Nuotr.:

Praėjusį savaitgalį Londone ir Visbičiuje vyko ne tik Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) reguliariojo sezono kovos, bet ir startavo A.Sabonio taurės turnyras, dėl kurio kovoja visų regionų ekipos.

(NE)NUGALIMI. Savaitgalio kovas pradėjo BLKL-A13 Scaffolding grupėje kovojančios „Top Team“ (7-0) ir „Artistų“ (1-8) komandos, o pergalę šventė šiame sezone pralaimėjimo kartėlio dar nepatyrusi pirmoji ekipa.

Čempionato favoritai tik pirmajame kėlinuke leido varžovams alsuoti jiems į nugaras (21:17), tačiau paskui padidino apsukas, pabėgo į priekį ir dvikovos pabaigoje šventė daugiau nei įtikinamą pergalę rezultatu 88:57.

STAIGMENA. Londono grupėje dar vieną staigmeną pateikė „LT BC-2“ (3-8) ekipa, kuri palaužė „Sparta-2“ (8-4) kolektyvą ir šventė trečiąją pergalę per pastarąsias ketverias rungtynes.

Lapkričio mėnesį vykusią pirmąją šių komandų akistatą gana lengvai rezultatu 82:49 laimėjo „spartiečių“ kolektyvas. Nors atsakomojoje dvikovoje „Spartos“ dubleriai pelnė lygiai tiek pat taškų (82), tačiau skylės gynyboje neleido pasiekti dar vienos pergalės.

Pustrečio kėlinuko aikštėje vyko apylygė kova, vis tik, sužaidus kiek daugiau nei 25 min. traumą patyrė „Spartos-2“ atstovas Tomas Gaudiešius, kuris nebegalėjo tęsti rungtynių.

Kadangi spartiečiai į rungtynes buvo atvykę vos penkiese, iškritus komandos nariui liko mažumoje. Tuo pasinaudoję „LT BC-2“ krepšininkai perėmė iniciatyvą į savo rankas, pabėgo į priekį ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu 100:82.

Įdomu tai, jog įspūdingą trigubą dublį atlikęs nugalėtojų komandos žaidėjas Š.Antanavičius atliko 15 rezultatyvių perdavimų ir perėmė 11 kamuolių, o tai – nauji BLKL Londono grupės rekordai.

NELENGVAI. Antrojoje sekmadienio akistatoje ginklus surėmė „Viesulo BC“ (8-3) ir „BC Vilkų“ (2-9) kolektyvai, o pergalę rezultatu 81:54 šventė pirmoji ekipa.

Nugalėtojų komandos vadovas Aurimas Burokas davė išsamų komentarą: „Iškovota pirma pergalė 2018 metais ir tai džiugina. Kita vertus, rungtynės buvo tikrai nelengvos.

Varžovai ilgą laiką kibo į atlapus, tačiau puikiai sužaistas ketvirtasis kėlinukas tapo raktu į pergalę. Susitikimo pradžioje dažnai metėme laisvi, bet nepataikėme, todėl tris kėlinukus buvo labai nelengva. Tačiau svarbiausia, kad viskas gerai baigėsi.

Dvikovos metu padarėm tik 11 klaidų, tad panašu, kad komanda pradeda labiau branginti kamuolį. Tai mane tikrai labai džiugina, nes šis žaidimo komponentas bus labai svarbus pavasarį, kuomet „Viesulas“ kovos BLKL ir A.Sabonio taurės atkrintamosiose varžybose.“

DU REKORDAI. Savaitgalio kovas baigė „Tornado“ (8-3) ir „Greenwitch Royals“ (2-9) komandų dvikova, kurią be didesnio vargo rezultatu 88:53 laimėjo pirmoji ekipa.

Pasibaigus dvikovai nugalėtojų komandos treneris Vilius Jastremskas davė trumpą komentarą: „Smagu į Naujus metus žengti su pergale. Pradėjome sunkiai, darėme klaidų, tačiau po to pralaužėme ledus ir sugebėjome pasidaryti neblogą treniruotę. Ačiū varžovams už kovą.“

Tuo metu klubo vadovas Dainius Balčiūnas buvo kiek šnekesnis: „Esu patenkintas komandos grįžimu į aikštelę po beveik mėnesio pertraukos. Viskas pavyko – pasibandėme naujus derinius, žaidėme gerai gynyboje, žaidėme kaip komanda, todėl ir lengvai laimėjome.

Stengsimės išlaikyti tai iki sezono galo, nes nuo šiol visos rungtynės labai svarbios, tad stengsimės siekti pergalių.“

Įdomu tai, jog varžovus 35 taškų persvara įveikęs „Tornadas“ pasiekė ne tik šio sezono BLKL, bet ir klubo didžiausios pergalės rekordą. Be to, šioje akistatoje Jastremsko auklėtiniai perėmė 18 kamuolių ir pakartojo anksčiau du kartus pasiektą klubo rekordą.

A.SABONIO TAURĖS STARTAS. Sekmadienį Visbičiaus mieste startavo A.Sabonio taurės turnyras, kuriame įvyko dvejos Mažosios ir vienerios Didžiosios taurės rungtynės.

Mažosios taurės ketvirtfinalį pradėjo Londono „Bombos“ ir savo aikštėje žaidęs Peterborough „Vyčio“ kolektyvas, o pergalę rezultatu 84:75 šventė pirmoji ekipa.

O štai antroji A.Sabonio Mažosios taurės akistata buvo gerokai ramesnė. Svečiuose žaidę Londono „Volfo“ vyrai gana greitai atitrūko nuo Bostono „Fighters“ krepšininkų ir įpusėjus dvikovai jau triuškino varžovus (45:19).

Po didžiosios pertraukos „Volfas“ tęsė savo šturmą, tad pagrindinio laiko pabaigoje pasigirdęs finalinis teisėjo švilpukas paskelbė triuškinamą svečių iš Londono pergalę rezultatu 110:70.

Vienintelėje Didžiosios taurės akistatoje svečiuose žaidę Londono „Kailiai“ rezultatu 77:57 palaužė Visbičiaus „Wizards“ ekipą ir be didesnio vargo pasiėmė bilietą į ketvirtfinalį.

SAVAITĖS MVP. Naudingiausio žaidėjo titulą pelnė fantastiškas rungtynes sužaidęs „Spartos-2“ puolėjas Dainius Aleknavičius, kuris dvikovoje su „LT BC-2“ komanda pelnė 36 taškus, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, perėmė 5 kamuolius, padarė 9 klaidas, išprovokavo 11 varžovų pražangų ir aikštę paliko surinkęs 48 naudingumo balus.