienos epizodas paprikolino jankunui eurolygoi nulekus i greita ataka
2017-12-08 06:45
saras geriausias
bent jau kiek pavyko ismust is ritmo calathesa pristabdem kas labai gerai
2017-12-08 03:03
rimas
ka veikia komandoj "prancuzai"? bost,toupane, davis? nepaprasciau atleist ir paimt jaunima, blogiau nelabai butu. kas juos paeme tai rimta dvejeta reiktu duot uz tokie legionieriu pasirinkima
2017-12-08 00:42
Šiek tiek sukėlė šypseną tas Jankūno epizodas.Gana lėtai nubėgo,bet gražiai kūnu Singletoną užsitvėrė ir du lengvi taškai.Pirmas kėlinys tikrai tragiškas buvo.Šito reikia kažkaip vengti.Gerai,kad žaidėjai greitai prisivijo,nes paleist PAO labai rizikinga.Gynyba prieš Calathesą taip pat gera.Apskritai,jei ne tie Pappo tritaškiai,tai 4 kėl.būtų buvęs tik formalumas.Bet ir taip graži pergalė.

--
2017-12-08 00:31
Valinskas
Kaip ne vienas zurnalistas nesugalvojo paklausti apie Valinsko trauma?
2017-12-08 00:24
x
na gerai į atak bego jankūnas lėtai bet kaip bėgo graikai jei vis tiek tai buvo greita ataka :)
2017-12-07 23:09
niekad nesu mates greitoj atakoj begancio Jankuno :DD :)
2017-12-07 23:01
Lituvis
O ko jum negerai ta greita ataka perima kamuoli nubega iki kito kranto pelno lengvus taskus gal ir ne pats greiciausias bet esmes tai nekeicia