Kyle'as Lowry Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix
Kyle'as Lowry patyrė traumą Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix
Jonas Valančiūnas Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix
Spenceris Dinwiddie Nuotr.: USA Today Sports - Scanpix
  • Jonas Valančiūnas pelnė 21 tašką ir atkovojo 13 kamuolių
  • Tai jau antros rungtynės paeiliui, kuomet JV surenka bent 20 taškų ir atkovoja bent 13 kamuolių

• Ketvirtojo kėlinio pabaigoje nugaros traumą patyręs Kyle'as Lowry aikštelę paliko tik su komandos draugų pagalba

• Tai penktoji „Raptors“ pergalė iš eilės

Jonas Valančiūnas sužaidė vienas geriausių rungtynių šiame sezone, o lietuvio atstovaujama Toronto „Raptors“ (28-10) svečiuose per pratęsimą 114:113 (26:19, 19:25, 33:27, 29:36, 7:6) pranoko Bruklino „Nets“ (15-25). Tai buvo penktoji Dwane'o Casey auklėtinių pergalė iš eilės.

Kanados klubo pergalę apkartino Kyle' Lowry trauma. Įžaidėjas pratęsimo metu kovodamas dėl kamuolio skaudžiai krito ant žemės ir aikštelę paliko padedamas komandos draugų. Nepranešama, kuriam kuriam laikui gynėjas iškrito iš rikiuotės.

Valančiūnas šiame mače žaidė 26 minutes, pelnė 21 tašką (8/13 dvit., 1/2 trit., 2/4 baud.), atkovojo 13 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą, kartą suklydo bei triskart pažeidė taisykles. JV esant aikštelėje „Raptors“ įmetė 2 taškais mažiau už varžovus.

Tai antroji dvikova paeiliui, kuomet lietuvis pasiekia 20 taškų ribą. Prieš tris dienas Valančiūnas rungtynėse su „Bucks“ vien per trečiąjį ketvirtį pelnė 20 taškų.

Likus kiek daugiau nei 4 minutėms iki mačo pabaigos, Valančiūnas įmetė dvitaškį, o „Raptors“ pranašumas pasiekė 10 taškų ribą (96:86).

Visgi per likusį laiką aikštelės šeimininkai įsmeigė net 5 tolimus metimus, o Allenas Crabbe'as, likus 9 sekundėms iki rungtynių pabaigos, prasiveržė link krepšio ir sėkmingai užbaigęs ataką atvedė „Nets“ į pratęsimą.

Nerezultatyviame pratęsime penkis iš septynių „Raptors“ taškų pelnė DeMaras DeRozanas, įskaitant ir pergalingą dvitaškį su pražanga, likus 26 sekundėms iki dvikovos pabaigos. Puikią formą demonstruojantis krepšininkas iš viso surinko 35 taškus.

Valančiūnas buvo pakeistas likus beveik 2 minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos ir daugiau šiame mače aikštelėje nepasirodė.

Tai buvo 10-oji „Raptors“ pergalė prieš „Nets“ iš eilės.

„Nets“: Spenceris Dinwiddie 31 (8 rez. perd.), Allenas Crabbe'as 20 (4/6 trit.), Ronde Hollisas-Jeffersonas (17 atk. kam.) ir Jarrettas Allenas po 14.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 35, Jonas Valančiūnas 21 (13 atk. kam.), Kyle'as Lowry 18 (11 rez. perd.), Serge'as Ibaka 11 (12 atk. kam., 6 blk.).

Ziurejes tiesiogiai
Pabaigoje per Valanciuna tiesioginis oponentas Q. Acy susmeige du tritaskius, trecioje atakoje po pikenrolo dar ir gynejas per Valanciuna ivare tritaski. O tada jau, kai Nets ritma pagavo, isijunge ziurovai, akivaizdziai viskas linko link paskutiniu sekundziu dvikovos. Butu dar ilgiau ji palaike aiksteleje pabaigoje, tai gal net ir pratesimo nebutu reikeje Bruklino pergalei.