Nuotr.: Fotodiena.lt/M.Baranauskas
Nuotr. Fotodiena.lt/M.Baranauskas

Arnas Butkevičius, Mindaugas Girdžiūnas ir Simas Galdikas. Tai nebuvo vieninteliai klaipėdiečiai šio sezono „Neptūno“ gretose, tačiau ši trijulė buvo ta, kuri kartu ne tik augo, bet ir aukščiausiame lygyje guldė garsius varžovus. Vis tik griausmingi gruodžio mėnesio įvykiai šią brolybę suskaldė – Galdikas su buvusiais komandos draugais nebebendrauja.

Arnas Butkevičius

Arnas  Butkevičius
Arnas  Butkevičius
MIN: 25.11
PTS: 9.06 (58.99%)
REB: 5.29
AS: 2.88
ST: 2.18
BS: 0.59
TO: 1.06
GM: 17

Pirmoje gruodžio pusėje internetą Lietuvoje sprogdino viena griausminga naujiena po kitos, tačiau žinia iš Klaipėdos nenublanko net ir tokiame siautulingame sūkuryje.

Situacijos, kad kažkas iš svarbiųjų „Neptūno“ mohikanų netrukus Klaipėdoje trenks durimis, buvo galima tikėtis, mat klube kurį laiką vėlavo atlyginimai. Vis dėlto, žinia, kad tai padarys du „Neptūno“ simboliai, pribloškė.

Tai pribloškė ir Galdiką, kuris į tokias naujienas reagavo itin audringai. Kiek ramiau, tačiau tuo pačiu griežtu tonu situaciją centras vertina ir dabar – draugystėje su buvusiais komandos bičiuliais jis padėjo tašką.

„Mes kartu augome, o tai skaudžiausia. Ar man skaudu? Jeigu jus išduotų žmona, jums būtų linksma?“ – pokalbio su „BasketNews.lt“ metu retoriškai paklausė Galdikas.

Nuotr. Fotodiena.lt/R.Lukoševičius

Jam šis sezonas „Neptūno“ gretose yra aštuntasis. Tiek pat klube su pertraukomis žaidė ir Girdžiūnas, o kitas klaipėdietis, Butkevičius, namo į gimtinę sugrįžo 2013-ųjų kovą.

Ši trijulė kartu išgyveno tiek geriausius klubo laikus, tiek ir niūresnius. Trys klaipėdiečiai petys petin kovėsi Eurolygoje, kur „Neptūnas“ sėkmingai triukšmavo 2014-2015 metų sezone, vėliau – ir Europos taurėje bei Čempionų lygoje.

Kovėsi ir LKL pirmenybėse, kur visi kartu du sykius nužygiavo iki pat superfinalo serijos. Galdikas šias skambias pergales prisimena ir šiandien, tačiau iš svajingų prisiminimų dvi svarbias jų dalis jis jau nori pamiršti.

Simas Galdikas

Simas  Galdikas
Komanda: Klaipėdos Neptūnas
Pozicija: C
Amžius: 31
Ūgis: 203 cm
Svoris: 118 kg
Gimimo vieta: Klaipėda, Lietuva

„Žinojome, kad Juanas (Palaciosas – aut.) galimybę išvykti tikrai turės. Bet kokiu atveju, jis mums daug padėjo, klubas gavo už jį pinigus, jo išvykimas lyg ir buvo planuose. Bet ką aš galiu pasakyti apie tuos, kurie pabėgo? Kas pirmi bėga iš laivo? Neturiu apie juos ką pasakyti. Jei jie bėga iš komandos, reiškia, kad Klaipėdos ir „Neptūno“ vardo jie yra neverti“, – nedvejodamas tinklalapiui „BasketNews.lt“ rėžė Galdikas.

Jo įsitikinimu, į Vilniaus „Lietuvos rytą“ išvykę Girdžiūnas su Butkevičiumi ne tik įskaudino komandos draugus „Neptūne“, bet pasielgė neprotingai ir savo atžvilgiu.

