Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Lukoševičius

„Kevinas Pangosas jau seniai yra pasiruošęs būti mūsų vedliu“, – taip apie puikiai šį sezoną rungtyniavusį „Žalgirio“ kanadienį šią savaitę pasisakė Šarūnas Jasikevičius. Sunkaus darbo vasarą vaisius demonstruoja ne tik jis vienas, o prie stipriai patobulėjusių drąsiai galima rikiuoti ir 22-ejų Paulių Valinską.

Kevin Pangos

Kevin  Pangos
Komanda: Kauno Žalgiris
Pozicija: PG, SG
Amžius: 24
Ūgis: 189 cm
Svoris: 82 kg
Gimimo vieta: Kanada

Tiesa, kalbant apie pastarąjį, tokių skambių epitetų žarstyti kol kas neverta, tačiau Valinsko žingsnis į priekį – akivaizdus. Pavyzdžiui, nuo praėjusio sezono Eurolygoje, kai aikštėje jis praleido tik po 1,2 minutės, šįmet kauniečio žaidimo laikas išaugo iki 11,5 minutės.

Kokybinis Pangoso šuolis apskritai kelia susižavėjimą, kuomet per metus jo rezultatyvumas pakilo nuo 8,7 taško iki 11,9, o naudingumas – nuo 7,2 iki 11,7.

Kalbant apie šiuos žaidėjus, dažnai pabrėžiamas išaugęs jų pasitikėjimas savimi, prisitaikymas prie trenerio bei atsiskleidžiančios savybės, tačiau akivaizdu, kad žingsnis į priekį žengtas ne tik krepšinio aikštelėje.

„Žalgirio“ fizinio rengimo treneriai Nerijus Navickas ir Justinas Grainys buvo tie žmonės, kurie tiek Valinską, tiek Pangosą muštravo ir praėjusį sezoną, todėl pradėję darbus šį sezoną, buvo maloniai nustebinti.

Tai nereiškia, kad šie du atakų organizatoriai praėjusį sezoną pasižymėjo kukliu fiziniu pasirengimu. Priešingai. Pavyzdžiui, Pangosas prieš metus buvo įvardytas kaip vienas greičiausių žalgiriečių.

Su tinklalapiu „BasketNews.lt“ šį kartą bendravęs Navickas dabar neslepia, kad abu minėti krepšininkai fizinio rengimo treniruotėse patobulėjo dar labiau.

„Reikia pripažinti, kad Valinskas labai patobulėjo ne tik fiziškai, bet ir žaidimo srityje ir tai galime stebėti šį sezoną, matant, kokią naudą jis duoda komandai, kiek laiko jis praleidžia aikštėje. Matosi ženklus tobulėjimas ir ženklus indėlis į žaidimą. Jis yra labiausiai šia prasme mane nustebinęs komandos žaidėjas. Progresas – akivaizdus. 

Kevin Pangos

Kevin  Pangos
Kevin  Pangos
MIN: 19.81
PTS: 9.62 (55.26%)
REB: 2.62
AS: 3.54
ST: 1.08
BS: 0.08
TO: 1.15
GM: 13

Prie pasikeitimų reikia išskirti Keviną. Jis tikrai labai gerai atrodo. Pangosas apskritai yra labai profesionalus žaidėjas, kuris save stipriai prisižiūri. Treniruotėse ir rungtynėse jis atiduoda 100 proc. savęs. Manau, kad tai yra priežastis, kodėl šįmet jis ir ant parketo atrodo daug geriau“, – atviravo Navickas.

Justinas Grainys ir Nerijus Navickas
Justinas Grainys ir Nerijus Navickas
Nuotr. Fotodiena.lt/M.Baranauskas

Didelius krūvius atlaikyti spartaus tempo Eurolygoje tenka visai komandai, o ypač – dvigubos savaitės metu, kuomet per tris dienas ekipos žaidžia po dvejas Senojo žemyno turnyro rungtynes.

Tiesa, „Žalgiris“ tokiose situacijose dažnai banguoja. Šį sezoną Eurolygos ekipos tokių savaičių turėjo jau dukart, o „Žalgiris“ abukart jas išgyveno laimėdamas išvykoje, tačiau patirdamas nesėkmę namų arenoje.

Jasikevičius abu kartus pirštu bedė į žaidėjų nusiteikimą, tačiau rūbinėje pasigirsdavo ir kalbų apie nuovargį. Apie tai šįkart prakalbo ir Navickas, kuris, tiesa, pabrėžė, kad klubo personalas su tuo tvarkosi profesionaliai, o šįmet sąlygas Kauno klube į naujas aukštumas pakėlė ir kelionės užsakomaisiais skrydžiais.

„Prie mūsų fizinės kondicijos tai prisidėjo labai stipriai. Dabar į rungtynes galime skristi išvakarėse ir atlikti kokybiškesnę treniruotę. Geriau išsimiegame, pavalgome… Kalbant apie dvigubas Eurolygos savaites, natūralu, kad žaidėjai būna pavargę, rungtynių daug. Visgi svarbu, kad turi būti atliktas geras atsistatymas, nes tarp rungtynių būna trumpas laikas. Žaidėjai turi skirti visą laiką savo atsistatymui ir pasiruošti per labai trumpą laiką. Jei pirmosios savaitės rungtynės vyksta išvykoje, mes viską po jų organizuojame taip, kad vyktume į Kauną, o grįžę – iškart į viešbutį. Valgome vakarienę, o kitą rytą jau vyksta rytinis pamėtymas. Skiriame didelį dėmesį atsistatymui“, – pasakojo Navickas.

35-erių specialistas komandoje yra atsakingas už jėgos treniruotes, jo kolega Justinas Grainys – už atletinį žaidėjų pasirengimą. 

Navickas pasakoja, kad pagrindiniai „Žalgirio“ žaidėjai jo vadovaujamose treniruotėse per savaitę pluša tik po kartą ar du, tiesa, visuomet po rungtynių. Mažiau rungtyniaujantys krepšininkai su svoriais dirba kiek dažniau.

Navickas kartu su Grainiu „Žalgirio“ gretose dirba jau šeštąjį sezoną, o per šį laiką komandoje matė ne vieną stipruolį. 

Nuotr. fotodiena.lt/Josvydas Elinskas

Pavyzdžiui, anksčiau treniruoklių salėje „Žalgirio“ arenoje dominuodavo broliai Lavrinovičiai bei, savaime suprantama, Robertas Javtokas, kuris praėjusį sezoną baigė karjerą.

Dabar paprašytas įvardyti pagrindinį „Žalgirio“ stipruolį Navickas turi geriau pasukti galvą. Su Javtoko išėjimu tokio neabejotino ir aiškaus lyderio treniruotėse su svoriais komandoje nebėra.

„Šįmet tokių ryškių lyderių jėgos prasme neturime, nors priklauso nuo pozicijos… Jei reikėtų išskirti penktos pozicijos žaidėjus, tai būtų Antanas (Kavaliauskas – aut.). Kapitonas Paulius Jankūnas taip pat stiprus. Brandonas Daviesas su Aarono White’u irgi. Tarp gynėjų reikia išskirti Vasilije Mičičių, kuris yra išties įspūdingų duomenų žaidėjas. Jis išsiskiria sprogstamąja jėga, fizinėmis galimybėmis…  Kalbant apie greitį, Dee Bostas su Pangosu yra greiti vyrukai. Manau, kad Pangosas savo greičiu komandoje išsiskiria labiausiai“, – tikino specialistas.

Sena tiesa byloja, kad maistas sportininkų racione taip pat yra dalis asmeninės sėkmės aikštelėje. Prasidėjus sezonui NBA pasaulį apskriejo žinia, kad vasarą tokios NBA žvaigždės kaip Damianas Lillardas ir Kyrie Irvingas nusprendė atsisakyti mėsos ir tapti vegetarais.

Dažnai girdima, kad didelę sportininkų raciono dalį sudaro sveikai apdoroti mėsos produktai, tačiau minėtos garsenybės nusprendė atsisakyti net ir tokių patiekalų.

Žvelgiant į šio sezono Irvingo statistiką, net nepanašu, kad kardinaliai pakitę mitybos įpročiai jam trukdytų. Šį sezoną jis vidutiniškai per rungtynes renka po 24 taškus, atkovoja po 3 kamuolius ir atlieka po 4,8 rezultatyvaus perdavimo, o pati NBA žvaigždė viešai džiaugiasi pagerėjusia savijauta.

Nuotr. AFP – Scanpix

Vegetarinė mityba visame pasaulyje yra vis dažnėjantis reiškinys, tačiau kokią įtaką ji daro krepšinyje?

„Tai yra diskutuotinas klausimas. Manau, kad mėsos reikia, bet į šį klausimą žvelgiu taip, kad tiek valgantys mėsą, tiek ir atsisakiusieji turi svarių savo argumentų. Kiekvienas žaidėjas turi savo rutiną, visi turi supranta, kokia mityba jam yra bloga. Jeigu žmogus atsisako mėsos, ir jis jaučiasi gerai, reiškia, kad mėsos atsisakymas nėra blogas dalykas, tiesa?“ – retoriškai paklausė Navickas.

Lietuvoje vegetarinė mityba tarp aukštesnio lygio komandų žaidėjų nėra itin dažnas reiškinys. Navickas pakraipo galvą ir paklaustas ir apie Eurolygos žaidėjus iš kitų komandų. Tiesa, fizinio rengimo treneris pabrėžia, kad „Žalgirio“ gretose yra tokių, kurie į savo lėkštės turinį kreipia itin didelį dėmesį.

„Mūsų žaidėjai skiria didelį dėmesį mitybai. Juk tai, ką žaidėjas valgo, gali tapti fizinės kondicijos priežastimi. Jei nebus geros mitybos, žaidėjas nedirbs 100 proc. aikštėje, nepasirengs rungtynėms, neatsistatys po krūvių. 

Per metus, kuriuos dirbu čia, prie stipriai reguliuojančių savo mitybą galiu išskirti Paulių Jankūną. Taip pat tiek Pangosą, tiek Bostą. Būtent amerikietis šį sezoną rodo labai didelį norą patobulinti savo mitybos įgūdžius. „Žalgiris“ bendradarbiauja su dietologe, kuri pas mus atvyksta kas mėnesį ar du. Matuoja sportininkų riebalus, konsultuoja… Nėra taip, kad žaidėjams neduodame informacijos. Ypač jaunimui, nes su jais šiuo klausimu reikia dirbti daugiausiai“, – pasakojo Navickas.


Rodyti komentarus
2017-12-10 01:12
Obuh
Beje, Valinskui ir sia ateinancia vasara reiktu dar labiau sustipret fiziskai. Cia toks esminis sekantis zingsnis, norint tapt auksto lygio zaideju

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-12-10 01:10
Obuh
Jeigu si sezona patektu i top-8 ir Saras liktu zalgiryje, manau, kad realu, jog itikintu pasilikt dar vienam sezonui. Pabandyt link final 4 :)

Kitu atveju, sunkoka

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-12-09 17:37
Cha
Metu klausymas. Kaip Zalgiriui islaikyt Pangos ir Ulanova?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-12-09 17:27
Tuco
Bus rytoj galima pasijuokti kai sudrycio senai madgenas, baronas nespes lakstyti paskui Pangosa, Valinska bei Bosta. Jau nekalbant kad kaip ir pirmoje dvikovoje Daviesas lips per seni makrofekalidi:)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-12-09 16:25
antanui
Saras taip atrodo nes profesionalus sportas visa isgreze, dar pasiziurek i siska kaip atrodo : ) profesionalus sportas nera sveika...

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-12-09 15:30
antanas
Geriau tegul pasako kiek saras snapso kala kad nuolat toks ispurtes ir drebantis..

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-12-09 15:28
delfi
greta lyderiu zygiuojanciam zalgiriui nelengvi paskutiniai metu isbandymai
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 7

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas


Šį sezoną metami dvitaškiai

51%
20,9
Pataiko: 20,9
Taiklumas: 51,3%
Vieta lygoje: 3
Geriausias pasiekimas: 27
Blogiausias pasiekimas: 12
Daugiausia pataiko: Brandon Jameel Davies