„Suns“ pergalės kalviai: 32 taškus pelnęs Devinas Bookeris ir pergalingą metimą įmetęs Tysonas Chandleris Nuotr.: AP – Scanpix
Nikola Jokičius išvaromas iš aikštės Nuotr.: AP – Scanpix
Tris savaites nežaidęs Devinas Bookeris surinko 32 taškus Nuotr.: AP – Scanpix

Išsiskiriantys europiečių Maximilliano Klebero ir Milošo Teodosičiaus pasirodymai, įspūdingi kėliniai, Devino Bookerio ir Hassano Whiteside'o sugrįžimai, puiki Giannio Antetokounmpo serija bei išvarymai iš rungtynių – tai ir dar daugiau – gruodžio 27-osios NBA pulse.

Gruodžio 27-osios NBA pulsas

AISTROS. Dalaso „Mavericks“ centras 216 cm ūgio Salah Mejri pamanė, kad kovoje dėl kamuolio jį pastūmė Serge’as Ibaka, todėl iškart norėjo kibti jam į atlapus. Visgi to jam padaryti nepavyko, kadangi vidurio puolėją sustabdė Jonas Valančiūnas ir teisėjas.

VOKIEČIO REKORDAI. Po praėjusio sezono iš Miuncheno „Bayern“ į „Mavericks“ persikėlęs Maximillianas Kleberas sužaidė vienas geriausių savo debiutinio sezono rungtynes. 25-erių metų 207 cm ūgio vokietis mače su „Raptors“ pelnė 15 taškų (4/5 dvit., 2/4 trit., 1/1 baudos), atkovojo 8 kamuolius, blokavo 5 metimus bei surinko 26 naudingumo balus. Puolėjas pakartojo savo atkovotų kamuolių ir blokuotų metimų rekordus. Kleberas NBA vidutiniškai renka po 6,1 taško ir 3,6 atkovoto kamuolio.

ĮSPŪDINGAS KĖLINYS. Detroito „Pistons“ puolėjas Tobiasas Harrisas pirmajame kėlinyje vienas pats pelnė daugiau taškų (21) nei visa Indianos „Pacers“ komanda (19), o jo ginama ekipa ketvirtį laimėjo 40:19. Harrisas pataikė visus 7 metimus iš žaidimo (2/2 dvit., 5/5 trit.) bei pridėjo dvi taiklias baudas. 25-erių metų 203 cm ūgio amerikietis užfiksavo savo per kėlinį pelnytų taškų NBA rekordą. Prieš tai jis daugiausiai per ketvirtį buvo pelnęs 17 taškų. Šį sezoną Harrisas vidutiniškai renka po 18,1 taško ir yra rezultatyviausias „Pistons“ narys.

PALYGINIMAS. Visi Indianos „Pacers“ startinio penketo krepšininkai kartu sudėjus atkovojo 8 kamuolius. „Pistons“ komandoje vienas Andre Drummondas sugriebė daugiau nei dvigubai daugiau kamuolių (18), o Detroito ekipa kovą dėl kamuolių laimėjo 55-36.

„Tam nėra jokio pasiaiškinimo. Mes patys sau išsikasėme duobę“, – po rungtynių apie atkovotus kamuolius pasisakė „Pacers“ treneris Nate’as McMillanas.

SPURTAS. Jeigu „Pistons“ savo oponentus nubloškė pirmajame kėlinyje, tai Majamio „Heat“ tai padarė lemiamo ketvirčio metu. Prieš paskutines 12 minučių mače tarp „Heat“ ir Orlando „Magic“ rezultatas buvo lygus (68:68), tačiau ketvirtąjį kėlinį Majamio klubas laimėjo net 39:21 ir šventė pergalę 107:89.

Lemiamo ketvirčio metu Joshas Richardsonas pelnė 14 taškų, o Wayne’as Ellingtonas pridėjo keturis tritaškius.

SUGRĮŽIMAS. „Heat“ po 11 rungtynių pertraukos sulaukė Hassano Whiteside’o pagalbos. Mėnesį laiko dėl kelio traumos negalėjęs žaisti centras per 17 minučių pelnė 7 taškus ir atkovojo 8 kamuolius.

