Nuotr.: NKL/D.Lukšta
Nuotr. NKL/D.Lukšta

Antradienio vakarą Kauno „Žalgirio“ dublerių komandos treneris Tomas Masiulis kartu su savo auklėtiniais pirmasis stos į kovą su LiAngelo ir LaMelo Ballų atstovaujama Prienų–Birštono „Vytauto“ ekipa.

Sausio 9-ąją „Vytautas“ Prienuose turėjo žaisti su Minsko „Cmoki“, tačiau nusprendė pasitraukti iš Baltijos krepšinio lygos bei sausį surengti draugiškų rungtynių ciklą „Big Baller Brand Challenge Games“, kurį transliuos feisbukas.

„Kai man prieš kelias savaites tai pasiūlė, tuomet pagalvojau tik tiek, kad turėsime gerą progą pažaisti. Nemaniau, kad Lietuvoje bus toks ažiotažas. Man, kaip treneriui, tai mažiausiai įdomu. Mane domina mūsų žaidimas, turėsime progą pasitikrinti savo žaidėjus. Iš šou pusės, tai tikrinti Ballus tikrai nesiruošiame. Žiūrėsime savo tikslus, o jeigu varžovams tinka tokios rungtynės, tai mums – dar geriau“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ apie artėjančią dvikovą su „Vytautu“ sakė Tomas Masiulis.

Pirmasis brolių Ballų atstovaujamos „Vytauto“ komandos varžovas bus „Žalgirio“ dublerių pagrindu sudaryta ekipa, sausio 19-21 dienomis Kaune dalyvausianti Eurolygos jaunimo turnyre.

Eurolygos turnyre gali dalyvauti 2000 metais ir vėliau gimę krepšininkai, todėl rytoj Prienuose nežais tokie dublerių komandos nariai kaip Martynas Sajus, Gytis Masiulis, Matas Jogėla, Lukas Uleckas, Ignas Sargiūnas, Vitalijus Kozys, Marius Valinskas ir Grantas Vasiliauskas.

Iš dublerių komandos dvikovai su Prienų komanda ir Eurolygos jaunimo turnyrui pakviesti 8 krepšininkai, o prie jų dar bus prijungti keturi naujokai. Tomo Masiulio galvoje tūno 13 žaidėjų pavardės, tačiau iki jaunimo turnyro dar lieka 11 dienų, todėl jos gali keistis.

Šį sezoną metami tritaškiai

33%
9,9
Pataiko: 9,9
Taiklumas: 33,3%
Vieta lygoje: 1
Geriausias pasiekimas: 17
Blogiausias pasiekimas: 4
Daugiausia pataiko: Justas Sinica

Tarp šių žaidėjų gali atsidurti ir būsimas „Žalgirio“ jaunimo komandos varžovas LaMelo Ballas. „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas patvirtino, kad į jaunimo komandą bandoma pakviesti šį 16-metį.

„Tokia mintis kilo dar tada, kai „Vytautas“ su jais pasirašė sutartį. Tiesa, tada negalvojau, kad čia bus toks šou, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ pasakojo Motiejūnas. – Kalbame apie galimybę jį pasiskolinti tik Eurolygos atrankos turnyrui, per kurį mūsų komandoje žaidžia ir daugiau žaidėjų iš kitų komandų.“

Šiuo metu surinkta „Žalgirio“ jaunimo komandos sudėtis, žaisianti su „Vytautu“:

Krepšininkas  Amžius Ūgis Komanda 
Martynas Arlauskas 17 199 cm „Žalgiris“ (LKL), „Žalgiris-2“ (NKL) 
Rokas Jokubaitis  17 190 cm „Žalgiris-2“ (NKL) 
Erikas Venskus  17 205 cm „Žalgiris-2“ (NKL) 
Arnas Adomavičius  17 190 cm Molėtų „Ežerūnas“ (NKL) 
Vladimiras Markovetskis 17 216 cm „Žalgiris-2“ (NKL) 
Modestas Kancleris  16 201 cm „Žalgiris-2“ (NKL) 
Nedas Kancleris  17 204 cm „Žalgiris-2“ (NKL) 
Giedrius Bergaudas  17 202 cm „Žalgiris-2“ (NKL) 
Laurynas Vaištaras  16 197 cm „Žalgiris-2“ (NKL)
Nojus Pankratjevas 16 188 cm „Jonava-2“ (RKL)
Gabrielius Čelka  16 198 cm  Kauno Perkūnas-Vytrita (RKL)
Matas Špokas 17 198 cm  A.Sabonio KM (MKL)
Nojus Mineikis 17  200 cm Klaipėdos „VKKM-Neptūnas“ (RKL)