Šioje situacijoje Galdikas pirštu beda į 25-erių Butkevičiaus pavardę. LKL pirmenybėse šiam klaipėdiečiui puolėjui tai yra karjeros sezonas, o rinkdamas vidutiniškai po 9,1 taško ir 16,4 naudingumo balo, jis apskritai yra vienas naudingiausių LKL žaidėjų.

Nuotr. Fotodiena.lt/R.Lukoševičius

Kaip visada naudingas „Neptūne“ šįmet buvo ir Girdžiūnas, vidutiniškai pelnęs po 10,2 taško ir atlikęs po 3,1 rezultatyvaus perdavimo. 

Galdikas įsitikinęs – tokie žaidėjai tinkamomis aplinkybėmis galėjo sulaukti dar geresnių kontraktų nei ilgalaikiai „Lietuvos ryto“ pasiūlymai. Tiesa, anot centro, tam sezoną baigti jie turėjo ne sostinėje, o pajūryje.

„Mindaugas su Arnu yra klaipėdiečiai. Pagrindinis dalykas yra tas, kad jei jie būtų išlaukę iki sezono pabaigos, kelis mėnesius, nemanau, kad būsimi jų pasiūlymai būtų blogesni nei tie, kuriuos pateikė „Lietuvos rytas“. Ir su geresniais pinigais, ir žaidžiant geresniuose klubuose nei „Lietuvos rytas“. Vilniečiai protingai padarė – pakišo po nosimis kontraktus, o jie negalvojo, tai ir sutiko.

Gal jie mano, kad per kelis mėnesius nebemokės žaisti ir niekas nesiūlys pinigų? Nemanau. Taip pasielgta, nes tiek ši komanda jiems ir terūpėjo… Galiausiai ir rezultatai nebuvo blogi, tereikėjo išlaukti“, – neužsikirsdamas dėstė „Neptūno“ kapitonas Galdikas.

Butkevičiaus ir Girdžiūno pasirinkimą išdavyste vadinantis aukštaūgis prisimena ir kito ilgamečio „Neptūno“ žaidėjo, Martyno Mažeikos pavyzdį.

Nuotr. Fotodiena.lt/M.Baranauskas

Šis vasarą Mažeika paliko gimtąjį miestą, tačiau tinklalapiui „BasketNews.lt“ pripažino, kad anksčiau sezono viduryje turėjo pelningą pasiūlymą išvykti.

„Buvo šansas, bet to nebūtų supratę nei komandos vadovai, nei klaipėdiečiai“, – vasarą „BasketNews.lt“ pasakojo Mažeika.

Galdikas Mažeikos pavyzdį sulygino su Girdžiūno bei Butkevičiaus situacija.

„Kaip gali lyginti tokius žmones… Vienas sako, kad liksiu iki sezono pabaigos, galiausiai tai ir padarė. Martynas gavo pelningą pasiūlymą. Patys matote, kaip gerai šįmet žaidė Arnas, kokia gera jo sportinė forma. Būtų kiek palaukęs, gal net ir „Žalgiris“ būtų siūlęs sutartį vasarą, kas žino? O gal Turkija, kur žaidėjai uždirba gerokai daugiau nei „Lietuvos ryte“.

Prie trenerio Maksvyčio žaidėjai atsiskleidžia, išvyksta į kitas komandas, gauna gerus pasiūlymus. Komanda žaidė gerai, laukėme ir namie vyksiančios Karaliaus Mindaugo taurės. Reikėjo tik laukti. Jei jie taip elgiasi, man tai pamirštas variantas. Suprasčiau, jei būtų konfliktas su treneriu, negauni žaisti, o čia pinigų laukėme mėnesį. Tavo atlyginimas nėra toks, kad gyventumei nuo vieno mėnesio iki kito. Trūksta pinigų? Čia pasiteisinimai. Yra toks dalykas kaip kompromisai. Tereikia ieškoti variantų“, – tikino Galdikas.

