Klaipėdos „Neptūno“ fanai Nuotr.: FIBA.com
Emmanuelis Ubilla Nuotr.: FIBA.com
  • „Neptūnas“ svečiuose 84:69 nugalėjo „Ventspils“ komandą
  • „Neptūnas“ greitajame puolime pelnė 22 taškus, kuomet latviai 6
  • Kazys Maksvytis panaudojo visus 10 mačui registruotus krepšininkus

Klaipėdos „Neptūnas“ (6-3) nutraukė dviejų nesėkmių seriją FIBA Čempionų lygoje. Kazio Maksvyčio auklėtiniai antradienį svečiuose 84:69 (11:17, 26:14, 17:16, 30:22) pranoko „Ventspils“ (4-5) krepšininkus.

Foto galerija

Ši pergalė leido „Neptūnui“ įsitvirtinti trečiojoje B grupės vietoje ir užsitikrinti pranašumą, jei surinks po lygiai pergalių su „Ventspils“ komanda. Pirmajame rate namie latvius uostamiesčio krepšininkai buvo įveikę 87:80.

Į kitą etapą pateks keturios stipriausios grupės komandos. Penktąją ir šeštąją vietas užėmusios ekipos varžysis FIBA Europos taurės atkrintamosiose.

Mače Latvijoje klaipėdiečiai trečiojo kėlinio pradžioje nutolo 52:39, tačiau po Arūno Mikalausko nesportinės ir Maksvyčio techninės pražangos persvara ištirpo iki 54:47.

Lemiamą ketvirtį „Neptūnas“ pradėjo maksimaliai susikaupęs ir klaidų nebekartojo – surengęs spurtą pranašumą padidino iki 68:49 ir paskutinės penkios žaidimo minutės buvo tik formalumas.

„Iš pradžių padarėme šešias klaidas ir prastai pataikėme į krepšį. Vėliau pradėjome kaitalioti gynybos sistemas ir tai varžovus išmušė iš vėžių. Nuo antrojo kėlinio gynėmės išties gerai, neturiu jokių priekaištų. Vyrai - tikri šaunuoliai, susitelkė, palaikė vienas kitą ir kovojo kaip tikra komanda. Šios rungtynės – vienos geriausių šio sezono rungtynių. Tai didelis žingsnis kito FIBA Čempionų lygos etapo link“, – po mačo pasidžiaugė Maksvytis.

„Neptūnui“ pergalę garantavo taškai greitajame puolime, kuriame klaipėdiečiai pelnė 22 taškus, kuomet latviai surinko 6 taškus.

„Ventspils“ komandai atstovaujantis Julius Jucikas mačą pradėjo starto penkete ir per 23 minutes pelnė 10 taškų (4/7 dvit., 2/4 baud. met.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 2 kartus prasižengė bei surinko 7 naudingumo balus.

„Ventspils“: Ingus Jakovics 16, Blake'as Hamiltonas 14, Aigars Škele 12, Julius Jucikas 10.

„Neptūnas“: Edgaras Želionis 19, Juanas Palaciosas ir Renaldas Seibutis po 15, Laimonas Kisielius (9 atk. kam.) ir Laurynas Beliauskas po 10.

2017-12-19 21:12
Svarbi pergalė,nors pradžia nieko gero nežadėjo.Bet susikaupė komanda pačiu laiku ir laimėjo.Beliausko žaidimas patiko-nebijojo mesti,nebuvo susikaustęs.Pataikė tikrai svarbių metimų.Į kitą etapą žengta tai bent nukris kažkiek įtampa nuo žaidėjų ir kituose mačuose žais labiau atsipalaidavę.