Ryškiausiai NKL pirmenybėse atrodo „Žalgirio“ dublerių gretose žaidžiantys Rokas Jokubaitis (9,4 taško ir 4,7 rez. perd.), Erikas Venskus (7,8 taško ir 3,9 atk. kam.) ir Martynas Arlauskas (4,3 taško, 2,8 atk. kam., 1,6 rez. perd.). Tuo metu iš „Ežerūno“ komandos prisijungsiantis Arnas Adomavičius NKL pelno po 10,3 taško, atkovoja po 4,1 kamuolio ir atlieka po 2,6 rezultatyvaus perdavimo.

Tinklalapis „BasketNews.lt“ su „Žalgirio“ jaunimo komandos treneriu Tomu Masiuliu kalbėjosi apie intriguojančią dvikovą su „Vytautu“, pasiruošimą Eurolygos turnyrui, galimus lyderius ir variantą į „Žalgirį“ ilgesniam laikui pasikviesti Molėtuose spindintį 17-metį 190 cm ūgio Adomavičių.

– Treneri, kaip komanda ruošiasi rungtynėms su „Vytautu“ ir Eurolygos turnyrui?
– Vaikinai jau treniruojasi. Pasikvietėme kelis žaidėjus iš kitų komandų, tačiau branduolį turime iš dublerių. Rytoj žaisime beveik su visais krepšininkais, kurie bus ir Eurolygos jaunimo turnyre, sudėtyje skirsis gal tik vienas krepšininkas. Dar liko 11 dienų iki turnyro, tad ieškome ir žiūrime ir į kitus krepšininkus, galinčius mus papildyti, bet pagrindas tikrai bus šis.

– Kiek buvo treniruočių su šia komanda, rytoj žaisiančia Prienuose?
– Konkrečiai su visais dar nesitreniravome. Su dublerių žaidėjais sportuojame kasdien, o prie jų nuolat prisijungia tie naujokai, kurie yra iš Kauno. Dėl to visi krepšininkai mūsų sistemą ir derinius žino, taip, kad atskirai jų surinkti nebandėme. Arnas Adomavičius buvo atvykęs pasportuoti iš Vilniaus, Nojus Pankratjevas – iš Jonavos. Šiam turnyrui ruošiamės jau du mėnesius, tik nestabiliai – po kelis kartus per savaitę prisijungia nauji žaidėjai.

– Vienas ryškesnių naujokų komandoje – Arnas Adomavičius. Kaip atrodo jo žaidimas?
– Smagu, kad „Ežerūnas“ vis sugeba atrasti tokių krepšininkų. Dovydas Giedraitis išvažiavo į užsienį, buvo ir iš mūsų daug kalbų su juo. Molėtai randa tų perliukų, kurie gali ir nori sportuoti. Jie turi galimybes, labai smagu, kad Adomavičiui „Ežerūno“ komandoje suteiktos visos sąlygos. Turbūt didžiausias nuopelnas dėl jo – pirmojo trenerio Tomo Keršio. Adomavičius daug žaidžia vienas prieš vieną ir gerai mato aikštę, jis gali pataikyti, yra tvirtas vyras. Arnas tikrai mums padės. Ne veltui ir NKL jis neprapuola.

– Galbūt yra minčių Adomavičių pasikviesti ir į „Žalgirio“ dublerių komandą?
– Mes stebime visus krepšininkus. Tikrai įdomus vaikis ir mes juo domimės. Kol kas sutarties neturime, bet norime pasižiūrėti, kaip jis atrodo, patys jį pačiupinėti, stebėti jo charakterį, kaip dirba, koks požiūris į krepšinį. Po tokių turnyrų tai gerai pasimato.