Nuo to skaudaus dviejų klaipėdiečių išvykimo praėjo beveik mėnesis. „Neptūnas“ neteko dviejų gyvybiškai svarbių žaidėjų, tačiau Kazio Maksvyčio kariauną guodžia bent faktas, kad sunkiu laikotarpiu tvarkaraštis visuose frontuose nebuvo sudėtingas.

Per šį laiką „Neptūnas“ iškovojo visas tris pergales LKL pirmenybėse, įveikdamas Prienų-Birštono „Vytautą“, Kėdainių „Nevėžį“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždes. Tuo metu čempionų lygoje per du turus nusileista Šalono „Elan“, tačiau sutriuškintas Ventspilio „Ventspils“.

Kapitono pareigų 2017-aisiais ėmėsi ir pats Galdikas, kuris dabar su naujokais Vytautu Šulskiu ir Brandonu Fieldsu tikisi didesnių duobių išvengti.

Nuotr. FIBA.com

„Kalbant atvirai, komanda viduje dar labiau sustiprėjo. Išvyko Palaciosas, svarbus žmogus, bet treniruotėse vis tiek visi einame vieni už kitus, per treniruotes vieni kitus raginame: „Davai, greičiau, nepasiduodam“. Atėjo jaunimo, jų motyvuoti nereikia. Vienas rungtynes ištraukė, kitose padėjo. Smagu.

O kapitono pareigos… Mane tam įpareigojo. Sako: „Komandoje esi daug metų“. Nereikia mokytis kažką užvesti, man tai nėra svetima ir nuo ankstesnių laikų. Normalu paskatinti jaunimą, kad jie nebijotų, pasitikėtų savimi. Svarbiausia buvo išlaikyti komandą, laikyti ją kaip kumštį. Kol kas tai daryti sekasi sunkiai, nes patys matote, kaip ta mūsų komandėlė byra.

Nors abejonių niekam nekyla dėl trenerio Kazio. Jei treneris tiki savo žaidėjais, jie tiki ir patys savimi. Viskas prasideda nuo viršaus. Treneris tiki, kad galime. Bandome tai ir daryti. Vienijamės ir kovojame“, – sakė Galdikas.

Nors ir kalba apie šviesesnius laikus, centras kartas nuo karto vis tiek užsimena apie skaudulius, kurių, panašu, kol kas niekas nesistengia gydyti. Santykiai su dviem buvusiais komandos draugais ir bičiuliais nutraukti ir Galdikas nesiruošia taikytis.

„Ką jiems skambinsi… Nėra kam skambinti. Kare net šovinių jiems neneščiau. Žinote, atsisuksi apsidairyti, o jau savi į nugarą šaudo“, – vaizdingai palygino Galdikas.

Kas žino, galbūt pirmasis apsišaudymas tarp „Neptūno“ ir „Lietuvos ryto“ įvyks jau vasario pabaigoje, kuomet Klaipėdoje bus surengta Karaliaus Mindaugo taurė.


Rodyti komentarus
1 2 3 4 5 6  »
2018-01-04 11:40
Siuksle, o ne kapitonas
https://www.youtube.com/watch?v=JOHgRUsr...