GERIAU NEI KALĖDOS. Devinas Bookeris tris savaites nežaidė krepšinio, o sugrįžimo mače „Suns“ komandai pelnė 32 taškus bei padėjo parblokšti „Grizzlies“. „Man tai – geriau nei Kalėdos. Gavau šansą vėl žaisti ant parketo su savo broliais, o dėl tokio laimėjimo viskas yra dar geriau“, – džiaugėsi Bookeris.

REKORDAS. Los Andželo „Clippers“ įžaidėjas Milošas Teodosičius atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir užfiksavo savo rekordą NBA pirmenybėse. Prieš tai serbas daugiausiai buvo atlikęs 8 rezultatyvius perdavimus.

NEĮTIKĖTINAS. Reggie Jacksonas dar trečiajame kėlinyje dėl čiurnos traumos turėjo palikti aikštę ir į ją nebegrįžo, tačiau jis per 21 minutę spėjo atlikti net 13 rezultatyvių perdavimų. „Jis buvo neįtikėtinas“, – trumpai savo auklėtinį apibūdino „Pistons“ treneris Stanas Van Gundy.

SERIJA. Milvokio „Bucks“ lyderis Giannis Antetokounmpo jau 22 rungtynes paeiliui pelno bent po 20 taškų ir užfiksavo ilgiausią tokią seriją klube nuo Kareemo Abdul-Jabbaro laikų, kuomet šis 1974 metais tokią taškų sumą rinko 39 mačuose iš eilės.

PILNA SUDĖTIS. San Antonijaus „Spurs“ sužaidė pirmąsias šio sezono rungtynes, kuomet komandai galėjo padėti visi krepšininkai. Mačas su Bruklino „Nets“ San Antonijaus krepšininkams buvo 35-asis, o jį trečioje vietoje Vakarų konferencijoje esantis klubas laimėjo 109:97. Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai žaidė 21 tašką pelnęs Kawhi Leonardas, kuris pirmą kartą šį sezoną aikštėje buvo ir ketvirtajame kėlinyje.

TOBULA PABAIGA. Fynikso „Suns“ lemiamai atakai turėjo tik 0,6 sek. ir per jas spėjo išplėšti pergalę mače su Memfio „Grizzlies“. Draganas Benderis iš užribio pakabino kamuolį Tysonui Chandleriui, o šis dėjimu pelnė pergalingus taškus (99:97).

LYDERIS. Nikola Mirotičius sužaidė tik 10-ąjį mačą šį sezoną, tačiau jis jau dabar Čikagos „Bulls“ komandoje susilygino pagal daugiausiai kartų pasiektą 20 pelnytų taškų ribą (5) šį sezoną. Praėjusią naktį Čikagos krepšininkai svečiuose 115:106 palaužė Milvokio „Bucks“, o nuo suolo pakilęs Mirotičius įmetė 24 taškus. Šį sezoną su Mirotičiumi „Bulls“ iškovojo 8 pergales ir patyrė dvi nesėkmes, o be jo pralaimėjo 20 mačų per 23 rungtynes. Puolėjas šį sezoną vidutiniškai renka po 18,5 taško.

IŠVARYMAI. Nikola Jokičius buvo antrąjį kartą šį sezoną išvarytas iš aikštės. Tiek pat kartų aikštę buvo priverstas palikti ir DeMarcusas Cousinsas, o daugiausiai kartų diskvalifikacines pražangas užsidirbo Kevinas Durantas (3).

Praėjusią naktį iš aikštės buvo išvaryti ir Milvokyje žaidę du krepšininkai. Iki rungtynių pabaigos likus 17 sek. susikibo Krisas Dunnas ir Khrisas Middletonas, kurie abu buvo palydėti į rūbines.

• Daugiau naujienų apie NBA rasite paspaudę čia.
  • NBA statistinius lyderius rasite paspaudę čia.

Visi praėjusios nakties rezultatai:

Los Angeles Clippers Sacramento Kings 122-95 stat »
Phoenix Suns Memphis Grizzlies 99-97 stat »
Denver Nuggets Utah Jazz 107-83 stat »
San Antonio Spurs Brooklyn Nets 109-97 stat »
Milwaukee Bucks Chicago Bulls 106-115 stat »
Miami Heat Orlando Magic 107-89 stat »
Dallas Mavericks Toronto Raptors 98-93 stat »
Detroit Pistons Indiana Pacers 107-83 stat »