Dwightas Buycksas Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix
Giannis Antetokounmpo Nuotr.: AP – Scanpix
Vince'as Carteris, Buddy Hiedas ir Bogdanas Bogdanovičius Nuotr.: AP – Scanpix
Fredas Hoibergas Nuotr.: AP – Scanpix
Joe Youngas Nuotr.: AFP – Scanpix

Rekordinė Stepheno Curry naktis, puikios Domanto Sabonio rungtynės, arti trigubo dublio buvęs LeBronas Jamesas, išvarytas Matthew Dellavedova, Shaquille'o O'Nealo seriją pakartojęs Giannis Antetokounmpo – tai ir dar daugiau – sausio 7-osios NBA pulse.

Sausio 7-osios NBA pulsas

REKORDAS. Nesulaikomai rungtyniavęs Stephenas Curry Los Andžele pelnė 45 taškus (3/5 dvitaškiai, 8/16 tritaškiai, 15/16 baudos) ir užfiksavo asmeninį sezono rezultatyvumo rekordą. Jis taip pat dar atkovojo 6 ir perėmė 3 kamuolius bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus, o „Warriors“ 121:105 įveikė vietos „Clippers“.

Tai buvo dešimtas kartas per pastaruosius penkis sezonus, kuomet Curry pakako vos trijų kėlinių surinkti 40 ir daugiau taškų.

KRITO. Dar pirmajame kėlinyje netyčinį JaVale’o McGee smūgį alkūne į galvą praleidęs Blake’as Griffinas parkrito ant parketo bei nesikėlė kelias minutes. Krepšininkų ir komandos gydytojų apsuptas „Clippers“ aukštaūgis paskui patraukė į rūbinę, iš kurios pasklido žinia, jog centras patyrė smegenų sutrenkimą. Per beveik 10 žaidimo minučių jis pelnė 5 taškus ir atkovojo 2 kamuolius.

TAIKLUMAS. Šeštąja Bostono „Celtics“ pergale pasibaigusioje akistatoje Brukline su „Nets“ abi komandos savo taiklumais pasigirti negalėjo. „Celtics“ iš žaidimo pataikė 38 proc. metimų (37/98), o „Nets“ – 33 proc. (30/91). Taip pat „keltai“ nuo baudų metimų linijos realizavo tik 8 metimus iš 15 (53 proc. taiklumas), kai šeimininkai 19 iš 22 (86 proc. taiklumas).

BE VEDLIŲ. Detroito „Pistons“ praėjusią naktį savo aikštėje 108:101 įveikė be Jameso Hardeno rungtyniavusią Hjustono „Rockets“, tačiau taip pat šiame susitikime neturėjo savo lyderio Andre Drummondo, patyrusio šonkaulių sutrenkimą. Savo sąskaitoje turėdama vos keturiomis pergalėmis daugiau nei pralaimėjimų, „Pistons“ yra laimėjusi prieš tokias komandas kaip „Golden State Warriors“, Bostono „Celtics“, San Antonijaus „Spurs“ ir Minesotos „Timberwolves“.

NUŠLAVĖ. Domantas Sabonis buvo antras pagal surinktus taškus Indianos „Pacers“ komandoje, o toks sėkmingas lietuvio pasirodymas buvo vainikuotas triuškinama ekipos pergale namuose 125:86 prieš Čikagos „Bulls“. Puolėjas per 27 minutes pelnė 22 taškus (8/10 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 3/6 baudos), atkovojo 5 kamuolius, blokavo 1 metimą, 3 sykius prasižengė, 2 kartus suklydo ir surinko 17 naudingumo balų.

SUGRĮŽO. Ketverias rungtynes dėl dešiniojo kelio traumos praleidęs Victoras Oladipo į aikštę sugrįžo sužaisdamas puikų mačą. Per pirmuosius tris kėlinius žaidęs gynėjas per 24 minutes pelnė 23 taškus (7/8 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 3/4 baudos), atliko 9 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 6 ir perėmė 5 kamuolius bei surinko 39 naudingumo balus.

STARTAS. Savaitės pradžioje Klivlando „Cavaliers“ gretose galiausiai debiutavęs Isaiah Thomasas dvikovą su Orlando „Magic“ pirmą kartą pradėjo startiniame penketuke. Įžaidėjas rungtyniavo 21 minutę, pelnė 19 taškų (5/9 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 3/5 baudos), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius, bet 5 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

„Mano kūnas jaučiasi daug geriau. Anksti įsiliejau į ritmą, bet rūdys vis dar matomos – pramečiau iš po krepšio, baudų metimus ir panašiai“, – sakė Thomasas.

ARTI. Klivlando „Cavaliers“ į pergalę vedusiam LeBronui Jamesui iki trigubo dublio pritrūko vos vieno rezultatyvaus perdavimo. Karalius pelnė 33 taškus (8/16 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 5/7 baudos), atkovojo 10 ir perėmė 6 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą ir surinko 42 naudingumo balus.

IŠVARYTAS. Greitoje atakoje Bradley Bealą nuskynęs Matthew Dellavedova iššaukė apsistumdymą, o šį epizodą įvertinę arbitrai jam buvo negailestingi – australas ketvirtojo kėlinio viduryje buvo išvarytas iš aikštės. Prieš tai visas tris technines pražangas jis gavo 2015-2016 metų sezone atstovaudamas Klivlando „Cavaliers“.

SHAQO SERIJA. Milvokio „Bucks“ pergale pasibaigusiame susitikime su Vašingtono „Wizards“ komandos lyderis Giannis Antetokounmpo per 41 minutę pelnė 34 taškus (11/16 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 9/10 baudos), atkovojo 12 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą, 5 sykius prasižengė, 3 kartus suklydo ir surinko 42 naudingumo balus.

Graikas mažiausiai 20-ies taškų ir penkių atkovotų kamuolių atžymas pasiekė jau 27-iose rungtynėse paeiliui. Tai – ilgiausia serija nuo 2000-2001 metų sezono, kuomet ją užfiksavo NBA legenda Shaquille’as O’Nealas.

100. Minesotoje 98:106 nusileidus vietos „Timberwolves“ klubui nutrūko ir solidi Naujojo Orleano „Pelicans“ serija. Alvino Gentry auklėtiniai pirmą kartą nuo lapkričio 25-osios mačo su „Golden State Warriors“ nepasiekė 100 pelnytų taškų ribos – prieš tai „Pelicans“ tokį rezultatą fiksavo 17 rungtynių iš eilės.

SUJUDĖJO. Ketvirtajame kėlinyje iniciatyvos ėmęsis 40-metis Vince’as Carteris pelnė 10 iš 12 savo taškų bei atvedė Sakramento „Kings“ komandą į pergalę 106:98 prieš Denverio „Nuggets“. „Kings“ lemiamame kėlinyje surinko 27 taškus.

• Daugiau naujienų apie NBA rasite paspaudę čia.
  • NBA statistinius lyderius rasite paspaudę čia.