Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL) pirmadienį buvo sužaistos septintosios savaitės rungtynės. Antrą techninį pralaimėjimą iš eilės patyrė LCC tarptautinio universiteto komanda, kuri vis dar vieši JAV ir negalėjo atvykti į rungtynes Kaune su čempionų titulą ginančiais VDU krepšininkais.

Klaipėdiečiai turėjo pripažinti LŽŪU ekipos pranašumą

Klaipėdos universiteto (KU) auklėtiniai namuose po atkaklios ir permainingos kovos rezultatu 82:91 (18:27, 24:20, 18:14, 22:30) turėjo pripažinti Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) ekipos pranašumą.

Svečiai vedami Povilo Stasiulionio ir Modesto Šidlausko rungtynių pradžioje įsiveržė į priekį – 5:2, o dar po kelių akimirkų jau pirmavo dviženkle taškų persvara – 23:12. Panašiu skirtumu baigėsi ir pirmasis kėlinys – 18:27.

Antrąjį ketvirtį persvara LŽŪU komandos naudai buvo išaugusi iki 13 taškų – 31:18, tačiau kelios sėkmingos KU ekipos žaidėjų Valdemaro Savostijanovo ir Deivydo Gailiaus atakos leido uostamiesčio moksliukams priartėti iki 5 taškų – 42:47.

Po didžiosios pertraukos klaipėdiečiai suaktyvino gynybą, perėmė kelis paeiliui kamuolius ir po „Neptūno“ puolėjo Mariaus Kasiulevičiaus taiklaus tritaškio persvėrė rezultatą savo naudai – 60:59. Tačiau neilgam. Baigiantis trečiajam kėliniui 2 baudos metimus realizavęs varžovų krepšininkas Stasiulionis sugrąžino minimalią persvarą – 61:60.

Tiesa, KU ekipos žaidėjas Vaidotas Pridotkas ketvirtojo kėlinio pradžią dar buvo savo ekipą išvedęs į priekį – 65:63. Tačiau tai ir buvo paskutinis kartas, kuomet klaipėdiečiai pirmavo.  Netrukus LŽŪU studentai sužaidė atkarpą 12:0 ir nebepaliko vilčių LSKL vicečempionams KU krepšininkams pakeisti rungtynių baigties.

KU: Vaidotas Pridotkas 17 (3/9 tritaškių), Evaldas Dainys 15 (3/9 tritaškių, 6 rez. perd.), Valdemaras Savostijanovas 13, Marius Kasiulevičius 12.

LŽŪU: Povilas Stasiulionis 29 (11/18 dvitaškių, 7 atk. kam.), Modestas Šidlauskas 25, Vygintas Grinis 12, Marius Giedraitis 10, Domas Dijokas 8.

KTU išsivežė sunkią pergalę iš Vilniaus

Vienintelėse turo rungtynėse sostinėje pergalę iškovojo Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkai. Kauniečiai varžovų aikštėje 73:70 (26:21, 22:18, 9:20, 16:11) nugalėjo Mykolo Romerio universiteto (MRU) ekipą.

Rungtynes pastebimai pagyvino pertraukėlių metu žiūrovus džiuginusios MRU šokėjos, o tribūnose mačą stebėjo ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos šokėjų trupė.

Mačą komandos pradėjo labai atkakliai ir sužaidus pirmąsias keturias minutes šeimininkai turėjo tik minimalią 1 taško persvarą – 10:9. Situacija aikštėje nesikeitė, nors pirmaujanti komanda spėjo pasikeisti net kelis kartus. Tačiau per paskutines 2 ketvirčio minutes KTU komanda sėkmingai užbaigė kelias greitas atakas ir įgijo labiau apčiuopiamą pranašumą 26:21.

Antrajame kėlinyje svečiams iš Kauno pavyko ne tik išlaikyti persvarą, tačiau per tris minutes jie pasiekė ir dviženklį skirtumą – 36:26. Teisininkai kurį laiką gelbėjosi tik individualiais antpuoliais. Tuo tarpu KTU krepšininkams išlaikyti persvarą padėjo sėkmingas žalgiriečio Vilmanto Dilio žaidimas. Šeimininkai kelis kartus jau buvo sustygavę žaidimą ir sumažinę atsilikimą, tačiau technikams pasisekdavo ir vėl nutolti. Po dviejų kėlinių svečiai pirmavo 48:39.

