Nuotr.: AP – Scanpix

Geriausias Toronto „Raptors“ startas namuose, Los Andželo „Lakers“ antirekordas, Zacho Randolpho sugrįžimas į Memfį, lietuvių dvigubi dubliai ir Domanto Sabonio vieta gražiausių epizodų dešimtuke – tai ir dar daugiau – sausio 20-osios NBA pulse.

Sausio 20-osios NBA pulsas

DVIGUBI DUBLIAI. LaMarcusas Aldridge’as praėjusią naktį pelnė 17 taškų, sugriebė 14 kamuolių bei taip surinko 19-ąjį dvigubą dublį šį sezoną. Praėjusį sezoną aukštaūgis surinko 18 dvigubų dublių.

Praėjusią naktį Aldridge’ui itin nesisekė atakuoti krepšio – jis pataikė tik 6 metimus iš 25 (24 proc.). Puolėjas tapo pirmuoju žaidėju nuo Timo Duncano pasirodymo 2002 metais, kuris „Spurs“ komandoje atliko bent 25 metimus, tačiau įmetė mažiau nei 25 proc.

GERIAUSIAS STARTAS NAMIE. Toronto „Raptors“ savo aikštėje 86:83 įveikė San Antonijaus „Spurs“ ir iškovojo 17-ąją pergalę namie. Per 20 pirmųjų sezono rungtynių „Raptors“ Toronte patyrė tik 3 nesėkmes bei užfiksavo geriausią rezultatą klubo istorijoje.

IŠSIKAPSTĖ. Trečiojo kėlinio viduryje Bruklino „Nets“ atsiliko 16 taškų deficitu (53:69), tačiau galiausiai mače su Majamio „Heat“ sugebėjo išsigelbėti. Kėlinį „Nets“ baigė spurtu 14:0, o ketvirtajame kėlinyje persvėrė rezultatą bei laimėjo 6 taškais.

Bruklino komandą į pergalę vedė karjeros rezultatyvumo rekordą pakartojęs DeMarre’as Carrollas, kuris surinko 26 taškus (6/7 dvit., 3/5 trit., 5/5 baudos).

SUGRĮŽIMAS. Zachas Randolphas praėjusią naktį sugrįžo į Memfį, kuriame praleido 8 sezonus. Krepšininkas sulaukė šilto sutikimo ir garsių ovacijų, tačiau jo ginama Sakramento „Kings“ prieš „Grizzlies“ suklupo 88:106.

„Tai emociška, puikus jausmas, – sakė 4 taškus pelnęs ir 6 kamuolius sugriebęs Randolphas. – Man tai yra tikrieji namai. Myliu šiuos žmones ir visą miestą.“

„Viskas buvo puiku, visi fanai atliko savo darbą parodydami, ką Randolphas reiškia šiam miestui ir klubo istorijai“, – apie buvusio komandos draugo sutikimą pasisakė Marcas Gasolis.

KĖLINYS. Vašingtono „Wizards“ mače su Detroito „Pistons“ trečiajame ketvirtyje sumetė 45 taškus. Per kėlinį „Wizards“ pataikė 16 metimų iš 20, tarp kurių – šešis tritaškius iš 8 bandymų. Nugalėtojams po 26 taškus surinko Bradley Bealas ir Kelly Oubre, 16 taškų ir 11 rezultatyvių perdavimų pridėjo Johnas Wallas.

DUETAS. Devinas Bookeris pelnė 30 taškų, T.J. Warrenas pridėjo 25 taškus, o jų traukiama Fynikso „Suns“ sugebėjo svečiuose 108:100 įveikti Denverio „Nuggets“. Denverio klubo neišgelbėjo 30 taškų pelnęs Jamalas Murray bei 14 taškų ir 17 atkovotų kamuolių pridėjęs Nikola Jokičius.

