Artūras Milaknis Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Šarūnas Jasikevičius Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
  • Šarūną Jasikevičių labiausiai neramina gynyba
  • Kauniečiai per paskutines septynerias rungtynes šešis kartus praleido bent 80 taškų
  • Pagal praleidžiamus taškus „Žalgiris“ yra trečias nuo galo, pagal pelnomus – trečias nuo viršaus
  • Mače su „Brose“ „Žalgiris“ net 15 atakų iš eilės pelnė taškus

Rungtynės su Bambergo „Brose“ buvo pasibaigusios prieš mažiau nei 10 minučių, bet Edgaras Ulanovas apie jas jau beveik negalvojo. Kauno „Žalgirio“ puolėjo mintyse jau buvo po 48 valandų laukiantis mačas Valensijoje.

Foto galerija

„Žaidėme namuose, kur rungtynių pabaigoje sprendėsi nugalėtojas, tai labai smagu, jog grįžau ir padėjau iškovoti pergalę. Kitas žingsnis – nekartoti klaidų iš praėjusių dvigubų savaičių, kuomet antrose rungtynėse atrodome labai prastai“, – komentuodamas ką tik pasibaigusį mačą, iškart į ateitį nukrypo Ulanovas.

Atrodė, kad tos triukšmingos pergalės nė nebūta. Lyg laimėjimas turėjo būti pasiektas, buvo pasiektas, ir nebereikia apie tai galvoti.

Ši savaitė – jau trečioji dviguba Eurolygos, kai per tris dienas sužaidžiami du mačai, o dvi ankstesnės tokios savaitės baigėsi vienodai – „Žalgiris“ laimėjo pirmąsias rungtynes išvykoje, bet suklupo antrosiose namie.

Šį kartą situacija kiek panaši, bet tuo pačiu ir kitokia. „Žalgiris“ antradienį namie 88:84 nugalėjo „Brose“ ir šiandien išvyksta žaisti į Pietų Ispaniją. Čia ketvirtadienį laukia rungtynės su „Valencia“.

Laimėjimas prieš „Brose“ komandą buvo trečias iš eilės ir aštuntas šį sezoną, leidęs „Žalgiriui“ pakilti į penktąją Eurolygos turnyrinės lentelės vietą, tačiau nei šis pasiekimas, nei pergalių serija niekam „Žalgiryje“ pernelyg didelio įspūdžio nedaro.

„Reikia gerinti gynybą, jei norime ką nors pasiekti. Šiandien esame aštuntuke, bet jei norime jame likti, kai kitos komandos kabinsis už šiaudo, turime gerinti gynybą. Kol kas tai parodo, kad kažkur neišdirbame“, – kritiškas buvo Šarūnas Jasikevičius.

17
22
5
80%
4/5

„Žalgiris“ šeštą kartą per pastarąsias septynerias rungtynes varžovams leido įmesti daugiau nei 80 taškų. Eurolygoje dosnesni yra tik du klubai – Milano „AX Armani Exchange“ (vid. 84 praleidžiami taškai) ir Stambulo „Anadolu Efes“ (vid. 83,7). „Žalgiris“ vidutiniškai praleidžia po 82,3 taško.

Gynyba yra šlubuojanti ir Jasikevičius kelis kartus pasikartojo, kad negalima savo aikštėje leisti svečiams per du kėlinius įmesti 49 taškus.

Kita vertus, „Žalgirio“ strategas tikrai turėtų džiaugtis, kad pagrindinis galvos skausmas dabar yra tik vienoje aikštės pusėje. Puolime „Žalgiris“ yra toks užtikrintas, kad jų žaidimą atakuojant galima vadinti elitiniu.

Koks kitoks žodis būtų tinkamesnis, kai į vienos geriausiai besiginančių komandų, Stambulo „Fenerbahče“, krepšį išvykoje sukratoma 90 taškų? Arba tai pačiai „Brose“ ekipai atseikėjami 88 taškai?

Pagal pelnomus taškus „Žalgiris“ yra trečias Eurolygoje (vid. 82,5), į priekį praleisdamas tik Maskvos CSKA (90,1) ir Madrido „Real“ (85,2).

Koks nesulaikomas gali būti „Žalgirio“ puolimas, geriausiai buvo matyti per 8 minučių atkarpą pirmajame ir antrajame rungtynių su „Brose“ kėliniuose.

Kauniečiai per pirmas 8 dvikovos minutes pelnė vos 6 taškus, pataikydami tik vieną metimą iš 6 ir suklysdami 4 kartus. Jie atsiliko 6:16, bet netrukus krepšys atsivėrė taip plačiai, kad „Brose“ komandai reikėjo vieną po kito išsimetinėti kamuolius iš už galinės linijos.

Pradedant nuo 8-osios minutės žymos rungtynėse, 15 iš eilės „Žalgirio“ atakų baigėsi taškais. 15. Iš eilės.

Praktiškai visus taškus per šią atkarpą rinko atsarginiai žaidėjai. Aaronas White’as ją pradėjo tritaškiu, o po to pridėjo dar 4 taškus. Antanas Kavaliauskas įmetė 10 taškų. Artūras Milaknis – 11.

Iš viso per 8 minučių atkarpą kauniečiai surinko 36 taškus ir 10 taškų deficitą pavertė 7 taškų persvara – 42:35.

Tos 4 klaidos per pirmas 8 minutes taip ir nepasipildė iki ilgosios pertraukos. „Žalgiris“ rungtynes baigė suklydęs 9 kartus ir pataikęs 54 proc. metimų (27/50), įskaitant 10 iš 19 tritaškių. 6 iš 9 tolimų metimų susmeigė karjeros Eurolygoje rekordą pasiekęs Artūras Milaknis.

„Manau, kad Milas ištraukė mums pirmą kėlinį, kai klydome gynyboje, jo tritaškiai laikė mus rungtynėse. Jis didžiulis faktorius, 20 taškų neatspindi Artūro indėlio, – aiškino Jasikevičius. – Po dviejų kėlinių „Brose“ pradėjo keistis ginamaisiais, todėl atsivėrė pusės Jankūnui ir Kavaliauskui.

Milas sužaidė labai geras rungtynes. Daug ką nulėmė Milaknio situacijų skaitymas. Kai „Brose“ nesikeitė ginamaisiais, jis susimetė savo metimus, kai apsikeitė – atsirado galimybė aukštiems žaisti prieš vokiečių gynėjus. Milaknio faktorius šiandien buvo svarbesnis nei tie 20 taškų.“

„Žalgirio“ puolimo jėgą parodo ir tai, kaip sugeba iššauti vis kitas krepšininkas. Kavaliauskas praėjusią savaitę Stambule sužaidė bene blogiausias savo šio sezono rungtynes, o vakar Kaune per 12 minučių surinko 15 taškų ir 19 naudingumo balų.

Tuo metu prieš savaitę žibėjęs Axelis Toupane’as šį kartą per 9 minutes niekuo neišsiskyrė.

Bet kuriuo atveju, asmeniniai pasirodymai ir puolimo rodikliai po dvikovos su „Brose“ nebuvo pernelyg analizuojami. Gynyba ir antrųjų savaitės rungtynių svarba buvo pagrindinis „Žalgirio“ akcentas.

„Antrajame (savaitės) mače padarome labai daug taktinių klaidų. Galbūt iki šiol nebuvome supratę, kaip yra svarbu susikaupti tą savaitę, kai yra dvejos rungtynės ir turi atiduoti dar daugiau, įnešti energijos, laikytis susitarimų, kur rizikuojame. Po antrųjų rungtynių tų klaidų pasimatydavo kur kas daugiau nei po pirmųjų“, – aiškino Ulanovas.

„Potencialo dar tikrai turime, bet reikia geriau tvarkytis gynyboje. Jeigu susitvarkysime gynyboje – pergalių bus dar daugiau“, – žadėjo Kavaliauskas.