Nuotr.: Neptūnas
Nuotr. Neptūnas

Klaipėdos „Neptūno” direktorius Artūras Žalys klubo tinklalapyje internete išplatino viešą laišką, kuriame paaiškino komandoje susidariusią situaciją, dėl kurios sekmadienį į Vilniaus „Lietuvos rytą“ persikėlė Arnas Butkevičius ir Mindaugas Girdžiūnas.

Direktorius atskleidė, kad atėjęs į klubą jis rado 800 tūkst. eurų skolą. Situacijos nepalengvino ir teismo procesai su buvusiais klubo darbuotojais Osvaldu Kurausku ir Viktoru Usovu. Visgi didžiausia „Neptūno“ bėda, anot Žalio, yra vadovybėje susidariusi priešprieša tarp dviejų valdančių organų – rėmėjų ir steigėjų.

Anot Žalio, steigėjai klubui neskiria nė euro, tačiau dalyvauja jo valdyme, o tokios situacijos neapsikentę rėmėjai nebenori skirti lėšų.

Pateikiame visą direktoriaus viešą laišką:

„Pradėsiu nuo pradžių: kai rugsėjo 12 dieną pradėjęs dirbti „Neptūno” krepšinio klubo direktoriumi susipažinau su situacija, buvau gerokai nustebęs – peržvelgęs buhalteriją radau apie 800 tūkstančių eurų skolų, o klubo sąskaitoje buvo vos 20 tūkstančių eurų. Tai ankstesnių klubo direktorių padarytos skolos. Buvo net svarstoma, ar apskritai pradėti naują krepšinio sezoną. Man nesuprantama, kokia buvo buvusio klubo direktoriaus Algimanto Erciaus pozicija, kad neturint pinigų buvo formuojama daug finansų reikalaujanti pajėgių žaidėjų komanda. Juk klubo finansinę situaciją jis žinojo. Tad man kyla klausimas: iš kur buvo tikimasi gauti tokių lėšų? Gal tokiu atveju reikėjo formuoti mažiau pajėgią pagal savo galimybes komandą? Tačiau buvo eita kitu keliu ir tai buvo tarsi uždelsto veikimo bomba. 

Visgi finansinės bėdos, kai kurių komandų – net dar didesnės, kamuoja daugelį Lietuvos krepšinio klubų, tačiau tai netrukdo tęsti sezono. „Neptūno” klubo problema yra ta, kad vyksta vidiniai nesutarimai tarp dviejų klubo valdybų – rėmėjų ir klubo steigėjų. Vienoje pusėje yra klubo rėmėjai, kurie duoda pinigus ir išlaiko klubą, o kitoje pusėje – klubo steigėjai ir visuomenininkai, kurie nori valdyti klubą, tačiau komandai neduoda nė euro. Vyko ilgos diskusijos, bandymai prieiti bendro sprendimo, tačiau iki šiol nepavyko. Dėl to klubo veikla buvo paralyžiuota. 

Gruodžio 8 dieną Klaipėdos savivaldybėje buvo susirinkusi grupė rėmėjų, kuri išreiškė norą padėti klubui sunkiu metu, ketino visomis išgalėmis padėti klubui išlipti iš skolų liūno, tačiau klubo steigėjai su šios valdybos prezidentu Artūru Jakubausku atsisakė leisti klubą valdyti privačiam verslui. Nors steigėjų taryba ir neskiria nė vieno euro, tačiau jie nori valdyti 50 proc. klubo akcijų, patys skirti direktorių ir klubo prezidentą. Šis siūlymas rėmėjams buvo neparankus ir vėl neprieita prie bendros nuomonės, kas galėjo išgelbėti klubą nuo to, kad žaidėjai nepaliktų komandos.