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-01-04 08:38
Krabas
Galdikas teisus ir pagarba jam už drasias mintis. Esmė, kad paliko klubą vidurį sezono. Po sezono niekas nekelia bangų. Pas šūdžius iš ryto daugiau pinigų. LKL turi tai reguliuoti, drausti turtingesniems klubams, be etikos normų, perpirkti žaidėjus vidurį sezono. Kelintą sezoną rytas taip eina link antros vietos, perpirkdamas konkurentų sunkiai užaugintus ar rastus gerus žaidėjus. Ir vistiek velkasi tik trečioje vietoje. Koks jis antras klubas. Įdomu ar Kleiza išdrys į Klaipėdą atvažiuoti.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-01-04 05:44
Pasake apsauginis is kalufornijos. Marozas besmegenis.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-01-03 23:50
vargsas galdikas..komandos draugo isvykima prilygina zmonos isdavystei :))) tai ka turetu lebrono komandos draugai kalbet?tai kad jis niekam is rimtesniu klubu neidomus dar nereiskia kad jis gali lidpyt etiketes.jis savo zaidimu jau tiek atidaves klaipedai ir neptunui kad retas klaipedietis tiek yra daves todel reikalauti aukotis dar yra labai negarbinga.ypac zinant kaip klubas norejo atsikratyti traumuotu zaideju.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-01-03 23:08
Kalba ta kuris pats del pinigu pabego i Romunija zaist tik ilgai nezaide :D
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-01-03 22:54
Kritikas
Simai seriously? Didesnes nesąmones nesi girdėjęs. Žurnalistams tai dabar pats tas kai žmogus kalba kliaudamasis vien emocijom, skambiu antraščių bus. Bet aš nesuprantu kaip tokiam durnam būti ir vos ne įžeidinėti tuos 2 žmones, kurie išėjo nes jiems alga mokės rytas, skirtingai nuo Neptūno. Čia tas palyginimas su palikta žmona vapsie kraupus. Negi jam atrodo kad visi žaidėjai karjerose turėtų žaist vienam klube, kaip gyvenime 1 žmona. Krc net nėra ką kalbėti. Pats medis yra, jei nebutu tokio maksvycio prie kurio sparno pastoviai glaudžiasi tai galetu varyt tik į kulturizma

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-01-03 21:24
Jou
Ble sitas medis su zirnio dydzio smegeninis prakalabo - kaip pts p rgo kai norejo issireketuoti 8000 eur per men algos neptune - kai negavo - - galiausiai pabego ir teko zaisti uz maesne alga. Didysis patriotas

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-01-03 21:15
UZ NEPTUNA
Laimėjo šen kibiro taurė Arūras97 :D:D:D
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-01-03 21:12
Sh
Galdike su pis tas sude pats del pinigu norejai palikti neptuna :D :D

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-01-03 20:11
normaliai.... pisa prota tas kuris yra niekas , be fizines jegos jis nulis aplamai, o tie buvo zaidejai
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-01-03 20:08
Mantox
Pats lakstė per klubus, dabar kažką moralizuoja.....

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-01-03 19:26
UV
Mldc,Simai! O tiems klapciukams palinkesiu ilgam ant suolelio patogiai isitaisyt

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2018-01-03 19:25
O pala uz ka jis buvo ismestas is komandos pries pora metu?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-01-03 19:25
Idomus
O ne pats Galdikas buvo palikes Neptuna

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-01-03 18:38
Tiesa pasakius
O tu galdikai visiskai nevertas krepsininko vardo

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2018-01-03 18:26
Humas
bravo, Simai. pagarba tau absoliuti. ne centuose laimė. žinok, kad šitas tavo ėjimas garantuoja, kad tavo marškinėliai bus palubėse.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2018-01-03 18:26
Anonimas
Galdikas teisus. Yra laikas palikti komanda. Sezonas baigesi ir eik.... Sekmes. Bet cia pasitreniravus 2 ar 3 men palikti draugus...Bet cia kalciausias LR. Sakykit, brangus lietuviai, visose lygose yra zaideju galimi perejimai is komandos i komanda.. Bet tai yra laikas. O musu brangus LKL ir leidzia lietuvos rytui , kada nori. Jau tai tesiasi keli metai. Pacesas kaip savoj virtuvej , taip zaidejus pirmyn atgal mete.. Dabar tas pats. Kas LKL vadovauja? Vilnieciai visi. Vilniaus virtuve ir toliau verda. BET DIEVAS MATO VISAS AFIORAS.. IR BAUDZIA. BUS IR SIEMET TAS PATS NES VISKAS PAGAL JUSU KARMA.
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2018-01-03 18:25
to Olis
Durneli tu durneli.. Gera atmosfera visur vienodai svarbi. Matos, kad Anglijoje plytas delioji ar braskes Norvegijoje renki...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-01-03 18:08
100%
Respect Galdikui!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2 3 4 5 6  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 104

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas