Artūras Milaknis Nuotr.: Fotodiena.lt/J.Elinskas
  • „Žalgiris“ 19-ajame ture 86:82 antrąkart šį sezoną įveikė Valensijos klubą
  • Kauniečiai namuose iškovojo šeštąją pergalę iš eilės
  • Nė karto nesuklydęs Kevinas Pangosas atliko 15 rezultatyvių perdavimų
  • Pauliui Jankūnui tai buvo šimtosios rungtynės paeiliui, o 18 taškų surinkusiam Axeliui Toupane'ui – rezultatyviausias sezono mačas

Puikiai komandos puolimui vadovavęs ir nė karto nesuklydęs Kevinas Pangosas užfiksavo asmeninį rezultatyvių perdavimų rekordą, o toks įžaidėjo pasiekimas buvo vainikuotas pratęsta Kauno „Žalgirio“ (12-7) pergalių serija Eurolygos namų rungtynėse.

Foto galerija

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai beveik 12,3 tūkst. savų žiūrovų akivaizdoje 86:82 (26:19, 21:12, 16:26, 23:25) po atkaklios kovos palaužė Valensijos „Basket“ (6-13) ir „Žalgirio“ arenoje laimėjo šeštą kartą paeiliui.

„Labai džiugu, kad šis septynių dienų periodas baigėsi. Jis buvo velniškai sunkus mūsų komandai ir labai malonu, kad vyrai savo charakteriu sugebėjo ištraukti dar vienas rungtynes.

Fizinis ir emocinis išsikrovimas šiandien labai jautėsi. 7 dienos, 4 rungtynės, kurios sprendėsi paskutinėmis sekundėmis, ir 3 pergalės. Pastarosios parodo šios komandos charakterį ir atsidavimą. Dabar reikia pailsėti, pasitreniruoti“, – spaudos konferencijoje sakė Jasikevičius.

Dar pirmoje susitikimo dalyje 10 rezultatyvių perdavimų atlikęs Pangosas po ilgosios pertraukos  pridėjo dar penkis ir pakartojo trečią geriausią rezultatą Eurolygos istorijoje.

„Tai įspūdingas skaičius, – kanadiečio pasiekimą vertino „Žalgirio“ strategas. – Kartais man pritrūko sprendimų iš įžaidėjų pusės. Nežinau, ar visko noriu idealiai, bet reikia pažiūrėti ir į 28 minutes. Per jas – nulis klaidų. Tai įspūdinga žaidžianti ketvirtas rungtynes per 7 dienas. Bet aš juo neabejoju, aš jį matau kasdien dvejus metus.“

Šią atžymą 2011 metų lapkritį pirmasis pasiekė Nansi SLUC klube žaidęs Johnas Linehanas, o iš viso tokiu pasiekimu kartu su Linehanu ir Pangosu gali pasigirti dar trys krepšininkai: Vassilis Spanoulis, Tayloras Rochestie ir Thomasas Heurtelis.

11
17
100%
5/5
8

Pastarasis 15 rezultatyvių perdavimų per vienerias rungtynes atliko net tris sykius.

Spurtu 11:0 spurtavę kauniečiai greitai susikrovė dviženklę persvarą, o antrajame ketvirtyje jų pranašumas siekė rekordines aukštumas – 17 taškų (43:26).

Dar iki trečiojo kėlinio viduryje sėkmingai mačo eigą kontroliavę žalgiriečiai buvo priekyje 56:40, bet tuomet per pusšeštos minutės sukrapštė septynis taškus, įsisiautėjęs Erickas Greenas susmeigė tris tolimus metimus ir prikėlė komandą lemiamui mūšiui – 63:57.

Paskutiniame ketvirtyje savo šou pratęsęs snaiperis įskraidino dar vieną tritaškį, Tiboras Pleissas surinko šešis taškus paeiliui ir „Valencia“ pirmą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį – 73:72.

Visgi tada Paulius Jankūnas pataikė dvitaškį, Artūras Milaknis – tritaškį ir atkarpą 7:1 laimėjęs „Žalgiris“ išsaugojo iniciatyvą savo rankose, į kurią netrukus svečiai vėl kėsinosi – Willas Thomasas dusyk paeiliui pasižymėjo iš toli ir ir komandas teskyrė vienas taškas – 82:83.

Kitoje atakoje Pangoso tritaškio metimui nepasiekus tikslo, Thomasas dar kartą bandė savo laimę iš toli, tačiau trečiąjį kartą iš eilės jo pasiųstas kamuolys tinklelio neskrodė, o pražangomis sustabdyti Pangosas ir Edgaras Ulanovas įtvirtino žalgiriečių triumfą – 86:82.

Ši pergalė buvo pažymėta ne tik Pangoso rekordu, tačiau taip pat ir šimtųjų Jankūno rungtynių paeiliui serija bei geriausiu Axelio Toupane'o sezono maču. Puikiai startavęs prancūzas pirmoje mačo pusėje surinko 12 taškų, paskui pelnė dar šešis bei buvo rezultatyviausias „Žalgirio“ krepšininkas.

„Paklauskite medikų, jie padeda išlaikyti tą seriją ir žaisti, – po mačo šypsodamasis kalbėjo Jankūnas. – Smagu. Ypatingai džiaugiuosi dėl Axelio, jam tokių rungtynių reikėjo. Tai parodo, kad žaidėjai tobulėja ir daro savo darbą, kuris jiems gaunasi.“

„Žalgiris“: Axelis Toupane'as 18, Artūras Milaknis 12, Kevinas Pangosas (15 rez. perd.), Paulius Jankūnas ir Aaronas White'as (8 atk. kam.) – po 11, Edgaras Ulanovas 10.

„Valencia“: Tiboras Pleissas 20, Willas Thomasas 19, Erickas Greenas 17.