Hardenas po lemtinos pražangos puolime Nuotr.: AP - Scanpix
Alas Horfodas Nuotr.: USA Today Sports - Scanpix
Bostono „Celtics“ Nuotr.: USA Today Sports - Scanpix
Hjustono ekipos krepšininkai Nuotr.: AP - Scanpix
  • „Celtics“ namuose 99:98 įveikė „Rockets“
  • „Rockets“ iššvaistė 26 taškų pranašumą

• Pergalingą metimą pataikė Alas Horfordas
  • Lygoje pirmavusi Hjustono ekipa patyrė 4-ąjį pralaimėjimą paeiliui

Du su puse kėlinio dominuojantį krepšinį demonstravusi Hjustono „Rockets“ (25-8) staiga sustojo, o tai jiems kainavo labai brangiai.

Mike'o D'Antoni auklėtiniai svečiuose iššvaistė 26 taškų persvarą bei 98:99 (32:12, 30:26, 16:31, 20:30) turėjo pripažinti Bostono „Celtics“ (29-10) krepšininkų pranašumą. Tai buvo ketvirtoji „Rockets“ nesėkmė paeiliui.

Likus 3,7 sekundėms iki mačo pabaigos Alas Horfordas pataikė pergalingą dvitaškį. Tai buvo pirmas kartas šiame susitikime, kuomet „Celtics“ išsiveržė į priekį.

Trečiojo kėlinio pradžioje svečių atotrūkis siekė milžinišką pranašumą – 64:38. Tačiau pirmoje rungtynių pusėje suklydę 6 kartus, vien per trečiąjį ketvirtį „Rockets“ kamuolį prarado net 7 kartus.

Kyrie Irvingas per šį kėlinį pelnė 12 taškų, o „Celtics“ laimėjo 31:16 bei deficitą sumažino iki (67:78).

Ketvirtajame kėlinyje aikštelės šeimininkai varžovams kvėpavo į nugarą, tačiau rungtynių perlaužti nesugebėjo iki pat finalinių mačo sekundžių.

Marcusas Smartas, likus 13,6 sekundės, po prasiveržimo pataikė metimą iš po krepšio bei sumažino skirtumą iki minimalaus – 95:96.

Prieš atlikdama ataką „Rockets“ paprašė dvejų minutės pertraukėlių, o galiausiai įžaidusi kamuolį ekipa nusiuntė Jamesą Hardeną prie baudų metimų linijos. Hjustono komandos lyderis realizavo abu metimus bei atstatė trijų taškų pranašumą.

Kitoje atakoje „Celtics“ neatliko metimo iš toli. Jaysonas Tatumas atakavo iš po krepšio bei vėl sumažino deficitą iki vieno taško (97:98). Tuomet Smartas išprovokavo Hardeno pražangą puolime, o pergalingą vinį į Teksaso valstijos komandos karstą įkalė Horfordas.

Trečiąsias rungtynes paeiliui praleido Chrisas Paulas, kuris susižeidė kirkšnį. „Rockets“ su Paulu šį sezoną laimėjo 15 mačų bei patyrė vieną pralaimėjimą, tuo metu be pagrindinio savo įžaidėjo Hjustono komanda laimėjo 10 kartų bei 7 kartus turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

„Celtics“: Kyrie Irvingas 26, Jaysonas Tatumas 19, Marcusas Smartas ir Terry Rozier po 13, Marcusas Morrisas 10.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 34 (5/15 trit., 10 rez. perd., 8 kld.), Ericas Gordonas 24 (4/14 trit.), Trevoras Ariza 11, Nene Hilario 10.