– Ar anksčiau būdavo draugiškų rungtynių ruošiantis Eurolygos jaunimo turnyrui?
– Sužaisdavome labiau treniruočių pobūdžio rungtynes, pavyzdžiui, su vyresniais dublerių komandos krepšininkais. Žiūrėsime, kokios rytoj bus rungtynės. Tokio stipraus varžovo dar niekada neturėjome. Mums teko nereali galimybė sužaisti su LKL krepšininkais. Rezultatas mums nesvarbus, svarbu pajusti tą jėgą. Tai bus vienintelės mūsų draugiškos rungtynės.

– Iš NKL žaidžiančių krepšininkų geriausiai sekasi Jokubaičiui, Arlauskui, Venskui ir Adomavičiui. Kaip manote, ar jie ir bus lyderiai?
– Mes visada norime žaisti komandiškai. Jeigu būsime priklausomi nuo vieno žaidėjo, tai būsime labai nuspėjami. Jūsų minėti krepšininkai jau dabar NKL žaidžia ir rodo rezultatą, tad natūralu, kad mes iš jų tikimės. Bet norime ir to, kad vis kažkas naujo atsirastų, kad kažkas iššautų. Tai yra ir pagrindinės „Žalgirio“ komandos stiprybė. Mes irgi bandome žaisti tuo pačiu stiliumi.

– Broliai Ballai veikiausiai jau yra žinomi visai Lietuvai. Jums teks galimybė pirmiesiems žaisti su jais, tad galbūt dėl to komanda dar labiau laukia rungtynių?
– Kai man prieš kelias savaites tai pasiūlė, tuomet pagalvojau tik tiek, kad turėsime gerą progą pažaisti. Nemaniau, kad Lietuvoje bus toks ažiotažas. Man, kaip treneriui, tai mažiausiai įdomu. Mane domina pats mūsų žaidimas, turėsime progą pasitikrinti savo žaidėjus. Iš šou pusės, tai tikrinti Ballų tikrai nesiruošiame. Žiūrėsime į savo tikslus, o jeigu varžovams tinka tokios rungtynės, tai mums dar geriau.

Nuotr. Fotodiena.lt/J.Elinskas

– Kokie rytojaus rungtynių uždaviniai?
– Mes turime žaidėjų, kurie NKL rungtyniauja mažiau, tad norime leisti jiems pajausti žaidimą, taip pat ir tiems, kurie atvažiuoja iš kitų komandų. Norime gerinti tarpusavio ryšius ir bandyti aktyviai gintis.

– Kokie tikslai yra Eurolygos jaunimo turnyre?
– Atrankos turnyras Kaune vyksta eilę metų, mums pavyksta nugalėti ir natūralu, kad norime to paties. Bet visos 8 komandos to nori. Mums tenka spaudimas, bet tikiu savo vaikinais. Jie sportuoja, dirba, stengiasi. Sakau jiems, kad šiame turnyre kiekvienos rungtynės turi būti lyg lemiamos. Sunkus turnyras, nes daug rungtynių, per dieną sužaidžiame po du mačus, o įprastai taip nenutinka. Įdomus formatas, tad visi krepšininkai būna reikalingi. Su penkiais nežaisi. Tikslas yra nugalėti, bet kitų komandų, be Vilniaus „Lietuvos ryto“, nė nemačiau. Kasmet užauginamos naujos kartos ir atsivežami nauji krepšininkai. Daugiau žiūrime į save, o ne į varžovus.

„Vytauto“ ir „Žalgirio“ jaunimo komandos rungtynės – antradienį 20.30 val. Prienuose.