Šį sezoną metamos baudos

80%
15,9
Pataiko: 15,9
Taiklumas: 79,9%
Vieta lygoje: 4
Geriausias pasiekimas: 24
Blogiausias pasiekimas: 8
Daugiausia pataiko: Juan Palacios

Klaipėdos savivaldybėje vykęs susirinkimas baigėsi tuo, kad steigėjų valdyba žadėjo pateikti savo galutinį sprendimą iki gruodžio 12 dienos (antradienio). Jiems buvo aiškinama, kad laukti nėra laiko, kadangi žaidėjų agentai skambino ir sakė, jog nesumokėjus žaidėjams algų, jie paliks komandą. Steigėjų valdybos prezidentui Artūrui Jakubauskui buvo tai akcentuojama ir siūloma skelbti susirinkimą anksčiau laiko bei priimti teigiamą rėmėjams sprendimą. Visi žinojo, kad Klaipėdos savivaldybės atstovai sako: mes savo įsipareigojimus vykdome, o rėmėjai į senos valdybos struktūrą eiti nenori. Taigi, kelias buvo vienas – atiduoti klubą privačiam verslui, kuris, sukūręs šiuolaikišką klubo valdymo struktūrą, pamažu trauktų iš skolų liūno. 

Suprantame, kad tai ne vienos dienos ir ne vienerių metų darbas, tačiau po truputį galėjome mažinti skolas ir judėti į priekį. Tokiu principu iš skolų liūno brido ir brenda Kauno „Žalgiris”, Vilniaus „Lietuvos rytas”, „Šiauliai” ir kiti Lietuvos klubai. Tai nėra nieko naujo ir nepasiekiamo.

Visgi steigėjų valdyba su Artūru Jakubausku priešakyje atsisako perduoti akcijas privačiam verslui ir klubas atsidūrė aklavietėje. Steigėjų ir visuomenininkų tarybą galėčiau įvardinti tarsi socialistine atgyvena, kuri neduoda nė euro, o nori valdyti klubą. Suprantu, kad jie skirtų pinigų ir padėtų mažinti skolas, o ne tik kalbėtų ir valdytų, tada viskas būtų gerai. 

Be to, prie klubo skolų prisidėjo ir Jakubausko inicijuoti teisminiai procesai, kai, anot teismų, neteisėtai buvo atleistas buvęs „Neptūno” vadovas Osvaldas Kurauskas, taip pat projektų vadovas Viktoras Usovas, vėliau – ir kitas klubo direktorius Algimantas Ercius. Tai dar labiau pablogino klubo finansinę situaciją. Mes, klubo administracijos darbuotojai, užuot dirbę savo darbą ir ieškoję naujų rėmėjų, turėjome daug laiko praleisti teismuose. Dabar klubo situacija yra sudėtinga. Nepaisant susiklosčiusios situacijos, darysime viską, kad išsaugotume „Neptūno” klubą ir žaidėjus. Tikimės, kad bendram tikslui susitelks ir rėmėjai, ir Klaipėdos krepšinio sirgaliai. Reikia daryti viską, kad išsaugoti komandos trenerį Kazį Maksvytį ir komandos branduolį. Dabar turime visi kartu susitelkti ir dirbti. Suprantame ir mūsų komandą palikusius žaidėjus – Arną Butkevičių ir Mindaugą Girdžiūną. Jie mūsų klubui davė labai daug, atidavė savo širdis, jų dėka iškovota daug skambių pergalių. Norime jiems padėkoti už klube praleistus metus atiduotą nuoširdų darbą. Esu įsitikinęs, jei mes ir neturėtume finansinių sunkumų, šie žaidėjai anksčiau ar vėliau būtų išvykę į stipresnius klubus. Jie yra geri krepšininkai ir yra verti kilti karjeros laiptais.“


Rodyti komentarus
2017-12-12 11:26
Anonimas
Kazkas pradirbes puse metu Neptuno vadovu, "sumažinęs skolas" savivaldybes lesomis jo vadovavimu metu, jaučiasi labai daug nuveikęs... Šunys loja, o karavanas eina.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-12-12 08:28
to Aiskeja situacija
Buvęs komandos direktorius Osvaldas Kurauskas ir jo dešinioji ranka Viktoras Usovas laimėjo pirmosios instancijos teismą prieš „Neptūną“ dėl neteisėto atleidimo iš klubo, tačiau pirštus į šiuos du vyrus dabar bestų kiekvienas situaciją „Neptūne“ žinantis žmogus, paklaustas, kas kaltas dėl dabartinių skolų.