TRITAŠKIAI. Po kairės kojos traumos atsigaunantis Timas Hardaway vis dar yra ribojamas trenerių, tačiau praėjusią naktį jam tai nesutrukdė prapliupti metimais. Penktus metus NBA žaidžiantis gynėjas sumetė 6 tritaškius iš 7 bei pelnė 31 tašką, o jo atstovaujama „Knicks“ 117:115 palaužė Jutos „Jazz“. Hardaway žaidė 27 minutes, o Niujorko klubas ketina ir toliau riboti savo gynėjo laiką aikštėje.

LIETUVIAI. Praėjusią naktį NBA pirmenybėse abu lietuviai surinko dvigubus dublius. Jonas Valančiūnas pelnė 15 taškų (6/9 dvit., 1/1 trit.) ir atkovojo 11 kamuolių, o Domantas Sabonis surinko 15 taškų (6/9 dvit., 3/5 baudos) ir 14 kamuolių. Sabonis galingai krovė iš viršaus, o vienas iš jo dėjimų gražiausių epizodų dešimtuke užėmė penktąją vietą.

NEEILINIS PASIRODYMAS. Dvikovoje su Sabonio ginama „Pacers“ iššovė „Lakers“ gynėjas Jordanas Clarksonas. 191 cm ūgio krepšininkas per 34 minutes įmetė 33 taškus (11/13 dvit., 3/6 trit., 2/3 baudos), atkovojo 7 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Tai buvo tik antrosios Clarksono karjeros rungtynės, kuomet pakilus nuo suolo jis pelno bent 30 taškų, atkovoja bent 5 kamuolius ir atlieka bet 5 rezultatyvius perdavimus. Per pastaruosius 30 sezonų „Lakers“ klube tai buvo padarę Lou Williamsas, Magicas Johnsonas ir Jamesas Worthy, tačiau visi – tik po kartą.

ISTORIJA. „Lakers“ nesusitvarkė su baudos metimais, kurių realizavo tik 2 iš 14 (14,3 proc.). Toks baudų taiklumas yra prasčiausias NBA istorijoje. Pažymima, jog skaičiuojamos tik tos rungtynės, kuriose buvo mesta bent 10  baudos metimų.

Los Andželo klubas tapo pirmasis NBA istorijoje, kuriam pavyko laimėti rungtynes nuo baudų metimų linijos atakuojant žemesniu nei 20 proc. taiklumu.

• Daugiau naujienų apie NBA rasite paspaudę čia.
  • NBA statistinius lyderius rasite paspaudę čia.

Visi praėjusios nakties rezultatai:

Los Angeles Lakers Indiana Pacers 99-86 stat »
Utah Jazz New York Knicks 115-117 stat »
Denver Nuggets Phoenix Suns 100-108 stat »
Memphis Grizzlies Sacramento Kings 106-88 stat »
Detroit Pistons Washington Wizards 112-122 stat »
Brooklyn Nets Miami Heat 101-95 stat »
Toronto Raptors San Antonio Spurs 86-83 stat »

Pacers
Gaila tik du episodai is pacers. Ten daugiau nei puse vietu galima buvo atiduoti: pvz. dar geresnis Oladipo episodas nei idetas, buvo kai jis po verpstes prarado lysvara, bet vis tiek sugebejo issokti ir monstriskai ideti. Jis beveik parkrites buvo! O ir Sabas tokiu dejimu gal tris padare.

--
2018-01-20 11:53
lol
as ir iskart pagalvojau ta pati. kai jonas patenka i topa net nepamini, kai sabas iskart i antraste deda. labai idomu ir aplamai toks ispudis kad jono nelabai megsta sitie zurnalistai
2018-01-20 11:43
Nu dar neteko NBA matyti,kad komanda per rungtynes baudas mestų 14% taiklumu.Pasistengė čia Lakers.Ir svarbiausia,kad ten nėra juk kažkokių žaidėjų,kurie tragiškai jas mestų.Ne veltui į istoriją ir pateks.

--
2018-01-20 11:30
Na
Bet kur kas labiau geda turetu but tau uz toki berastinguma

--
2018-01-20 11:21
Kai JV prues keleta dienu buvo antroje vietoje iamaudes wmbidi, tai neminejot. Jsi mųnit tikbtada, kai per jona eina dejimas. Geda...