Aaronas White'as Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Lukas Lekavičius Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Ianas Vougioukas Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Paulius Jankūnas Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Marcusas Denmonas Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius

Edgaras Ulanovas bijojo, kad Paulius Jankūnas nesulūžtųKevinas Pangosas manė, kapitonas pažeis 24 sek. atakos taisyklę. Šarūnas Jasikevičius šį epizodą siųstų į „Shaqtin’ A Fool“.

Foto galerija

Vienintelis Artūras Milaknis pagyrė komandos draugą.

„Jis nulėkė šviesmečiais“, – juokėsi snaiperis, rūbinėje sėdėdamas greta Jankūno.

Visai tai – apie momentą ketvirtojo kėlinio viduryje, kai Paulius Jankūnas perėmė kamuolį ir nuskuodė į greitą ataką. 33 metų „Žalgirio“ simbolis savo plačiais žingsniais šuoliavo per visą aikštę ir Nikos Pappas bei Lukas Lekavičius nusprendė net nesivyti jo.

Chrisas Singletonas lyg ir vijosi žalgirietį, bet Jankūnas baudos aikštelėje išsirangė kaip ungurys, pataikė iš po krepšio ir padidino „Žalgirio“ persvarą iki 70:56. Xavi Pascualis tada paprašė minutės pertraukėlės.

Tai buvo tik vienas iš šešių taiklių Jankūno metimų mače su Atėnų „Panathinaikos“, tačiau toks, apie kurį rūbinėje po mačo visi kalbėjo daugiausiai.

„Nusprendėme, jog tai – sezono epizodas, – kvatojo Pangosas. – Tikėjausi, jog jis pames kamuolį, pargrius ar atsitiks dar kas nors netikėto, tačiau tai buvo puiki ataka.“

Ar tai galėjo būti lėčiausia visų laikų greita ataka?

„Manau, jog taip. Jis vos neišnaudojo 24 sekundžių limito“, – sutiko kanadietis.

„Būtų įdomu su juo eiti į lenktynes, blogiau nepasirodyčiau“, – pridėjo Jasikevičius.

Su tuo kategoriškai nenorėjo sutikti pats „Žalgirio“ kapitonas.

„Buvo du taškai ar nebuvo? Kas pirmas metė – aš ar ne aš? Reiškia, buvo greita ataka!“, – nukirto Jankūnas.

8
19
11
3

Pokštai galėjo lietis laisvai, kai „Žalgiris“ pasiekė skambią pergalę namuose. Kauniečiai panaikino ankstyvą 12 taškų deficitą, patys vienu metu pirmavo 17 taškų persvara, kol galiausiai mačo pabaigoje išprakaitavo laimėjimą prieš „Panathinaikos“ 80:74.

Pirmąsias 10 minučių neatrodė, kad tokia mačo baigtis gali būti įmanoma. „Panathinaikos“ prieš „Žalgirį“ pastatė zoninę gynybą, kurios smaigalyje būdavo aukštas krepšininkas. Kauniečių atakos užstrigdavo, baigdavosi sudėtingais metimais ir, sukrapštę vos 10 taškų per kėlinį, jie pasiekė blogiausią klubo rezultatą per pirmą ketvirtį šį sezoną.

„Žalgiris“ šį kėlinį beviltiškai pralaimėjo kovą dėl kamuolių (4-11), varžovams leisdamas net 6 kartus kartoti metimus puolime. Žinant „Žalgirio“ jėgą po krepšiais, tai negalėjo ilgai tęstis, ir tuo netrukus buvo galima įsitikinti. Šis santykis išsilygino dar iki ilgosios pertraukos, o galiausiai „Žalgirio“ pranašumas kovoje dėl kamuolių buvo 38-33.

Kaip blogai žaidė pirmajame kėlinyje, taip gerai žalgiriečiai atrodė trečiajame. Šis kėlinys buvo laimėtas 33:14 ir tai buvo rezultatyviausias šio sezono „Žalgirio“ ketvirtis. Kauniečiai per šį kėlinį realizavo 13 iš 20 metimų iš žaidimo ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Skirtumas galėjo būti dar didesnis, jeigu ne pražangos. „Žalgiris“ per šį kėlinį taisykles pažeidė 9 kartus, o per rungtynes prasižengė net 30 sykių. Šis rodiklis įstrigo treneriui Jasikevičiui.

„Man jau nusibodo apie tai kalbėti. Su komanda analizavome, kad „Žalgiris“ po 10 turų buvo pirmas pagal sušvilptas pražangas, o antra vieta atsiliko 20 pražangų. Tai yra fantastiškas skaičius“, – galvą kraipė Šaras.

Nepaisant gausybės pražangų, „Žalgirio“ persvara po trijų kėlinių buvo išaugusi iki 64:47.

Nikos Pappas tada ketvirtą kėlinį pradėjo trimis tritaškiais iš eilės ir nežinia, kuo visa tai būtų pasibaigę, jeigu ne Jankūnas. „Žalgirio“ kapitonas smeigė du dvitaškius iš vidutinio nuotolio, o po to perėmė kamuolį ir nuskuodė per visą aikštę.

Tas pats žmogus, kuris prieš savaitę Tel Avive patyrė kulno traumą ir po to praleido LKL rungtynes, bėgo greičiau už visus ir sustabdė „Panathinaikos“ spurtą.

Kai po kelių minučių Singletonas smeigė dar vieną tolimą metimą, šeštąjį „Panathinaikos“ komandai vien per šį kėlinį, Jankūnas atsakė firminiu metimu iš 4-5 metrų.

Netrukus jis sėdo ant suolo dėl penkių asmeninių pražangų, bet savo darbą jau buvo padaręs. 17 taškų, iš jų 8 – ketvirtajame kėlinyje, kai kilo didžiausias pavojus „Žalgirio“ pranašumui.

Pokštai pokštais, bet tai buvo skambiausia „Žalgirio“ pergalė šį sezoną.

„Yra daug kuo didžiuotis, ypač tuo, kaip buvo perlaužtos rungtynės. Tai yra trenerio svajonė. Perlaužėme atsidavimu ir plano vykdymu, fizine jėga, kurios kartais mums trūksta. Buvo didžiulis žingsnis į priekį, o žingsnius reikia ir toliau didinti. „Žalgiriui“ tai – puiki pergalė“, – reziumavo Jasikevičius.

2017-12-08 21:00
idomu
Ar rasis pas mus sporto, medicinos mokslininku, kurie analizuotu sportininkus? kartais pasiziuri ir galvoji, kad mes lietuvoje is medziu perememe judejimo mechanika..

Pvz. Jankunas yra gynejo ugio krepsininkas, bet jo judejimas primena gerokai aukstesni zmogu, man cia yra kazkoks kosmosas, akimis sunku suvokti, kad taip keistai juda sportininkas. Dar koki JV rgi sunkiai eina suvokti, taip kampuotai ir nenaturaliai juda zmogus. Sajus, Gudaitis, Masiulis - jaunimas, bet juda tarsi neturetu neprotezuotu sanariu..
2017-12-08 20:44
Sakyciau net gal prazangos ieskojo pauliune

--
2017-12-08 12:32
Jankūno tas epizodas buvo vienas įspūdingiausių šį sezoną.Lėtai,bet užtikrintai nubėgo į greitą puolimą,labai profesionaliai atsitvėrė Singletoną ir du taškai.Va ką reiškia patirtis.O tie pokštai komandoje tik parodo,kokia gera nuotaika tvyroja komandoje.Nuostabios rungtynės.

--
2017-12-08 11:09
Pastebekit kiek straipsniu, video ir interviu po Eurolygos rungtyniu ideta ir palyginkite kai laimi dvesianti raudona laikrascio parodija Kibire. Ten niekam niekas neidomu. Geriausiu atveju viena naujiena paskelbe ir viskas. Tai tik parodo kad kibiro turnyras ir pati bronzine laikrascio parodija yra niekam neidomi.
2017-12-08 09:18
:DDD
2017-12-08 08:59
Sarai
Ar nebūsi per kameras ziurejas priešininkų treniruotės???

AA
Taigi krepšinio pradžiamokslis sako, kad prieš zoną jokių derinių. O jie net į krepšį nežiūri. Užtvara metimas užtvara metimas. Pasas tik kažkam laisvai įkirtus per galinę liniją... Elementaru...

--
2017-12-08 07:28
Jankūnas yra Žalgirio talismanas, geriausias krepšininkas ir legenda, veikiausiai labiausiai nusipelnęs visų laikų Kauno Žalgirio krepšinio komandos žaidėjas. Išties sunku net apsakyti, ką jaučiu šiam krepšininkui, labai jam linkiu Žalgiryje dar praleisti 4-5 sezonus ir išlaikyti visą karjerą jį lydėjųsį profesionalumą. Tiesiog nuostabu, kad moderniame krepšinyje vis dar atsiranda krepšininkų, kurie užuot vaikęsi didesnių pinigų užsienio klubuose pasilieka savo gimtame mieste.

Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 9