Kai praėjusio sezono viduryje Kurauskas ir Usovas buvo atleisti, direktoriaus vietą perėmęs Algimantas Ercius rado 1,5 mln. eurų skolą, abejotinus įsipareigojimus už BMW automobilius, gausybę kitų sunkiai paaiškinamų sutarčių, nesuvokiamą buhalteriją ir… kompiuterius su ištrintais kietaisiais diskais.

Maža to, kad atgautų BMW automobilius iš klube jau nedirbančių Kurausko ir Usovo, „Neptūno“ atstovai turėjo kreiptis į policiją.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-12-11 19:37
.....
https://sportas.lrytas.lt/krepsinis/2017...

Tikiuosi, kad Maksvytis nepaliks Neptūno..
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-12-11 19:00
Anonimas
Siust kuo toliau tuos steigejus laikas butu nes pinigu neduoda o baliavot nori

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-12-11 18:27
x
prieš daug metų panaši situacija buvo Lietkabelyje, kai steigėjas yra nepatikimas- rėmėjas nenori investuoti, paskui kei keli sezonai buvo šiknoj atejo Techasas bet vienas nepavežė o rėmėjam matyt pasitikėjimo nekėlė. dabar matome Lietkabelio vadyba kogero yra rentabiliausia mažiausiomis sąnaudomis geriausias rezultatas
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-12-11 17:45
Aiskeja situacija
Štai Jum ir atsakymas kodel atleido Kurauska, nes jis pasisiūlė nupirkti Neptuno akcijas, matydamas absurdiška situacija, ir pasiūlyti jas savivaldybei ir remejams. O kad pateisint kodel atleido, viešai ji juodina, kai zmogus tiek klubui padare

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-12-11 16:53
Bet kodėl
Kalba apie skolas, bet pats į baliukus eina, kviečia draugus Arenoj, o į išvykas irgi susirenka draugų būrį, jog būtų linksmiau keliauti :)) tai kur kalba apie taupymą?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-12-11 16:23
gg
neptunui sedekerski reikia pasikviest. puikus variantas abiems pusems butu.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-12-11 15:58
Anonimas
cia toks variantai kai mazdaug duokit pinigus, o mes juos padalinsim. dabar pradedu galvot, kad kurauskas nebuvo pagrindine problema klube. visgi jis ir teismus laimejo. visada galvojau, kad kluba valdo valdyba sudaryta is remeju ir savivaldybes atstovu, bet pasirodo dar kazkokie steigejai ten velniai zino kiek akciju turi. nemanau, kad verslininkai pereme kluba galetu kazkaip pasipelnyt is jo. o tie steigejai tikriausiai ir uziima lesu grobstymu jei patys nei cento neduoda,del to ir nenori atiduot valdzios kitiems. aplamai nesupramtama ju funkcija man. turetu valdyt remejai, savivaldybes atstovai ir ne daugiau vieno balso steigejams klubo valdyboj.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2017-12-11 15:45
Taip nebuna
Klubo valdytojai galvojo ,kad jie gales be investuotoju valdyti kluba? Juokinga , siaip valdyba dazniausiai buna sudaroma butent remeju , tokia yra siuolaikine vadyba , kas uzsako muzika tas ir soka. Kitaip Neptunas bus tik vidutiniokas ,niekas nenores mesti pinigus neaisku kur.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 10

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas