Nuotr.: AP – Scanpix
Nuotr.: USA Today – Scanpix
Krisas Dunnas sužaidė karjeros rungtynes Nuotr.: AP – Scanpix

40-mečių klube siaučiantis Manu Ginobili, įspūdingas Jono Valančiūno kėlinys, į ligoninę išgabenta „76ers“ legenda, galingą dublį surinkęs Karlas-Anthony Townsas – tai ir dar daugiau – sausio 6-osios NBA pulse.

Sausio 6-osios NBA pulsas

REKORDINĖ. Filadelfijos „76ers“ krepšininkai Detroito „Pistons“ klubą kelis kartus traiškė 40 taškų pranašumu (94:54, 96:56), o tai buvo rekordinė šį sezoną turėta šios komandos persvara. „76ers“ startinis penketas pelnė 85 taškus, o geriausiai atrodė 23 taškus įmetęs ir 9 kamuolius atkovojęs Joelis Embiidas bei 19 taškų ir 9 rezultatyvius perdavimus surinkęs Benas Simmonsas.

Šį sezoną Embiidas sužaidė 29 rungtynes, o per jas „76ers“ iškovojo 17 pergalių ir patyrė 12 nesėkmių. Be centro Filadelfijos komanda laimėjo dukart ir pralaimėjo 7 kartus.

IŠGABENTAS. Garbės svečiu „76ers“ rungtynėse buvęs Julius Ervingas skambino Laisvės varpu prieš ginčo kamuolį, tačiau rungtynių iki pabaigos stebėti negalėjo. Su „76ers“ NBA titulą iškovojęs 67-erių metų Ervingas pasijuto prastai ir dėl ligos buvo skubiai išgabentas į ligoninę. Manoma, kad po tyrimų jis bus išleistas į namus.

TYLOS. Detroito „Pistons“ centras Andre Drummondas po taiklios baudos Filadelfijoje priglaudė pirštą prie lūpų, taip sirgalių prašydamas tylos. Tuomet jo komanda atsiliko 30 taškų skirtumu.

ĮSPŪDINGAS DUBLIS. Karlas-Anthony Townsas ketvirtąjį kartą savo karjeroje pelnė bent 20 taškų ir atkovojo bent 20 kamuolių, tačiau tokie jo skaičiai gero Minesotos „Timberwolves“ komandai nežada – klubas pralaimėjo visas 4 rungtynes. Praėjusią naktį Townsas pelnė 25 taškus ir sugriebė 23 kamuolius, o jo ekipa krito Bostone.

JV DOMINAVIMAS. Jonas Valančiūnas surengė įspūdingą pasirodymą, kuomet vien per trečiąjį kėlinį pelnė 20 taškų (8/9 dvit., 4/5 baudos). Tai buvo visi JV taškai rungtynėse su Milvokio „Bucks“.

„Trečiajame kėlinyje Valančiūnas buvo tarsi žvėris“, – po dvikovos sakė „Bucks“ centras Johnas Hensonas.

Tokį pasirodymą lietuvis surengė po rungtynių, kuomet penktąjį kartą per savo karjerą nepelnė nė taško.

PALYGINIMAS. Šios savaitės pradžioje DeMaras DeRozanas į Milvokio „Bucks“ krepšį sumetė 52 taškus, o praėjusios nakties mače su ta pačia „Bucks“ po dviejų kėlinių turėjo tik 6. Trečiajame ketvirtyje gynėjas pelnė 14 ir iš viso surinko 20 taškų.

KOVOS SU GRANDAIS. Bostono „Celtics“ kovose namuose su geriausių komandų septynete esančiomis NBA komandomis laimėjo visas 6 rungtynes, o šiuose mačuose nė karto oponentams neleido pelnyti 100 taškų.

DUETAS. Bradley Bealas ir Johnas Wallas kartu pelnė 59 taškus ir atliko 14 rezultatyvių perdavimų, o šių gynėjų vedama Vašingtono „Wizards“ svečiuose 102:100 parbloškė Memfio „Grizzlies“.

Pralaimėjusių neišgelbėjo itin universaliai žaidęs Marcas Gasolis – ispanas pelnė 17 taškų, atkovojo 11 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 5 metimus.

PRISIJUNGĖ. San Antonijaus „Spurs“ veteranas Manu Ginobili prisijungė prie Vince’o Carterio – dabar jie yra vieninteliai 40-ies metų krepšininkai rungtynėse, kuriose pakilo nuo suolo, pelnę bent po 20 taškų. Praėjusią naktį argentinietis mače su Fynikso „Suns“ per 19 minučių įmetė 21 tašką (4/6 dvit., 3/4 trit., 4/4 baudos).

„Kad ir ką jis geria, aš noriu to paties. Kalbu rimtai. Kažkur turi būti jaunystės eliksyras“, – apie Manu pasirodymą kalbėjo „Spurs“ treneris Greggas Popovichius.

ĮSIBĖGĖJA. Dukart geriausiai besiginančio žaidėjo titulą laimėjęs Kawhi Leonardas įsibėgėja – praėjusią naktį jis pelnė 21 tašką, o gynybinius sugebėjimus pademonstravo blokuodamas 3 metimus ir perimdamas 4 kamuolius.

„Kawhi kiekvienose rungtynėse vis labiau atrodo savimi“, – sakė Greggas Popovichius.

TRITAŠKIŲ SALVĖ. Majamio „Heat“ komanda išmetė 42 tritaškius ir užfiksavo klubo rekordą. Floridos klubo krpešininkai prametė 30 tolimų metimų bei taip pat užfiksavo dar nematytus skaičius klubo istorijoje. Daugiausiai prie to prisidėjo Wayne’as Ellingtonas, kuris iš 16 tritaškių (dar vienas „Heat“ rekordas) pataikė 6 metimus. Ellingtono traukiama „Heat“ per pratęsimą įveikė „Knicks“ klubą.

KARJEROS NAKTIS. Čikagos „Bulls“ gynėjas Krisas Dunnas pergalingame mače su Dalaso „Mavericks“ pelnė 32 taškus (8/12 dvit., 4/5 trit., 4/5 baudos) ir 8 taškais pagerino ankstesnį savo rekordą. Prieš tai „Bulls“ komandoje įžaidėjo pozicijos krepšininkas 30 taškų pelnė tik 2016 metais, kuomet tai padarė Derrickas Rose’as.

DUOBĖ. Lonzo Ballas po 6 rungtynių pertraukos grįžo į aikštę ir pelnė 11 taškų, tačiau Los Andželo „Lakers“ patyrė jau devintąją nesėkmę iš eilės. Tiek pat pralaimėjimų klubas paeiliui pripažino žaisdamas ir vien Los Andžele, o tai yra pakartota ilgiausia serija klubo istorijoje. Prieš tai Los Andželo komanda namuose tiek rungtynių paeiliui pralaimėjo tik praėjusį sezoną. „Lakers“ užima paskutinę vietą Vakarų konferencijoje.

• Daugiau naujienų apie NBA rasite paspaudę čia.
  • NBA statistinius lyderius rasite paspaudę čia.