Po didžiosios pertraukos ekipos daugiau dėmesio skyrė gynybai. MRU krepšininkams sunkiai sekėsi mažinti deficitą. Sužaidus 5 minutes kauniečiai pirmavo 54:47. Visgi tuomet prasidėjo teisininkų spurtas, leidęs priartėti iki 2 taškų (52:54), o kiek vėliau ir išlyginti rezultatą – 55:55. Po trečiojo kėlinio 59:57 jau pirmavo šeimininkai, kurie kurį laiką visiškai užgožė jėgų pradėjusius stokoti KTU žaidėjus.

Ketvirtajame kėlinyje kelias atakas sėkmingai surengę svečiai vėl akivaizdžiai atsigavo ir neleido varžovams nutolti. Likus žaisti 5 minutes rezultatas tapo lygus – 65:65. Aistrų sūkuryje KTU komandos žaidėjas Arminas Šaulys užsidirbo techninę pražangą. Nedaug trūko, jog tokia pat nuobauda būtų skirta ir svečių strategui. Tačiau susiklosčiusia situacija šeimininkai nepasinaudojo – visi metimai nuo baudų metimo linijos skriejo pro šalį, o kauniečiai į tai atsakė tritaškiu (68:65). Likus žaisti 23 sekundes 2 taškais (72:70) priekyje vis dar buvo KTU. Teisininkai nesurezgė dviejų paskutinių atakų ir svečiai šventė sunkią pergalę 73:70.

MRU: Alanas Dzeranovas 19 (7 atk. kam.), Mantas Kibildis 14, Tomas Steikūnas (6 atk. kam.) ir Šarūnas Kulevičius – po 9.

KTU: Vilmantas Dilys 25 (11 atk. kam.), Algimantas Liutkus 11 (8 atk. kam.), Arminas Šaulys 10 (6 atk. kam.), Edgaras Stanionis 7.

LKKA nepaliko vilčių VGTU studentams

Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) krepšininkai iškovojo ketvirtąją pergalę šį sezoną, namų aikštelėje rezultatu 111:79 (28:22, 33:22, 27:15, 23:20) nugalėję kovingai nusiteikusius, tačiau silpnesnius Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentus.

Dvikova prasidėjo netaikliais abiejų komandų metimais. Sužaidus 4 minutes rezultatas buvo lygus 7:7. Kauniečių gretose išsiskyrė Paulius Abramavičius, kuris per pirmąjį kėlinuką surinko 18 taškų, o vilniečiai atakas užbaigdavo sėkmingais prasiveržimais. Kėlinuko pabaigą sėkmingiau sužaidė šeimininkai, kurie po pirmųjų 10 minučių pirmavo 28:22.

Antrajame kėlinuke ėmė ryškėti LKKA studentų pranašumas. Į aikštelę išbėgo penki nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilę krepšininkai, kurie padidino persvarą iki 10 taškų (38:28). Viena rezultatyviausių LSKL komandų LKKA pradėjo taikliau atakuoti iš trijų taškų zonos, o skirtumas tarp komandų vis augo. Po dviejų kėlinukų kauniečiai buvo priekyje 61:44.

Po didžiosios pertraukos du Artūro Milaknio tritaškiai ir Abramavičiaus dėjimas padidino šeimininkų persvarą iki 25 taškų (71:46). Susirinkę triuškinančią persvarą, LKKA studentai atsipalaidavo, dažnai klydo tiek puolime, tiek gynyboje, tačiau VGTU auklėtiniai nesugebėjo tuo pasinaudoti. Tuo tarpu iš duobės išlipę kauniečiai pataikė kelis tolimus metimus ir susigrąžino 25 taškų pranašumą (82:57). Po trijų ketvirčių LKKA pirmavo 88:59.

Paskutiniame kėlinuke kauniečiai tik didino persvarą ir nepaliko svečiams iš Vilniaus vilčių. Abi komandos žaidė greitą krepšinį ir, toks jausmas, laukė, kada jau baigsis rungtynių laikas. LKKA krepšininkai iškovojo nesunkią pergalę rezultatu 111:79.

LKKA: Paulius Abramavičius 20, Marius Vansavičius 20, Raimundas Danys 14 (7 atk. kam.), Artūras Milaknis 12, Ramūnas Barys 11 (6 atk. kam.), Vidmantas Užkuraitis 10 (5 kld., 4 per. kam.), Giedrius Kurtinaitis 7.

VGTU: Saulius Žurauskis 15, Andrius Šiaudinis 13, Povilas Uždavinys 12 (6 kld.), Tomas Lenkimas 10, Mindaugas Norkus 9 (10 atk. kam.).