„BBB Challenge Games“ tvarkaraštis:

9 d., Antradienis
Prienų-Birštono Vytautas Kauno Žalgiris-2 20:30  
15 d., Pirmadienis
Prienų-Birštono Vytautas Vilniaus Lietuvos rytas-2 20:30  
17 d., Trečiadienis
Prienų-Birštono Vytautas Šakių Vytis 21:00  
23 d., Antradienis
Prienų-Birštono Vytautas Alytaus Dzūkija 21:00  
28 d., Sekmadienis
Prienų-Birštono Vytautas Jonavos Jonava 21:00  

Rodyti komentarus
2018-01-08 19:59
Snarglena
Galėtu Žalgiris su Lamelo ballu pasirašyt treju metu sutarti kitais metais. Pradžioj žaistu už Žalgiri 2 ir po truputi būtų infiltruotas į LKL ir Eurolygos mačus, po metų kitų jei rimtai dirbtu Žalgiris turėtu savo Dončičiu ir tuo pačiu sau rėmėjų pritrauktu ir gera reklama pasidarytu.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-01-08 17:04
Juokas
O ka Spokas veikia ten??? Teva reklamuoja?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-01-08 16:44
To Redikas
Pavariai ciai ciut neapsimyzau:)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-01-08 16:23
Redikas
sausio 28 d. pries jonava. siautes redikas pries ballus. vietine zvaigzde pries atvykusias zvaigzdes :D

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-01-08 15:46
Anonimas
per kur rodys ta turnyra?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-01-08 15:46
Adekvatus
manau turetu krauti vytautui
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-01-08 15:39
Klausimas
"Iš NKL žaidžiančių krepšininkų geriausiai sekasi Jokubaičiui, Arlauskui, Venskui ir Adomavičiui." Dėl 3 iš 4 sutinku, jog gerai NKL sekasi, tačiau Arlauskas? Gerai sekasi? Šitie du kartu nesueina. Nereikia didelio supratimo, kad dėl tevuko jis stumiamas žiauriai. NKL statistika: per 20 minučių 4.3 PTS 4.9 EFF, kaip eurolygos jau žaidėjui reiktų demonstruot kažką rimčiau negu tokie rodikliai su graudžiais pataikymo procentais.. 39% 2PT 20% 3PT 52% FT.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-01-08 15:30
antanas
Ka jus valkatos? As dar leidziu bapkes ir jau laukiu kito navaro kai zalgiri pazemins unicaja.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-01-08 15:30
pataikes_tritaski
Na komandoms kurios zais pries Prienus irgi siek tiek nuskyls del reklamos ir populiarumo, o jei koks Sajus ides per viena is Ballu ta itiketina kad butent Sajus ir los Lakers vietoj vieno is ju.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-01-08 15:22
Anonimas
jei loštų grynai Žalgiris-2 komanda, tai pakrautų Vytautui... bet, kad išvengt gėdos, tai paėmė jaunuolius, neva Eurolygos turnyrui besiruošiančius
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-01-08 15:19
.m.
klaidomas vel tu uostai druska. lr-2 yra rkl komanda, ne nkl.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-01-08 15:16
.
Prienų dėdės suvartytų tuos vaikus iš jaunimo komandų, bet kadangi ir Ballams reik duot pasireikšt, tai jėgos truputį apsilygina:D
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-01-08 15:14
Bbb
As tikiuosi nenusileidines niekas tiems Bollams...

Turetu gerai pasikraut malkyciu...

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-01-08 15:04
Rytas su Žalgiriu finale ?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-01-08 15:00
Žalgirio ir Ryto jaunuoliai turės auksines progas sužibėti pasauliniu mastu 100% ne vienas ir trys skautai žiūrės galbūt net vėliau lankysis lietuvoje. Jokubaitis ,Kancleris gerokai už visus keliomis galvomis aukštesni keista kodėl kitų žaidėjų nepaėmė?? Ką čia veikia Arlauskis ??? Mistika ne žaidėjas tebunie nors tik šypsena kelia. Be Sargiuno ,Ulecko nebus taip įdomu žiūrėti tik dėl Kaclerio ir Jokubaičio gal dar ukrainiečio bokšto
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-01-08 14:55
Byron
Nelabai supratau.... Tai tas 19metis Liangelo žais prieš 16-17mečius lietuvius? ;))) Ir apskritai man labai įdomu ar jis bus vyriausias žaidėjas Vytauto komandoje? Iš kur vytautas paims dar dešimt 16-18mečių ;)))

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 16

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas