Michaelas Beasley Nuotr.: AP – Scanpix
DeMaro DeRozano karjeros naktis Nuotr.: AP - Scanpix

Saldainių dukrai arenoje ieškantis LeBronas Jamesas, puikią formą demonstruojantis Michaelas Beasley, Kristapo Porzingio antirekordo pakartojimas, DeMaro DeRozano karjeros naktis – tai ir dar daugiau – gruodžio 22-osios NBA pulse.

Gruodžio 22-osios NBA pulsas

NETRUKUS. Po septynių mėnesių pertraukos Isaiah Thomasas vėl žengė ant NBA parketo. Nors įžaidėjas į aikštelę neišbėgo, tačiau jis kartu apšilo su komanda, o to krepšininkui šiam kartui pilnai užteko. „Tai man reiškė viską. Pagaliau vėl pasijutau kaip krepšininkas“, – sakė įžaidėjas.

Thomasas dar nežais per Kalėdas vyksiančiame mače su „Golden State Warriors“, tačiau jo debiutas vilkinti „Cavaliers“ marškinėlius – jau netrukus.

NEĮTIKĖTINAS. Klivlando „Cavaliers“ nutraukė Čikagos „Bulls“ septynių pergalių seriją, o prie to labiausiai prisidėjo LeBronas Jamesas, pelnęs 34 taškus bei atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus. 15-ąjį sezoną NBA lygoje žaidžiantis karalius demonstruoja fenomenalius rezultatus. Šį sezoną puolėjas krepšį atakuoja aukščiausiu taiklumu karjeroje tiek nuo baudų metimo linijos (77,5 proc.), tiek iš žaidimo (57,2 proc.) bei trijų taškų zonos (41,1 proc.). Jamesas šį sezoną vidutiniškai atlieka 9,3 rezultatyvaus perdavimo bei blokuoja po 1,1 metimo, o tai irgi yra geriausi karjeros rezultatai.

SALDAINIS. LeBronas tėvo pareigų nepamiršta net NBA rungtynių metu. „Cavaliers“ lyderio dukra per minutės pertraukėlę sėdėdama už atsarginių žaidėjų suolelio paprašė saldainio, o Jamesas ėmėsi klausinėti klubo personalų narių, ar šie jį turi. Galiausiai saldainį jis rado pas apsaugos darbuotoją.

KARJEROS NAKTIS. DeMaras DeRozanas per devynerius metus trunkančią NBA karjerą nėra pagarsėjęs kaip geras metikas, jis vidutiniškai pataiko vos 0,4 tritaškio per susitikimą vidutiniu 28 proc. tikslumu. Visgi ši statistika DeRozanui negaliojo šios nakties dvikovoje su Filadelfijos „76ers“, kurioje jis įsmeigė 6 tolimus metimus iš 9 bei surinko 45 taškus. Tai geriausi gynėjo karjeros rodikliai. „Raptors“ panaikino 22 taškų deficitą bei iškovojo 5-ąją pergalę paeiliui bei 11-ąją per pastaruosius 12 mačų.

„Pamaniau, kad jis yra jaunas Ray Allenas, – po dvikovos sakė „Raptors“ strategas Dwane'as Casey. – Tai yra tai, ko mums iš jo reikia. Tai išplečia aikštelę, ypatingai tokiose rungtynėse kaip šiandien. Pirmoje susitikimo pusėje mes maudėmės purve.“

Tai buvo 10-asis kartas DeRozano karjeroje, kuomet gynėjas pasiekė 40 taškų ribą. „Raptors“ klubo istorijoje tai padaryti buvo pavykę tik Vince'ui Carteriui.

REIKALINGAS. Pralaimėtame mače su „Raptors“ „76ers“ vertėsi be savo lyderio Joelio Embiido. Senegalietis praleido jau trečiąjį susitikimą paeiliui, po to, kai dvikovoje su „Thunder“ jis žaidė rekordines 49 minutes bei pajuto skausmus nugaroje. Aukštaūgis į aikštelę turėtų išbėgti jau artimiausiame mače, o tai yra geros naujienos Filadelfijos ekipai, kuri šį sezoną žaisdama be Embiido laimėjo vos kartą per 8 rungtynes.

PAKYLĖTAS. Puikiai sezono pradžioje žaidusi Bostono „Celtics“ patyrė penktąjį pralaimėjimą per pastaruosius 9 mačus. Šiąnakt Brado Stevenso kariauna krito Niujorke, kur 93:102 pralaimėjo prieš vietos „Knicks“. Niujorko ekipą į pergalę atvedė Michaelas Beasley, pataikęs 13 metimų iš 20, pelnęs 32 taškus bei atkovojęs 12 kamuolių. Tai rezultatyviausios krepšininko sezono rungtynės. Beasley per paskutinius tris susitikimus vidutiniškai pelno po 28,3 taško bei atkovoja po 8,7 kamuolio.

Žurnalistai po dvikovos atleto paklausė, kada jis pajautė, kad turi „karštą“ ranką? „1989-ųjų sausio 9-ąją“, – atsakė Beasley, turėdamas omeny savo gimimo datą.

Beasley tiki, kad gali pataikyti visus metimus, nuo tos dienos, kai pasirodė šiame pasaulyje. Su tokiu pasitikėjimu savo jėgomis žaidęs puolėjas antroje mačo dalyje su „Celtics“ pelnė 28 iš savo 32 taškų. Beasley tapo pirmuoju atsarginiu NBA lygoje nuo 1971-ųjų, kuris pakilęs nuo suolo pelnė bent 32 taškus ir atkovojo 12 kamuolių per mažiau nei 25 minutes.

NESĖKMINGAS. Kristaps Porzingis grįžo į rikiuotę po dviejų praleistų dvikovų dėl skausmo kelyje. Aukštaūgis per 23 minutes prametė visus 11 metimų iš žaidimo. Latvis pakartojo Andrew Bynumui priklausantį antirekordą, kuomet bent 211 cm ūgio krepšininkas per rungtynes nepataiko nė vieno iš 11 metimų.

PERGALINGAS. Likus 17 sekundžių iki mačo pabaigos Troy Danielsas įsmeigė tritaškį į savo buvusios komandos Memfio „Grizzlies“ krepšį bei atvedė Fynikso „Suns“ į 12-ąją pergalę per 34 mačus. Gynėjas vos išmetęs metimą, neabejojo, kad jis įkris.

„Mes kasdien dirbame dėl tokių momentų kaip šis. Taip nutiko, kad šįkart progą mesti gavau aš. Tai puikus jausmas. Verčiau įmesiu tokį metimą į „Grizzlies“ krepšį, negu kažkurios kitos komandos“, – po mačo sakė Danielsas.

NAMUOSE. Jutos „Jazz“ sugrįžo iš išvykų maratono, kuomet per šešerias rungtynes teko žaisti su vienomis talentingiausių lygos komandų: „Celtics“, „Cavaliers“, „Rockets“ ir „Thunder“. Šį maratoną Quino Snyderio auklėtiniai baigė laimėdami vos kartą. Sugrįžusi namo „Jazz“ 100:89 pranoko „Spurs“. Prie pergalės labiausiai prisidėjo Rodney Hoodas, pelnęs 29 taškus.

• Daugiau naujienų apie NBA rasite paspaudę čia.
  • NBA statistinius lyderius rasite paspaudę čia.