Linas Kunigėlis į LKL žengė kartu su pirmuoju sezonu. Iš Utenos kilęs žurnalistas sėdo prie komentatoriaus pulto ir tuomet darbo specifikos pavyzdžių sėmėsi iš NBA komentatorių.

„Turėjau patirtį, kaip elgtis su mikrofonu krepšinio rungtynėse, nes tris ar keturis mėnesius prieš tai komentavau NBA rungtynių įrašus, – prisiminė tarp 25 LKL legendų įtrauktas Kunigėlis. – Man labai patiko, kaip jie natūraliai suranda galimybę išreikšti susižavėjimą gražiu epizodu. Tik LKL tais laikais gražių epizodų būdavo gal vienas per turą.“

Kunigėlis neabejotinai vienas ryškiausių Lietuvos komentatorių, užaugęs kartu su LKL. Augant lygai, žurnalistas tapo neatsiejama LKL dalis.

Todėl kai LKL 25-ojo sezono proga pradėjo rinkti ryškiausias lygos asmenybes, Kunigėlio pavardė buvo pirmoji žurnalistų sąraše.

„Krepšinio pasaulyje yra daugybė asmenybių, su kuriomis net šeimomis bendraujame, – pripažino Kunigėlis, tapęs artimu draugu būriui Lietuvos krepšininkų. – Nematau nieko blogo, nes tai man niekada gyvenime netrukdė daryti mano žurnalistinio darbo.“

Draugysčių Kunigėliui netrūkdavo ir per pirmus LKL sezonus, tačiau tuomet daugiausia dėmesio komentatorius su kolegomis sulaukdavo iš klubų atstovų.

„Rokenrolo metai, – prisimindamas pirmus LKL sezonus šypsojosi Kunigėlis. – Kiekvieną savaitę būdavo dvi transliacijos, dažniausia viena iš jų būdavo pajūryje arba aplink: Klaipėda, Šilutė, Plungė. Ten nieko negalėdavai žinoti. Pavasarį Šilutėje buvo toks atvejis, kad kol vyko rungtynės, pakilo potvynio vanduo, ir mes pabaigėme transliaciją, KTS (kilnojamoji televizijos stotis) jau buvo 20 cm apsemta. Per balas teko susinešti techniką ir per vandenį brautis iki Klaipėdos.

Žmonės gyvenime nebuvo matę įvykio, kaip atvažiuoja televizija ir filmuoja. Nebent Šilutėje per atlaidus kas nors atvažiuodavo sekmadienio mišių transliuoti kartą per metus. Žmonės ateidavo į KTS pažiūrėti, kaip vyksta, kaip atrodo kameros, klausinėdavo.

Po rungtynių, ypatingai Plungėje, pakviesdavo vakarienei, būdavo pirtis atsipalaiduoti po darbo. Buvo šilti žmogiški santykiai, buvome kaip keliaujantys Brėmeno muzikantai, taip ir keliaudavome po Lietuvą.“

Komentarai:
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.