Nuotr. Sputnik – Scanpix
  • „Emporio Armani“ savo aikštėje 71:77 pralaimėjo „Chimki“
  • Aleksejus Švedas sužaidė karjeros mačą
  • Mantas Kalnietis pelnė 3 taškus, Artūras Gudaitis – 6

Trečiąją nesėkmę iš eilės Eurolygoje patyrė priešnuodžių prieš Aleksejų Švedą neradusi Artūro Gudaičio ir Manto Kalniečio atstovaujama Milano „AX Armani Exchange“ (3-8) komanda.

29
35
4
86%
6/7

Rezultatyvumo rekordą Eurolygoje pagerinęs rusas pelnė 29 taškus ir atvedė Maskvos srities „Chimki“ (7-4) klubą į pergalę Italijoje 77:71 (12:24, 19:14, 24:18, 22:15).

Švedas per 32 minutes pataikė 6/7 dvitaškių, 5/10 tritaškių ir 2/2 baudų. Jis taip pat atliko 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, išprovokavo 6 pražangas bei surinko 35 naudingumo balus. Pastarasis rodiklis taip pat – geriausias per jo karjerą Eurolygoje.

Ankstesnis gynėjo rezultatyvumo rekordas buvo 28 taškai, o naudingumo – 33 balai.

„AX Armani Exchange“ ketvirtojo kėlinio pradžioje dar minimaliai buvo priekyje – 56:55, tačiau per pirmąsias dvi minutes nesugebėjo pelnyti nė taško. Tuo metu „Chimki“ surinko septynis ir persvėrė rezultatą savo naudai – 62:56.

Dairiui Bertaniui pataikius tritaškį, Milano komandai pavyko priartėti per vieną metimą – 65:66, bet tada Švedas surinko paskutiniuosius savo penkis taškus ir nukreipė „Chimki“ į pergalingą finišą – 71:65.

Mačą starto penkete pradėjęs Kalnietis per 23 minutes taškais pasižymėjo pataikydamas 1 tritaškį iš 3, taip pat dar atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 3 naudingumo balus.

Tuo metu nuo suolo pakilęs Gudaitis rungtyniavo 20 minučių, pelnė 6 taškus (3/3 dvitaškiai, 0/3 baudos), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, blokavo 1 metimą bei surinko 10 naudingumo balų.

„Emporio Armani“: Curtisas Jerrellsas 17, Jordanas Theodore'as 14 (8 rez. perd.), Kalebas Tarczewski 10.

„Chimki“: Aleksejus Švedas 29, Andrejus Zubkovas 15, Charlesas Jenkinsas 10.